ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2007 > > Festival A. J. 2007 – 1. deň

Festival A. J. 2007 – 1. deň

Festival A. J. 2007 – 1. deň

Dnes sa môžete zúčastniť na otvorení 10-teho ročníka Festivalu Aničky Jurkovičovej. Čaká nás položenie venca k rodnému domu prvej slovenskej herečky, vernisáž výstavy, slávnostné udelenie Kvetu Tálie i divadelné predstavenie.


15:30položenie venca k pamätnej tabuli A. Jurkovičovej na rodnom dome (Komenského ulica v Novom Meste nad Váhom)
16:00Vernisáž výstavy Evy Mišákovej – Abelovej pod názvom Chuť zrelého jablka (viac v článku zo 14. 04. 2007).

Na vernisáži vo výstavnej sieni MsKS slávnostne udelia Kvet Tálie p. Majde Pavelekovej. Istotne bude zaujímavé stretnúť osobne túto humorom oplývajúcu už 75 ročnú herečku. Vtipkovaním o večnom zhadzovaní nadbytočných kilogramov je známa už veky vekov. Jej obľúbený výrok je argumentačne veľmi silný: „Kým tlstý človek schudne, chudý zomrie.“ Jedlo si vychutnáva a podľa vlastných slov má najradšej rezeň. V jednom interview sa o ňom vyjadrila: „Teplý alebo studený. Je to môj najobľúbenejší zákusok."
Pani Majda bola vždy živel. Zo správania nikdy nemala jednotku. Dokonca aj na gymnáziu dostávala dvojky a trojky, hoci nebola výtržníčka. Vie vraj veľmi dobre relaxovať, ako však tvrdí: „Skutočne odpočívať budem asi až na večnosti.“ Pôvodne zamýšľala odísť od sedemdesiatky do penzie, no ale stále ju vídame plnú pracovného elánu.

17:00slávnostné otvorenie festivalu – divadelná sála MsKS
18:00DS Jána Chalúpku mesta Brezno nám zahrá hru Ferka Urbánka z názvom Pani richtárka

- redakcia -
15.04.2007

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet