ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2007 > > Horúčavy na festivale Bažant Pohoda schladilo viac ako milión litrov vody

Horúčavy na festivale Bažant Pohoda schladilo viac ako milión litrov vody

Horúčavy na festivale Bažant Pohoda schladilo viac ako milión litrov vody

Festival Bažant Pohoda, ktorý prebehol uplynulý víkend na trenčianskom letisku, zaznamenal rekordné horúčavy. Organizátori ich zmierňovali všetkými možnými spôsobmi, dôležitú úlohu zohrala voda.


Festival každoročne zabezpečuje pre svojich návštevníkov dostatok pitnej vody, k dispozćii býva viac ako 20 cisterien. Kapacita tých tohtoročných bola 96.000 litrov, pričom sa vždy po vyčerpaní dopĺňali, čím sa len cez cisterny minulo 617.000 litrov pitnej vody. Martin Skúpy, ktorý sa stará o pitný režim a vodohospodársku stránku festivalu, splnil svoju úlohu dokonale – voda z cisterien tiekla ešte po odchode posledného návštevníka.
Na schladzovanie hudobných fanúšikov počas koncertov sa používali hasičské autá, ktoré fungovali počas dňa non stop. Spolu vyrazili 80krát, prestávky boli spôsobené dotankovávaním vody v nádrži pri letištnej veži. Len na horúce hlavy návštevníkov padlo 320.000 litrov vody. Ďalšie státisíce litrov sa použili na polievanie betónových plôch letiska.
Okrem cisterien, hasičských áut a vozidiel čistiacej firmy sa o vodný režim starali aj dve festivalové studne. Pri jednej sa nachádzalo hygienické centrum s umývárkami, splachovacími záchodmi a 60-timi ružicami festivalových spŕch. Ohrievanie vody v sprchách sa počas denných horúčav vypínalo. Umývarky sa okrem tohto centra nachádzali aj pri ďalšej studni, kde boli aj sprchy ohrievané solárnou energiou. Organizátori naviac rozdali pred hlavným pódiom niekoľko tisíc litrov minerálky. Schladenie horúčav spôsobených počasím pomohlo k tomu, že atmosféra festivalu ostala príjemne horúca.
- Olga VYskočilová -
24.07.2007

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet