ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2007 > > Prvý deň festivalu Pohoda - čo nás čaká

Prvý deň festivalu Pohoda - čo nás čaká

Prvý deň festivalu Pohoda - čo nás čaká

Oficiálne sa priestory festivalu otvrili dnes o ôsmej hodine ráno. Niekoľko návštevníkov si už stihlo užiť minulú pohodovú noc- v poobedňajších hodinách sa začali rozdávať festivalové pásky. Po štvrtočnom otvorení stanových táborov, na letisku zaviala po prvýkrát tá pravá atmosféra Pohody. Prví návštevníci na pôde festivalu, prvé postavené stany, párty rádia FM, prvý koncert Šerpa bandu.


Dnes sa môžete tešiť na prvú silnú hudobnú injekciu.

Zem pod hlavnou scénou sa otrasie.
CSS, slečny a pán z Brazílie. Produkujú tanečnú - takmer electroclashovú - hudbu s chytľavými pulzujúcimi rytmami, popovými melódiami a vtipnými aj ironickými textami. Na pódiu sa môže stať všetko – ohadzovanie sa s publikom, skákanie do davu, jednoducho malý brazílsky neporiadok, ako sa sami nazvali.
Drsných chlapcov z Bronxu, Wu Tang Clan, predstavovať nemusíme. Legenda amerického hip hopu, koncertuje po Európe prvýkrát v kompletnej zostave. Pripravte sa na naozajstný a necenzurovaný hip hop.
Po príchode švédskych The Hives v štýlových čierno-bielych oblekoch na pódium pochopíte, že punk nie je mŕtvy ani zďaleka.

Hudobná ponuka festivalu samozrejme nekončí pri hlavnom pódiu.
Počas piatku budete mať možnosť počuť Janu Kirschner hneď dvakrát. Okrem koncertu, kde Jana predstaví svoje dlhoočakávané nové skladby, si budete môct vypočuť live rozhovor, kde sa okrem iného dozviete, čo prežívala pri nahrávaní nového albumu v Londýne.
Perkusionistický workshop zavŕši vystúpenie jeho organizátorov Moleque de la Rua. Nechajte si učarovať britskými electro princeznami Client. Ponorte sa do podmanivého hlasu Lou Rhodes.
Nenechajte si ujsť inštrumentálny projekt naších obľúbencov Zero 7.
Neviete čo to je „SLAM poetry“? To by ste mali vidieť a počuť.
Bajofondo tango club Vás nabijú energiou, ako minulý rok.

Piatok bude patriť aj slovenkej a českej scéne. Vystúpia Sunflower Caravan, Gaia Mesiah, Sunshine, Dan Bárta, David Koller, Khoiba ...

Napriek tomu, že sme už avizovali rozšírenie služieb spojených s očakávanými vysokými teplotami, vyzývame návštevníkov, aby sa chránili pred slnkom a dodržiavali pitný režim nealkoholických nápojov.

Podrobné aktualizované informácie o festivale Bažant Pohoda nájdete na www.pohodafestival.sk.

- Oli Vyskočilová a Danka Machajová - Press centrum -
20.07.2007

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet