ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2007 > > Veľký brat si zastal Srbsko

Veľký brat si zastal Srbsko

Veľký brat si zastal Srbsko

Rusko zase duplo nohou pri pláne rezolucie o Kosove. Je to už v poradí tretí plán, ktorý je pre Srbsko neprijateľný. Jediné Rusko zo Slovanských súrodencov pevne stojí pri svojom balkánskom bratovi. Opätovne padlo pevné stanovisko: rezolúciu treba kompletne prekopať! V opačnom prípade budú všetky pokusy o jej presadenie stopnuté.


Toto tlmočil štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Vladimir Titov pre ruskú agentúru Interfax. Samotný minister Sergej Lavrov obvinil Maartiho Ahtisaariho (Splnomocnenca OSN pre Kosovo) zo zaujatosti a spochybnil jeho schopnosť sprostredkovať spravodlivé riešenie. Rusi súhlasia so Srbmi, že limitovaná nezávislosť s medzinárodným dohľadom je neprípustná i keď s ňou súhlasí OSN, USA a EÚ (vrátane SR).
Kosovsko-albánsky líder Veton Surroi sa nechal počuť: „Načo ďalej hovoriť s Ruskom. Nevstúpili sme do procesu preto, aby s nami súhlasili všetky štáty.“ Západná diplomacia hodlá v najbližších dňoch ešte vyjednávať. Dá sa však predpokladať zotrvanie Ruska na odmietavom stanovisku.

- redakcia -
17.07.2007

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet