ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2007 > > Trenčianske letisko už obsadili organizátori festivalu Bažant Pohoda

Trenčianske letisko už obsadili organizátori festivalu Bažant Pohoda

Trenčianske letisko už obsadili organizátori festivalu Bažant Pohoda

Už najbližší víkend, 20. a 21. júla, sa na letisku v Trenčíne uskutoční jedenásty ročník festivalu Bažant Pohoda.


Podujatie, ktoré sa pýši mimoriadne silným programom s menami ako Air, Basement Jaxx, DJ Shadow, Wu Tang Clan či The Hives, je známe aj svojim dôrazom na kvalitu techniky, servisu a služieb pre návštevníkov. Samotná realizácia si vyžaduje dostatočný čas, letisko sa roztancovalo stavebným ruchom už v uplynulý piatok – prvými stavbami sú tanečná hala a stan pre tanečné workshopy.
Zároveň sa už pripravujú hygienické zariadenia, na festivale je prvá várka klasických festivalových WC búdok, okrem nich sú pripravené open air cik-zóny, privezené sú aj luxusné splachovacie WC určené len pre nežnejšiu časť návštevníkov. Vykopaná studňa prešla revíziou a tak by mala okrem nich bez problémov zvládnuť aj 60 ružíc sprchovacieho stanu – opäť s teplou vodou.

Trenčianske letisko je ideálnym priestorom na organizovanie festivalu s tak širokým záberom. Miesto akoby zvýrazňovalo charakter podujatia, ktorým je oslava slobody, voľnosti a tolerancie. Jeho mix trávy a betónu umožňuje pohodlný pobyt v suchu i v prípade dažďa. Veľkou výhodou je blízkosť k mestu Trenčín i malebné okolie – leží v centre stretu troch pohorí - Bielych Karpát, Považského Inovca a Strážovských vrchov. Rozvlnený horizont je vynikajúcou kulisou k umeleckým vystúpeniam a k atmosfére, ktorú prinášajú na letisko jeho návštevníci.

Brány festivalu sa otvárajú v piatok o 8.00, už deň predtým, vo štvrtok 19. júla o 16.00 sa otvára parkovisko a o 18.00 stanový tábor. Ako parkovisko tak aj stanové tábory budú delené na sektory a ich plocha bude zväčšená.

Podrobné aktualizované informácie o festivale Bažant Pohoda nájdete na www.pohodafestival.sk.
- Olga VYskočilová -
16.07.2007

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet