ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2007 > > PIATOK- deň rekordov

PIATOK- deň rekordov

PIATOK- deň rekordov

Padol rekord v návštevnosti prvého dňa Bažant Pohody.

Padol teplotný rekord, rekord postavených stanov i rekord v litroch spotrebovanej vody.


Viac ako 25.000 ľudí, skvelá amosféra, radosť organizačného štábu. Od rána sa dráhy trenčianskeho letiska plnili návštevníkmi. Koncerty na hlavných scénach o jednej a druhej hodine, prvý nádych festivalu, otvorili tradične Michal Kaščák a Braňo Jobus.

Zo šesťdesiatich podujatí piatkového programu sa neuskutočnili len dve, obe zo zdravotných dôvodov. Nevystúpilo Štúdio L+S s hrou Kumšt a ani brazílske CSS. Jana Kirschner predstavila Bažant Pohode svoj nový album.
Inak program beží podľa plánu a pulz pohody tepe ďalej bez zmeny na intenzite.

Na hlavnej scéne dnes nechali šalejúci dav na seba dlho čakať Wu Tang Clan, aby nakoniec predviedli strhujúce hip-hopové divadlo. Pred rozvášnené publikum chvíľu na to predstúpili s veľmi sugestívnym hudobným prejavom švédski headlineri festivalu The Hives.

Areál Pohody je vyslovene farebný - okrem diania na najväčších pódiách Pohoda tradične prináša sprievodné podujatia, ako sú tanečné workshopy, divadelný, literárny stan, filmové projekcie, graffiti. Nechýba tu ani detský kútik. Pestré aktivity na Bažant Pohode aj tento rok do Trenčína privádzajú pestrú paletu návštevníkov.

- Oli Vyskočilová a Danka Machajová - Press centrum -
21.07.2007

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet