ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2007 > > Internet v staroturanskej knižnici

Internet v staroturanskej knižnici

Internet v staroturanskej knižnici

Od 1. augusta 2007 je v prevádzke internetová čitáreň v Mestskej knižnici Kristíny Royovej v Dome kultúry v Starej Turej. Osem počítačov bolo nainštalovaných a napojených na internetovú sieť vďaka projektu Ministerstva kultúry SR a Národnej knižnice v Martine.


Do projektu „Verejný internet v knižniciach SR" sa zapojil  Dom kultúry Javorina a zabezpečil nielen Staroturancom prístup k Internetu zdarma. Stačí si vybaviť čitateľský preukaz a svetová sieť je k dispozícii. Hneď v prvý deň otvorenia tejto čitárne si službu vyskúšala aj primátorka mesta Anna Halinárová (viď. foto k článku – autor: Ján Mikláš).
Zatiaľ je takáto možnosť v menších mestách skôr ojedinelá ako bežná. Stará Turá však nezaváhala a chopila sa šance. V júli sa uskutočnila organizačná a stavebná úprava priestorov a inštalácia ôsmich počítačov, napojených na internetovú sieť a každým dňom sa čaká na nové, vhodnejšie stoličky. Pre obyvateľov tak pribudla  nová služba, charakteristická pre dnešnú dobu, ba priam nevyhnutná pre fungovanie v 21. storočí. Všetci sú vítaní! - menej skúseným ochotne poradia a práca s počítačom sa aj pre nich stane zábavou.

Zdroj: NOVINKY www.staratura.sk

- redakcia -
03.08.2007

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet