ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch

Info

> Počet článkov v téme 8


Prameň > 2003 > Verejná správa región

Verejná správa región
rok 2003

Poslanci pohrdli občanmi

20.12.2003 -

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM - Keď si niektorí poslanci spravia zo zasadania mestského zastupiteľstva súkromný podnik, prípadne ak sa ponáhľajú na spoločnú slávnostnú večeru, občan nemá šancu. A ak je navyše neprezieravo iniciatívny a prihlási sa naivne o slovo, aby navrhol riešenie, utrpí fiasko. Poslanci rozhodnú – slovo neudeliť! Pre istotu hneď dvakrát. Toto sa udialo na poslednom rokovaní MsZ v Novom Meste nad Váhom 16.decembra 2003.

Investícia s návratnosťou 1077 rokov a čarovná moc infozákona

26.11.2003 -

Prečo je infozákon tŕňom v oku mnohým verejným inštitúciám, ktoré nechcú, aby im občania zasahovali do rozhodovania a akú zázračnú silu má, nielen pre získavanie informácií, ale aj ako pôsobí na reálne konanie úradníkov, dokazuje prípad z Nového Mesta nad Váhom.

Stretnutie poslancov a občanov v našej mestskej časti Hájovky

10.09.2003 -

11. 9. 2003 sa na sídlisku Hájovky uskutočnilo stretnutie s občanmi. Schôdzu viedol PhDr. Alexander Koreň. Z poslancov sa zúčastnil aj Tomáš Šarman. Predsedníčke výboru mestskej časti nikto neoznámil, že sa koná toto stretnutie, preto sa nezúčastnila. Štvrtý poslanec nemohol prísť so zdravotných dôvodov. Na stretnutí sa zúčastnil aj primátor mesta, riaditeľ TSM a za mestskú políciu zástupca náčelníka.

Muži na radnici, občan na panvici

06.06.2003 -

Sedíte na námestí, lížete zmrzlinu, bavíte sa s priateľmi, popíjate kávičku... A pritom každý váš pohyb sleduje kamera, o ktorej neviete. Nie hocijaká. Ale kamera, o ktorej by ste mali vedieť celkom oficiálne.

Aké prekvapenie nám najbližšie prichystajú novomestskí radní?

27.05.2003 -
Aké prekvapenie nám najbližšie prichystajú novomestskí radní?

ROZBÚRI VZN O CHOVE PSOV STOJATÉ HLADINY MESTA?

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM - Všeobecne záväzné nariadenie O niektorých podmienkach držania psov, ktoré je v mnohých bodoch evidentne v rozpore s platnými zákonmi SR prijali na aprílovom rokovaní mestského zastupiteľstva novomestskí poslanci.

Sto dní novomestskej samosprávy

20.04.2003 -

Presne sto dní uplynulo 17. apríla od začiatku činnosti novomestskej samosprávy v novom volebnom období. O tom ako si v nich počínali tí, ktorí majú najväčšiu zodpovednosť za chod mesta sa zhovárame s primátorom Nového Mesta nad Váhom Ing. Jozefom Trstenským.

MVO s mestom v prospech poslancov mestského zastupiteľstva

01.02.2003 -
MVO s mestom v prospech poslancov mestského zastupiteľstva

Občianske združenia Brečtan a Genius loci v spolupráci s Mestom Nové Mesto nad V. usporiadali dňa 27. 2. 2003 seminár Minimum poslanca - minimum občana, ktorý bol určený najmä novozvoleným poslancom mestského zastupiteľstva, ale prístupný bol aj členom komisií pri mestskom zastupiteľstve, pracovníkom mestského úradu a širokej verejnosti.

Schválili iba dvoch zo šiestich zástupcov MVO

10.01.2003 -

Predstavitelia samosprávy v Novom Meste nad Váhom prijali pred voľbami ako verejný záväzok podporu pre zástupcov aktívnych občanov do komisií pri mestskom zastupiteľstve. Miestni aktivisti namietajú, že poslanci po voľbách schválili iba dvoch zo šiestich navrhnutých občanov.


index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet