ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2007 > > Nazdravíčko! & Fimfárum 2

Nazdravíčko! & Fimfárum 2

Nazdravíčko! & Fimfárum 2

Bažant kinematograf dnes na Námestí slobody premietne dva filmy. Prvým bude animovaná snímka „Nazdravíčko!“. Druhý film Fimfárum je pokračovaním projektu Fimfárum Jana Wericha.


Nazdravíčko!
Ona bije, on pije, hotové peklo na zemi – také je manželstvo Joža Hrdličku. Jednej noci však Jožo stretne záhadného pouličného verklikára a ten mu ponúkne liek proti všetkým problémom ...
Krátka rozprávka pre dospelých o strastiach duše a špirituse v rozprávačskom podaní Stana Dančiaka.

Fimfárum 2
Pokračovanie úspešného projektu Fimfárum Jana Wericha prináša štyri úplne nové rozprávky „pre múdre deti a múdrych dospelých“ z obľúbenej knihy Jana Wericha.
Břetislav Pojar predostiera pitoreskný príbeh maličkého Palečka (Paleček), plný zvratov a dobrodružstva. Pod vedením Aurela Klimta ožijú zasa traja navzájom podobní bratia, prinášajúci atmosféru Blízkeho východu a pestrosť orientálneho rozprávačstva (Hrbáči z Damašku).
Vlasta Pospíšilová rozvíja dedinský dekameronský návod ako pre prstienok „zblbnúť“ svoje manželky (Tři sestry a jeden prsten) a Jan Balej dovolí bratom Markovi a Kubovi na plátne prežiť prastarý rozprávkový príbeh o závisti, čertoch a vysvetlení jedného prírodného úkazu (Moře, strýčku, proč je slané?).
Celovečerný animovaný film Fimfárum 2 je dôkazom, že rozprávok nie je nikdy dosť. Navyše, tieto nie sú len také hocijaké.

Zdroj: www.kinematograf.sk
- redakcia -
27.07.2007

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet