ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2007 > > Príjemný záver festivalovej sezóny

Príjemný záver festivalovej sezóny

Príjemný záver festivalovej sezóny

Včera večer som sa dostal na Zelenú vodu, kam ma už z diaľky zlákala hudba. Severná pláž prvého jazera žila „festíkom“. Práve tam bol rozozvučaný Etna 4 people – bodka za festivalovou sezónou v našom regióne. Tú bodku si zahrali novomestské kapely.


Môj príchod nebol jednoduchý. Bránu sa mi podarilo prejsť po viac než pol hodine. Znie to, ako keby sa pred vstupom nahromadilo toľko ľudí. Zostal som v 30-minutovej rade na lístky a ... Nie je to tak! Vstupné sa nevyberalo.
Stretol som jedného z organizátorov festivalu, ktorý sa pred niekoľkými dňami konal pri garážach v južnej časti mesta. Toto originálne podujatie sa mi totiž nepodarilo navštíviť a teraz sa naskytla príležitosť, získať „info z prvej ruky“ Tak som teda zotrval v debate o tom ako prebehla táto punková akcia.
S Andrejom sa poznáme už dosť rokov a podebatovali sme aj o inom, čiže to bolo na dlhšie. Ako sme tam stáli pri bicykloch, začali okolo nás chodiť drinky. Bol som smädný, veď som išiel z domu na bicykli a len vidina piva ma motivovala takmer k športovému výkonu. Asi sekundu po mojom povzdychu nad „Saharou v papuli“ (ako tomu ja hovorievam), som dostal do ruky plechovku piva. To už som tušil, že dnes bude veselo. Definitívne som sa vyškeril pri flaši absinthu a trochu neskôr borovičky.
Začala hrať ďalšia kapela, tak som sa rozhodol vyraziť do davu. Niekoľko kamarátov už dávnejšie vošlo bránou, mal by som ísť aj ja. Zadarilo sa asi 15 krokov a ďalšia tvár, čo som už dávno nezočil. Nakoniec som počas toho večera na pláži stretol toľko ľudí a s takých období môjho života, že som tomu skoro nechcel veriť. Mojou mysľou sa prehnalo neuveriteľné množstvo „flešbekov“ do minulosti.
Ale späť ku kultúrnemu zážitku. Žiadne „fopá“ sa neudialo (aspoň ja som nič závažné nespozoroval), takže organizátori Etna 4 people sú hádam spokojní. Ja určite som. Bolo si čo vypočuť. Niektorým sa občas čosi nezadarilo (zlyhával spev alebo hudba), ale bolo tam dosť parádnych hudobných zážitkov.
Po zotmení sa ľudia roztancovali a pri mojej obľúbenej kapelke D.P.K som si zakrepčil aj ja. Navyše som urobil niečo pre svoje zdravie – prehnal som obličkami zopár piviek a ten športový výkon! (bicykel a „tanec“).
Mám skutočne radosť, že moji rodáci tvoria vlastné projekty. Ako vidno aj mesto vie byť nápomocné, aj sponzorov sa darí získať pre dobrú vec. Zdá sa, že subjekty na strane kapitálu pochopili význam filantropie. Keď verejnosť dostáva chuť prejaviť sa a tým zvýšiť kvalitu nášho spoločenského života, podnikateľské subjekty to jednoznačne majú podporiť.
Po lete 2007 si môžeme povedať, že tu máme 3 festivaly, ktoré tvoria priamo občania. Verím, že sa postupne pozobúdzajú ľudia, ktorí majú čo ukázať a ukážu nám to (nie len v hudbe, ale vo všetkom). Držím palce všetkým, čo chcú byť akční!
- Šarmi -
01.09.2007

Súvisiace články


index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet