ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch

Info

> Počet článkov v téme 100


Prameň > 2012 > Akcie, oznamy

Akcie, oznamy
rok 2012

Django Django aj Iggor Cavalera zo sepultury na Bažant Pohode 2013

20.12.2012 -
Django Django aj Iggor Cavalera zo sepultury  na Bažant Pohode 2013

Do programu letného multikultúrneho festivalu Bažant Pohoda 2013 pribudli ďalšie zaujímavé mená. V druhý júlový týždeň sa na trenčianskom letisku predstavia aj britská skupina Django Django, brazílsky projekt Mixhell a české kapely Pražský výběr a Prago Union.

Nick Cave & The Bad Seeds, Kaiser Chiefs a Amon Tobin s Two Fingers na Bažant Podohe 2013

17.12.2012 -
Nick Cave & The Bad Seeds, Kaiser Chiefs a Amon Tobin s Two Fingers na Bažant Podohe 2013

Austrálska alternatívna ikona Nick Cave so skupinou The Bad Seeds, britská indie gitarovka Kaiser Chiefs a brazílsky elektronický vizionár Amon Tobin s projektom Two Fingers budú patriť k ťahákom sedemnásteho ročníka umeleckého festivalu Bažant Pohoda.

Zimný Kozel Žákovic Open v spojení s hudbou a vianočných bazárom

07.12.2012 -
Zimný Kozel Žákovic Open v spojení s hudbou a vianočných bazárom

Aj keď festival Zimný Kozel Žákovic Open nie je postavený na tom, že chce ohúriť prevratnými novinkami a ide skôr o kvalitnú slovenskú hudbu, na 7.decembra do bratislavského MMC je pripravené jedinečné prekvapenie – spojenie festivalu, fanúšikov a Vianočného bazáru chalaňov, ktorý koná v bývalom bratislavskom Véčku.

Selah Sue už v pondelok 10.12. v Bratislave

07.12.2012 -
Selah Sue už v pondelok 10.12. v Bratislave

V pondelok 10. decembra sa v Bratislave chystá jedinečný koncert. Iba pár dní pred sviatkami prebehne vystúpenie mladej belgickej speváčky Selah Sue, ktorá na Slovensku zahrá po prvýkrát. Po svojom americkom turné sa Selah Sue vracia koncertovať do Európy a svojim vystúpením poteší aj slovenských fanúšikov. Začiatok jej európskeho turné je totiž naplánovaný na nasledujúci pondelok 10.12. v bratislavskom Ateliéri Babylon.

Divokej Bill si to zamieril zo Slovenska rovno do postele

06.12.2012 -
Divokej Bill si to zamieril zo Slovenska rovno do postele

Česká skupina Divokej Bill má za sebou náročné turné po slovenských mestách. Osvedčilo sa to, že hneď na začiatok padla Bratislava a potom postupne východ, stred, juh a nakoniec sever republiky. Turné bolo náročné a preto si ho chalani rozdelili na dve časti. Tá druhá bola niečo ako skúška ohňom.

Na Zimnom Kozel Žákovic Open bude Polemic „po novom“

04.12.2012 -
Na Zimnom Kozel Žákovic Open bude Polemic „po novom“

Nie je žiadnym tajomstvom, že Zimný Kozel Žákovic Open je pripravený na 7.decembra a miesto festivalu bude v bratislavskom MMC, kde postupne vystúpi Hex, Cpt. Slice, Walter Schnitzelsson, Le Payaco a takisto skupina Polemic.

Uprising je najpopulárnejší slovenský festival!

03.12.2012 -
Uprising je najpopulárnejší slovenský festival!

Festival Uprising sa stal behom svojej 5 ročnej histórie druhým najväčším festivalom na Slovensku a najrýchlejšie rastúcim slovenským festivalom. Dnes mu však jednoznačne patrí prvé miesto medzi festivalmi v popularite na facebooku. Ako jediný festival presiahol hranicu 30 000 fanušíkov a svojej popularite sa teší doma aj v zahraničí.

Buena Vista Social Club s Eliadesom Ochoom a Omarou Portuondo

30.11.2012 -
Buena Vista Social Club s Eliadesom Ochoom a Omarou Portuondo

Tri špičkové mená - Orquesta Buena Vista Social Club, Café Aman Istanbul a Bonga rozšíria zastúpenia scény world music na multižánrovom festivale Bažant Pohode 2013, ktorý sa uskutoční 11., 12. a 13. júla 2013 na letisku v Trenčíne.

„Teraz ich totálne dostaneme“ kričí Divokej Bill pred každým koncertom

26.11.2012 -
„Teraz ich totálne dostaneme“ kričí Divokej Bill pred každým koncertom

Po víkende má česká skupina Divokej Bill za sebou prvú časť svojho turné po Slovensku „Divokej Bill SK Tour 2012“. Chalani si odkrútili koncert v Bratislave, Košiciach a nakoniec v Prievidzi. Podľa ich priebehu je jasné, že turné bude mať vzostupnú tendenciu. Želajú si to všetci členovia kapely, no najmä líder Vašek, ktorý dokáže veci hodnotiť príliš kritickým okom. „Mne sa teda zdalo, že sa fanúšikovia mohli baviť ešte o trošičku viac. My sme pre to spravili maximum. V každom prípade odozva od ľudí bola a ja som z toho bol nadšený. Prosto hráme pre ľudí a tí sú všade výborní. Je to samozrejme na nás ako ich dokážeme rozhecovať. Najlepšie je, keď sa bavia všetci, keď to fičí. To je prosto našim cieľom, pobaviť ľudí a sami sa pritom zabaviť.“

Horkýže Slíže slaví dvacetiny novým albem St. Mary Huana Ganja

19.11.2012 -
Horkýže Slíže slaví dvacetiny novým albem St. Mary Huana Ganja

Čtyřka nitranských chalanů, kterým není cizí žádná neřest a svatá žádná ctnost, se rozhodla oslavit svoje dvacetiny ve velkém stylu. S ironií, humorem a nadhledem nad sebou a světem vůkol, slovy nehledanými a s nápřahem hodným česko-slovenské punkovo-hardcorovo-parodistické legendy se Horkýže Slíže pustili do svého čtrnáctého alba, které nese nepříliš jinotajný název St. Mary Huana Ganja.

V šatni Divokého Billa bude had

13.11.2012 -
V šatni Divokého Billa bude had

Už vo švtrtok 15.novembra to tu máme – štart Divokej Bill SK tour 2012, ktorý bude v Bratislave v klube MMC. Ešte pred pár dňami chalani tvrdilli, že na turné po Slovenku pôjdu sami a žiadnych hostí, ani predkapelu neberú, pretože ich je aj tak dosť veľa. Tesne pred spustením turné si to kapela rozmyslela a rozhodla sa pre skupinu Mr.Wu.

Bažant Pohoda 2012 v top 10 európskych fetivalov

12.11.2012 -

Festival Bažant Pohoda sa opäť dostal do Top 10 v najprestížnejšej festivalovej ankete na Starom kontinente Festival Awards Europe. Organizátori každoročného ocenenia dnes zverejnili finalistov vo všetkých kategóriách, Bažant Pohoda 2012 uspela medzi najlepšími stredne veľkými festivalmi. Medzi najlepšiu desiatku sa dostali aj ďalšie známe európske festivaly ako napríklad írsky Electric Picnic, maďarský Balaton Sound, nemecký Melt! alebo poľský Off Festival.

Zimný Kozel Žákovic Open bude po Mikulášovi rozdávať hudobné pochúťky

09.11.2012 -
Zimný Kozel Žákovic Open bude po Mikulášovi rozdávať hudobné pochúťky

Aj tento rok bude Zimný Kozel Žákovic Open. Dátum padol na 7.decembra, miesto na bratislavské MMC a line up na 5 výborných slovenských skupín.

Program Uprising winter edition sa rozrastá!

08.11.2012 -
Program Uprising winter edition sa rozrastá!

Tretie pokračovanie zimného Uprisingu sa blíži a organizátori odhaľujú nové lákavé mená v programe. Do Bratislavy prichádzajú 14.decembra ďalšie posily z britských ostrovov, legendárny otec ragga-junglu Congo Natty, pôvabné speváčky Nãnci & Phoebe a chýrne známi Mungo’s Hi Fi. Popri už ohlásených General Levy a Soom T, tak vytvoria silnú soundsystémovú úderku britského reggae, dubu a ragga-jungle.

Divokej Bill sa teší na Slovákov a na Divokej Bill SK Tour 2012

06.11.2012 -
Divokej Bill sa teší na Slovákov a na Divokej Bill SK Tour 2012

Po minuloročnom úspešnom slovenskom turné sa skupina Divokej Bill rozhodla, že sa za svojimi slovenskými fanúšikmi vydá znova, tentokrát v rámci Divokej Bill SK Tour 2012. Naplánovaných je 8 koncertov po celom Slovensku, ktoré odštartuje 15.novembra Bratislava a ukončí 1.decembra Žilina.

Justice DJ Set na Bažant Pohode 2013

01.11.2012 -
Justice DJ Set na Bažant Pohode 2013

Na budúcoročnom multižánrovom festivale Bažant Pohoda sa predstaví aj jeden z najúspešnejších projektov elektronickej scény súčasnosti - francúzske duo Justice so svojim DJ setom. Gaspard Augé a Xavier de Rosnay patria k lídrom popredného vydavateľstva Ed Banger Records, manažéra im dokonca robí sám zakladateľ a šéf tohto prestížneho labelu Pedro Winter.

Zimný Uprising odhaľuje prvé mená

25.10.2012 -
Zimný Uprising odhaľuje prvé mená

Po úspešnej letnej edícii festivalu Uprising prichádza čas, na ktorý čakajú všetci jeho fanúšikovia. Tretie zimné pokračovanie festivalu s názvom Uprising Winter Edition prináša predčasné vianočné darčeky a opäť riadne nabitý program. Preto v piatok 14.decembra vedú všetky cesty do bratislavského Ateliéru Babylon, kde sa táto udalosť uskutoční.

Bažant Pohoda nominovaná medzi najlepšie zahraničné festivaly na UK Festival Awards 2012

04.10.2012 -

Dnes sa začalo hlasovanie o najlepšie festivaly na Britských ostrovoch UK Festival Awards 2012 a slovenský multikultúrny festival Bažant Pohoda zaradili medzi 32 svetových festivalov, ktoré majú šancu získať prestížnu cenu v kategórii Najlepší zahraničný festival.

Prvá kapela pre Bažant Pohodu 2013: O.CHILDREN

02.10.2012 -
Prvá kapela pre Bažant Pohodu 2013: O.CHILDREN

Prvým potvrdeným interpretom budúcoročného festivalu Bažant Pohoda 2013 je anglická skupina O.Children. “Videli sme ich naživo v Londýne, ich hudbou sme sa cítili ako zhypnotizovaní. Odvtedy sme sa ich snažili získať, sme radi, že budú hrať v lete v Trenčíne,” hovorí riaditeľ festival Michal Kaščák.

Večer pre Hedvigu

28.09.2012 -
Večer pre Hedvigu

V auguste prešlo šesť rokov od útoku na Hedvigu Malinovú-Žákovú. Namiesto jeho riadneho vyšetrenia je Hedviga už vyše päť rokov obvinená z krivej výpovede. Bez toho, aby jej prokuratúra oznámila, v čom mala klamať. Aliancia Fair-Play, KC Dunaj, Pohoda Festival a Inštitút Minorma preto 5. októbra 2012 venujú celý večer plný peknej hudby a ľudskej spolupatričnosti práve Hedvige.

Staršie>>

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet