ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2007 > > Nezmeškajte štart Podjavorinského okruhu 2007

Nezmeškajte štart Podjavorinského okruhu 2007

Nezmeškajte štart Podjavorinského okruhu 2007

9:30 je štart prvej kategórie na Majstrovstvách Európy historických motocyklov a sajdkár v jazde pravidelnosti. Už druhý deň bude v uliciach Nového Mesta nad Váhom počuť rev motorov a cítiť nezameniteľný pach ricínového oleja. Príďte si vychutnať atmosféru Podjavorinského okruhu o cenu Jána Horvátha.


Do pretekov sa kvalifikujú tí pretekári, ktorí absolvujú v tréningových jazdách potrebný počet kôl (5) a splnia všetky podmienky určené usporiadateľom. Toto podujatie je organizované podľa predpisov FIM, UEM, SMF a Zvláštnych ustanovení pre usporiadanie jázd pravidelnosti historických cestných športových motocyklov.

Dĺžka trate je 2150 m, šírka minimálne 8 m. Prevýšenie je 2 m. Ide o mestský okruh s asfaltovým povrchom. Trať má 3 pravotočivé zákruty a 5 ľavotočivých zákrut.

Žiadny pretekár ani motocykel nesmie vstúpiť na trať, pokiaľ neprejde technickou kontrolou. Technického preberania sa zúčastní pretekár s určeným schváleným výstrojom, potvrdenou prihláškou, licenciou a technickou dokumentáciou. Prihláška musí byť potvrdená povolením ku štartu od národnej federácie. V prípade nehody počas podujatia bude nariadená opakovaná technická kontrola.

- redakcia -
12.08.2007

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet