ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch

Info

> Počet článkov v téme 70


Prameň > 2013 > Akcie, oznamy

Akcie, oznamy
rok 2013

Vianočné gurmánske hody

03.12.2013 -
Vianočné gurmánske hody

Vianoce klopú na dvere. Dedo Mráz už zapriaha sobov do saní. Tieto dni prinášajú čarovnú atmosféru a tá sa určite nemôže zaobísť bez pravej zabíjačky. V piatok 20. 12. 2013 na Námestí Slobody v Novom Meste nad Váhom vypukne na pravé poludnie skutočná oslava gurmánstva.

Uprising posiela zábavné video

12.11.2013 -
Uprising posiela zábavné video

Už budúci piatok 22. novembra sa v bratislavskom Ateliéri Babylon uskutoční štvrtý ročník Uprising Winter Edition. Zimná verzia festivalu Uprising tentokrát prináša niekoľko zahraničných reggae hviezd. Hlavnou je Perfect Giddimani z Jamajky, ktorý spolu s kapelou House Of Riddim predstaví ich nový spoločný album “Over The Top”.

Hudobne si podmanili Ameriku, cez víkend zaútočia aj na Slovensku – José James a Bilal

21.10.2013 -
Hudobne si podmanili Ameriku, cez víkend zaútočia aj na Slovensku – José James a Bilal

Spolupracujú s najväčšími menami súčasnej hudobnej scény a mnohí ich označujú za najväčšie spevácke talenty súčasnej americkej hudobnej scény. Spevácke hviezdy José James a Bilal vystúpia na Bratislavských Jazzových Dňoch už koncom tohto týždňa!

Skvelé správy z Uprisingu, do line-upu pribudol ďalší headliner!

18.10.2013 -
Skvelé správy z Uprisingu, do line-upu pribudol ďalší headliner!

Zimné pokračovanie festivalu Uprising, ktoré sa koná už budúci mesiac 22. novembra v bratislavskom Ateliéri Babylon, má ďalšiu reggae hviezdu v programe. Na Uprising Winter Edition vystúpi aj umelec zo slnečnej Kalifornie, Jah Sun s live kapelou.

Uprising pripravuje zimnú edíciu. Poznáme headlinera!

05.10.2013 -
Uprising pripravuje zimnú edíciu. Poznáme headlinera!

Rozruch okolo festivalu Uprising ešte poriadne neutíchol a organizátori už prichádzajú s ďalšou radostnou správou. Štvrté pokračovanie Uprising Winter Edition, teda zimná verzia Uprisingu, je ohlásené na 22.novembra 2013. Netradičný, skorší dátum má aj odôvodnenie v podobe exotického hosťa. Jamajčanom totiž príde naša zima príliš tuhá a preto sa termín presunul o pár týždňov skôr. Na UWE 2013 prichádza jamajský reggae spevák Perfect Giddimani.

Medial Banana s novým videom Pre teba!

25.09.2013 -
Medial Banana s novým videom Pre teba!

Pre chalanov z Medial Banana bolo toto leto veľmi nabité. Festivalovú šnúru, počas ktorej zahrali okrem Slovenska a Čiech aj na slovinskom Overjame, či maďarskom Szigete, zavŕšili na domovskom festivale Uprising v Bratislave. Práve tu vzniklo nové, v poradí druhé video z ich debutového albumu Uplifted.

Leto s námestím: SUSEDSKÝ FESTIVAL

19.09.2013 -
Leto s námestím: SUSEDSKÝ FESTIVAL

Iniciatíva Námestie pre ľudí spolu s partnerskými organizáciami pripravila ďalšie podujatie, ktoré má prispieť k zmene a oživeniu verejného priestoru Kamenného námestia v Bratislave.
Zažiť množstvo aktivít a zúčastniť sa premeny námestia na príjemnejšie miesto môžu obyvatelia tento týždeň od štvrtku do soboty. Komplexný projekt Leto s námestím vyvrcholí Susedským festivalom s programom pre všetky generácie:

Festival Uprising bol svetový

29.08.2013 -
Festival Uprising bol svetový

Najlepší Uprising v doterajšej histórii! Toto nadšenie spoločne zdieľajú fanúšikovia s organizátormi. Rovnaké dojmy ostali po minuloročnom jubilejnom ročníku a len málokto očakával, že sa podarí nastaviť latku ešte oveľa vyššie. Šiesty ročník najväčšieho bratislavského festivalu, počas ktorého vystúpili všetky avizované hviezdy, sa tešil rekordnej návštevnosti a úplne bezproblémovému priebehu.

Uprising už v piatok! Okrem skvelého programu organizátori pripravili viacero noviniek a vylepšili pohodlie návštevníkov

21.08.2013 -
Uprising už v piatok! Okrem skvelého programu organizátori pripravili viacero noviniek a vylepšili pohodlie návštevníkov

Už tento piatok vypukne na Zlatých pieskoch skvelá party! Svoje brány už po šiestykrát otvorí najväčší bratislavský Uprising Reggae Festival! Podujatie, ktoré sa zaradilo medzi tie najzaujímavejšie svojho druhu v strednej Európe každoročne priláka okrem tisícov Slovákov aj zástupy hudobných fanúšikov z okolitých krajín.

O týždeň je tu Uprising. Máme kompletný program a nový dokument!

15.08.2013 -
O týždeň je tu Uprising. Máme kompletný program a nový dokument!

Šiesty ročník festivalu Uprising začína už budúci týždeň, 23. a 24. augusta na Zlatých pieskoch v Bratislave. Predpovede počasia vyzerajú priaznivo, a fanúšikovia už netrpezlivo odpočítavajú dni. Na atmosféru festivalu vás správne naladí nový dokument z minuloročného Uprisingu, ktorý zachytáva tie naj momenty tohto podujatia.

Veľký sviatok piva.

14.08.2013 -
Veľký sviatok piva.

Leto je v plnom prúde. Ešte stále dokáže poriadne rozpáliť naše srdcia i hlavy. Po vyčerpávajúcom dni vždy dobre padne schladiť si ich v dobrej spoločnosti verných priateľov dúškami niečoho osviežujúceho. Lahodný zlatý mok je tým pravým. Pre všetkých milovníkov dobrého piva máme potešujúcu správu.

Slovenskí umelci na Szigete

08.08.2013 -
Slovenskí umelci na Szigete

Jeden z najväčších európskych festivalov úspešne zahájil svoj 21.ročník. Budapeštiansky Sziget, ktorého návštevnosť presahuje 400 000 ľudí, každoročne prináša rôzne svetové mená, medzi ktorými tento rok dominuje napr. Blur, Nick Cave, Franz Ferdinand, Bad Religion, Editors, či Dizzee Rascal.

Grape festival v piatok privíta návštevníkov už po štvrtýkrát.

07.08.2013 -
Grape festival  v piatok privíta návštevníkov už po štvrtýkrát.

The Drums, Nero, Crystal Fighters, Dj Fresh, The Big Pink, Dub FX, The Joy Formidable, Citizens! alebo SĽUK. Workshopy, výtvarníci, divadlo, filmy, folklór, kurzy varenia, Jem iné zóna, streetball, bodyzorb futbal, U-rampa či bicykle. Toto a ešte niečo navyše 9.-10. augusta na letisku v Piešťanoch.

Uprising Reggae festival 2013

06.08.2013 -
Uprising Reggae festival 2013

V Bratislave, na Zlatých Pieskoch sa cez víkend 23. – 24.8.2013 stretnú všetci priaznivci reggae, dub, ska, či hip-hopu. Tento rok sa máme naozaj načo tešiť. Okrem Ky-Mani Marley, Capleton, Israel Vibration, The Pharcyde nás čakajú aj mnohí ďalší.

Uprising Reggae festival 2013

31.07.2013 -
Uprising Reggae festival 2013

„Festival, ktorý spája ľudí rôznych krajín, kultúr a rás.“
Aj tento rok sa posledný augustový víkend, t. j. 23. – 24.8. na Zlaté Piesky vráti reggae nálada a to v podobe bratislavského Uprising Reggae festivalu.

Medial Banana posielajú nový klip z albumu “Uplifted”

30.07.2013 -
Medial Banana posielajú nový klip z albumu “Uplifted”

Obľúbená bratislavská reggae kapela Medial Banana natočila prvý klip ku svojmu debutovému albumu Uplifted.

Najväčší rozprávkový les je detským hitom tohto leta.

26.07.2013 -
Najväčší rozprávkový les je detským hitom tohto leta.

S atrakciami pre deti sa v súčasnosti priam roztrhlo vrece, ale iba zopár je takých, na ktoré si naše drahé ratolesti spomenú aj po rokoch. Zdá sa, že v najbližšom období niekto iba ťažko ohrozí vedúce postavenie legendárneho Najväčšieho rozprávkového lesa v okolí Čachtíc. Aj keď sa pomaly blíži druhá polovica prázdnin, nie je dôvod na smútok. Práve naopak. Táto explózia radosti, zábavy a dobrej nálady je späť.

Svetové novinky v programe festivalu Uprising

25.07.2013 -
Svetové novinky v programe festivalu Uprising

Najpozitívnejší festival leta sa už pomaly blíži. Bratislavské Zlaté piesky zažijú 23. a 24. augusta v poradí šiesty ročník Uprising reggae festivalu. Máme pre vás nové video z dielne Uprisingu, ako aj rôzne pestré novinky v programe z celého sveta. Tentokrát pridáva festival do zoznamu účinkujúcich jamajského Studio One veterána menom Lone Ranger, krásne britské mcs Lady Leshurr & Paigey Cakey, kubánsku speváčku Glendu López, taliansku ska-reggae kapelu Makako Jump, a dj-ov z Francúzska, Nemecka, Indie, či ďalekého Japonska.

BECKOV ZASYPE LAVÍNA

15.07.2013 -
BECKOV ZASYPE LAVÍNA

Raz..dva..tri. Už tento piatok to všetko exploduje a až do nedele sa na celý Beckov zosype lavína. Najbezpečnejšia lavína na svete, ktorá je zložená z najčistejšej zábavy. V jednom z najmenších a najkrajších kútov Slovenska /kto nesúhlasí, ten tam nikdy nebol/ vypuknú dlho očakávané Beckovské Slávnosti.

Bažant Pohoda Festival - report sobota

14.07.2013 -

V sobotu ráno nás všetkých vytiahlo zo stanov slniečko, ktoré ako je pre Pohodu príznačné svietilo ako sa len dalo. My, ktorí sme boli pozrieť aj na Vítanie slnka s Cluster ensemble sme neboli dvakrát nadšený. Ale Pohodu si treba užiť na 100% pretože je len raz za rok.

Staršie>>

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet