ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2007 > > Pik a Nik & Štěstí

Pik a Nik & Štěstí

Pik a Nik & Štěstí

- Nové Mesto nad Váhom - Námestie slobody –
V treťom filmovom večeri Bažant kinematografu bude premietnutý krátky film Pik a Nik a celovečerný film Štestí.


Pik a Nik
Film o troch priateľoch na letnom výlete a strachu z hlbokej vody. Chlapec Pik a dievčatko Nik sa vybrali so svojím psíkom na výlet k moru. Pik so psíkom sa radostne vrhnú do vĺn, ale Nik nevie plávať a tak radšej zostane na brehu. V okamihu, keď sa jej kamaráti ocitnú v nebezpečenstve, prekoná dievčatko svoj strach a pustí sa do boja o ich záchranu. Film o dôležitosti priateľstva a o prekonávaní strachu v každom z nás bol urobený neobvyklou animáciou piesku.

Štěstí
Po kritikou i divákmi mimoriadne priaznivo prijatom filme Divoké včely nakrútil režisér Bohdan Sláma ďalší film, odohrávajúci sa na periférii zdevastovaného priemyselného mesta. Jeho obyvatelia bývajú v škaredých panelákoch a na živobytie si zarábajú v miestnej fabrike alebo v hypermarkete. Patrí medzi nich aj outsider Toník, anjelská Monika a duševne labilná matka dvoch detí Dáša.
Hoci sa vo filme stretávame s tými istými hercami, nie je to pokračovanie Divokých včiel. „Priama väzba neexistuje, ale oba filmy súvisia spolu tematicky. Sú o hľadaní lásky a seba samého. Štěstí je však dospelejší film,“ povedal režisér Sláma, ktorý už má doma hlavné ceny z festivalov v Montreale a San Sebastiane, kde Aňa Geislerová získala i Striebornú mušľu za najlepší ženský herecký výkon.

Zdroj: www.kinematograf.sk
- redakcia -
29.07.2007

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet