ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2007 > > Bažant Pohoda 2007, 20. – 21. 7. 2007 Letisko Trenčín

Bažant Pohoda 2007, 20. – 21. 7. 2007 Letisko Trenčín

Bažant Pohoda 2007, 20. – 21. 7. 2007 Letisko Trenčín

Festival, ktorý je známy predovšetkým svojou jedinečnou atmosférou, bohatým, žánrovo pestrým a kvalitným umeleckým programom, tento rok oslávi už svoje 11. výročie.
Na trenčianskom letisku opäť dostanú priestor nielen známe a veľké, ale tradične i menej známe a v našich končinách nepoznané a vzácne hudobné telesá a DJ-i z mnohých kútov sveta.


Na svoje si samozrejme prídu aj milovníci divadla, filmu, literatúry či rôznych diskusií.
Športový park s množstvom atrakcií, detský park, zóna ticha, foto výstavy, tanečné, spevácke a výtvarné workshopy, street art a výtvarné umenie – aj to sú prvky charakteristické pre tento najznámejší a vysoko rešpektovaný multimediálny festival európskeho významu.


NA festivalu Bažant Pohoda sa predstaví britská tanečná skupina Basement Jaxx, taktiež kompletná zostava legendárneho amerického hip hopového klanu Wu Tang Clan. Slovenským headlinerom bude Jana Kirschner, ktorá na Pohode odohrá svoje jediného tohtoročné domáce festivalové vystúpenie.
Švédsko tu bude mať napríklad hneď dvoch silných zástupcov - energickú partiu The Hives a veselo melodických Mando Diao.
Britskú scénu bude reprezentovať skupina The Pipettes. Príde aj pätica brazílskych "divožienok" z Cansei de Ser Sexy.
Z Konga zasa zavíta formácia Konono No.1. K ozdobám festivalu bude podľa organizátorov patriť aj speváčka Mari Boine z nórskej časti Laponska.
Originálny zážitok zasa sľubuje spojenie dvoch svetových dychových orchestrov - Boban i Marko Markovič orkestar a Frank London¤s Klezmer Brass All Stars v projekte Brotherhood of Brass.
Súčasnú elektronickú scénu reprezentujú napríklad predstavitelia žánru drumm and bass Ed Rusch and Optical z Veľkej Británie a DJ Marky z Brazílie.
Exkluzivitu bude mať Pohoda aj vo vystúpení legendárneho Ventilu RG, ktorý je predchodcom Vidieku. Z domácich skupín sa predstaví aj Para či Hudba z Marsu, folková Hrdza, hip hopová Moja reč či temperamentné Živé kvety. Českú scénu bude reprezentovať Tataboys,David Koller, Dan Bárta a mnoho ďalších.

viac informacií nájdete na www.pohodafestival.sk
- redakcia -
28.06.2007

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet