ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2007 > > Lionardo Mio & Grandhotel

Lionardo Mio & Grandhotel

Lionardo Mio & Grandhotel

Po včerajšom plánovanom programe sme si mohli pozrieť ešte raz prerušený film Štestí. Dnes prídeme na posledné predstavenie Bažant kinematografu 2007 v Novom Meste nad Váhom. Utorkový večer spríjemnia filmy Lionardo Mio & Grandhotel.


Lionardo Mio
Florencia, 1500 n. l. Divadelný súbor predvádza ľúbostný príbeh a la commedia dell´arte – Harlekýn túži po Kolumbíne, ale ona miluje vznešeného a mysteriózneho maliara Leonarda da Vinciho. Príbeh sa zamotáva, nik nevie, čo je hra a čo realita, len Leonardo si zachováva chladnú hlavu a využíva emocionálny neporiadok na tvorbu veľkých diel.

Grandhotel
Štvrtý film režiséra Davida Ondříčka zavedie divákov do hotela Ještěd nad mestom Liberec. V ňom pracuje údržbár Fleischman, amatérsky meteorológ, ktorý nie je schopný opustiť svoje rodné mesto. Liberec je preňho totiž klietkou, miestom, ktoré ho zväzuje dávnym sľubom.
Každý deň myslí iba na jediné – vzniesť sa k nebu a uletieť z hotela, z Liberca, zo života, ktorý sa mu vôbec nedarí. Blázon by zostrojil krídla, Fleischman si šije balón. Do života mu však vstúpi Ilja, ktorá sa trápi vo vzťahu s arogantným čašníkom Patkom.
K nakrúteniu filmu inšpirovala Ondříčka próza Jaroslava Rudiša, autora bestselleru Nebo pod Berlínom. Film získal Českého leva za hudbu a zvuk.

Zdroj: www.kinematograf.sk
- redakcia -
31.07.2007

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet