ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2007 > > PROTESTNÝ BICYKLOVÝ VÝLET

PROTESTNÝ BICYKLOVÝ VÝLET

PROTESTNÝ BICYKLOVÝ VÝLET

Petičný výbor z www.ekoforum.sk/peticia/bicykel Vás pozýva na cyklistickú akciu PROTESTNÝ BICYKLOVÝ VÝLET "Za odvrátenie zákazu vjazdu bicyklov do lesov".
Akcia sa koná vo štvrtok 5. júla /štátny sviatok/ o 16.00 na Devíne.Cieľom cyklistickej akcie je vyzvať prezidenta Ivana Gašparoviča, aby nepodpísal a vrátil späť do parlamentu zákony, neprimerane obmedzujúce pohyb občanov na bicykloch a na koňoch v prírode. Protestný výlet začína stretnutím 15.00 – 15.30 pri moste Lafranconi v Bratislave a po spoločnom presune pod hrad Devín pokračuje zhromaždením od 16.00 do 17.00. Prineste si bicykel alebo aspoň bicyklový zvonček. Akcia je pokojná a riadne ohlásená.


Minulý týždeň schválil parlament novelu zákona, zakazujúcu jazdu na bicykli a na koni v lese mimo lesných ciest a označených trás. Vyzvali sme prezidenta SR formou internetovej petície, aby využil svoju ústavnú právomoc a nepodpísal spomínanú novelu.
Petícia žiada znovu posúdiť aj tie časti lesného zákona, ktoré platia od roku 2005 a umožňujú zakazovať vstup do lesa aj peším turistom.
Okrem petície chceme svoj názor prejaviť pred prezidentom aj osobne, a to práve pri príležitosti jeho vystúpenia na Devíne v deň štátneho sviatku sv. Cyrila a sv. Metoda.


Stretneme sa štvrtok 5. júla 2007

o 15.00 pod mostom Lafranconi na bicyklochOdtiaľ sa presunieme do Devína. Tí, ktorí nemôžu prísť bicyklom, prosím príďte o 16.00 pod hrad Devín a prineste so sebou prípadne aj bicyklový zvonček.


Upozornenie: Akcia bude pokojná, symbolická, vhodná aj pre rodiny s deťmi a je povolená príslušným úradom.

Viac informácií o akcii, aktuality na www.ekoforum.sk- -
02.07.2007

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet