ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2007 > > Prípravy na festival vrcholia, novinky a prekvapenia festivalu

Prípravy na festival vrcholia, novinky a prekvapenia festivalu

Prípravy na festival vrcholia, novinky a prekvapenia festivalu

Jedenásty ročník festivalu nám rastie pod rukami. Prípravy vrcholia, atmosféra hustne pohodou.

Stoja všetky festivalové scény a rozhodujúce stavby. Do otvorenia festivalu zostáva doladiť detaily. Vzhľadom na počasie je na festivale zvýšený počet krytých stanov a tieňov. Zvýšená je kapacita cisterien, ktoré budú nonstop dopĺňané. V pohotovosti sú pripravené hasičské autá, ktoré budu polievať návštevníkov.


Prvá skupina je od nedele v Trenčíne.
Prvými účastníkmi, ktorí dorazili na festival sú brazílski muzikanti zo skupiny Moleque da Rua. Počas času, ktorý strávia v Trenčíne, urobia niekoľko workshopov so znevýhodnenými ľuďmi, s deťmi z detských domovov. Moleque da Rua urobí workshop aj na festivale – ako si spraviť perkusie z takmer čohokoľvek, v piatok o 19.30 odohrá koncert. Druhým interpretom, ktorý prišiel na festival je laponská speváčka Mari Boine. Prvým umelcom, ktorý na festivale účinkuje je Mária Slováková. Začala maľovať na stenu pri Bažant stage.

Brány festivalu sa čiastočne otvárajú už dnes poobede. Parkovisko bude sprístupnené dnes o 16.00, stanové mestečká od 18.00. Prekvapením pre prvých návštevníkov bude v štvrtok večer párty Rádia FM v stanovom tábore Opatovce a biskupický stanový areál navštívi skupina Šerpa band. V Piatok od ôsmej ráno bude otvorený celý areál.

Aj tento rok premáva kyvadlová doprava na festival. Prvý autobus smerom na letisko odchádza z autobusovej/vlakovej stanice v štvrtok 19. 7. od 17.00 . Zastávky má okrem stanice aj na Hasičskej a Električnej ulici, končí pri biskupickej bráne letiska. Začíname v 20 minútových intervaloch, po polnoci chodí každú hodinu, v najexponovanejších časoch každých 15 minút, v prípade veľkého záujmu budú spoje posilňované. Autobusy budú označené. Lístok stojí 10,-Sk.

Tohtoročný festival ponúka návštevníkom okrem pestrého kultúrneho programu a tradične širokého spektra služieb aj veľa noviniek.

Prvé spestrenie je štýlová reštaurácia Pohoda. V ponuke má množstvo dobrých jedál, či kvalitné víno. Môžete sa nechať obslúžiť a posedieť si v stane alebo na terase so stromami.
Ak si budete chcieť zajazdiť na úžasnej autodráhe, nájdite detský kútik a pri ňom zriadenú autodráhu.
V detskom parku sa môžu naši malí návštevníci premiérovo povoziť na reťazovom kolotoči, v rámci parku bude pre rodiny s deťmi umožnené stanovať v samotnom srdci festivalu.
Novinkou v Pohoda shope budú odznaky a nohavičky. Návrhy urobil veľmajster Žltý, ktorý v tomtom roku realizoval celú grafiku festivalu
Vylepšením sú aj 4 táborové centrá – dve v biskupickom tábore (smerom na Trenčín) dve v opatovskom (smerom na Bratislavu).V táborové centrách – bude v nich správa tábora, zdravotníci, občerstvenie, sudy s vodou a osvetlenie
Kapacita parkoviska so sektormi a parkovacou službou je výrazne väčšia.
Počet zdravotníckych stanov zvyšujeme na sedem, nájdete v nich aj chladničky na prípadné uskladnenie liekov (inzulín, ...). K tomu budú na festivale non stop tri sanitky.
Nový pohľad na náš festival umožní štastlivcom súťaž o výhliadkové lety nad areálom. Bude si to môcť užiť 90 výhercov.
Pripravili sme aj jedno nové obmedzenie. Vo všetkých uzavretých stanoch s väčšou koncentráciou ľudí, je zakázané fajčenie – z bezpečnostných dôvodov v prvom rade, z ohľaduplnosti voči nefajčiarom v druhom. Výrazne potešíme návštevníkov dvoch krytých scén, budú premiérovo ventilované. Vzduch bude čeriť niekoľko veľkých fukárov.
Festival môžu absolvovať aj hygienicky najnáročnejší návštevníci v pohode, k dispozícii bude 60 nerezových spŕch s teplou vodou, umyvárky, dostatok WC aj splachovacích.

Podrobné aktualizované informácie o festivale Bažant Pohoda nájdete na www.pohodafestival.sk.

- Oli Vyskočilová a Danka Machajová -
19.07.2007

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet