ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2007 > > Festival Bažant Pohoda 2007 sa skončil

Festival Bažant Pohoda 2007 sa skončil

Festival Bažant Pohoda 2007 sa skončil

Jedenásty ročník festivalu Bažant Pohoda sa dnes skončil. Areál sa vyprázdňuje a čistí, z plôch, kde počas dvoch dní vystúpilo spolu cez sto interpretov, odchádzajú poslední návštevníci. Tí premenili trenčianske letisko na miesto s úžasnou atmosférou, typickou pre tento festival.


Aj napriek tropickým teplotám, Pohoda prilákala široké spektrum účastníkov každého veku,  vrátane rodín s malými deťmi. Presné čísla budú známe neskôr, ale organizátori už dnes vedia, že návštevnosť prekonala rekord minulých ročníkov, prvé odhady hovoria o pravdepodobnom dosiahnutí hranice 30.000.
Pohoda priniesla v tomto ročníku na troch hlavných hudobných pódiách, v dvoch divadelných a diskusných stanoch, v tanečnom dome a na dvoch filmových plátnach tradične pestrý program. Návštevníci si tak na dráhach trenčianskeho letiska opäť mohli vychutnať rôznorodú zmes hudobných štýlov a rôznych druhov umenia. Bohatá bola aj ponuka sprievodného programu, kde si účastníci mohli vybrať napríklad klasické festivalové zábavné aktivíty, ako bungee jumping, aerotrim a bungee trampolíny, workshopy tradičných remesiel, futbal, frisbee a iné športové aktivity. Velkú odozvu mali aj hĺbavé diskusie či zóna ticha s menšou divadelnou scénou.   
Festival dal tiež priestor na prezentáciu viac než tridsiatim neziskovým organizáciám.
Jedným z emočných vrcholov bolo vystúpenie skupiny The Blind boys of Alabama, či Opery Slovenského národného divadla. Ich účasťou festival zároveň opäť dokázal, že sa nebojí dramaturgických experimentov a  dáva priestor aj netradičným žánrom pre open air festival.
Z viac ako stovky umeleckých telies napokon nevystúpili iba tri. Zdravotné problémy Milana Lasicu znemožnili uskutočniť predstavenie hry Kumšt, zdravotné problémy vyradili z programu skupinu CSS, nehoda kamiónu s technikou spôsobila nemožnosť hrania skupiny Air – tá namiesto horúcej atmosféry festivalu využívala komfort klimatizovaných izieb jedného z trenčianskych hotelov. Zrušenie nikoho určite nepotešilo, bohatý program a pohoda v areáli dokázala, že Pohoda  nestojí na vystúpení jednej skupiny – aj v tom je jej sila.
Bažant Pohoda chce byť unikátnym kultúrny projektom. Ročník 2007 sa úspešne skončil a tešíme sa na ročník 2008.

- Oli Vyskočilová - Press centrum -
22.07.2007

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet