ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2005 > > Prečistenie pečene

Prečistenie pečene

1. spôsob
Vo štvrť litri vody necháme vylúhovať asi hrsť posekanej púpavy (kvet aj vňať). Tento nápoj pijeme 6 týždňov každý deň. Na kúru je treba zvoliť správny čas, teda obdobie kvitnutia púpavy. Ak nestihneme to správne obdobie a púpava by počas kúry prestala kvitnúť, tak si ju jednoducho dajte zamraziť do mrazničky.


2.spôsob
je liečba sušenými kvetmi nechtíka lekárskeho. Budeme potrebovať 40 g sušených kvetov mesiačika lekárskeho alebo rovnaké množstvo celej sušenej rastliny. Napoj pripravíme z litra vriacej vody. Potom ho rozdelíme na tri rovnaké časti, ktoré pijeme počas dňa. Nálev pijeme 2 až 3-krát týždenne, vždy asi 20 minút pred jedlom.

3. spôsob
je založený na olivovom oleji a citrónovej šťave. Potrebujeme 300 g olivového oleja a 300 g citrónovej šťavy. Prvý deň ráno nalačno použijeme klystír. Celý deň konzumujeme len čerstvú jablčnú šťavu v neobmedzenom množstve. Druhý deň opakujeme to isté. Tretí deň konzumujeme jablčnú šťavu len do 13. hodiny. Potom si ľahneme do postele a pečeň zahrievame termoforom a pijeme každých 15 minúť 3 lyžice olivového oleja a hneď potom 3 lyžice citrónovej šťavy. Nečistota odíde z pečene črevným traktom. V prvom roku môžeme túto procedúru opakovať raz za štvrťrok, v nasledujúcich rokoch už len raz ročne táto procedúra je dôležitá pre dôkladné prečistenie krvi.

- Zdroj: International Expres -
14.05.2005

Súvisiace články


index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet