ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2007 > > Zákaz fajčenia v Nemecku

Zákaz fajčenia v Nemecku

Zákaz fajčenia v Nemecku

Počas minulého týždňa sa už aj Nemecko zaradilo medzi krajiny, kde platí zákaz fajčenia na verejných priestranstvách. Fajčiť sa tam nesmie vo vlakoch, kde zrušili všetky kupé vyhradené iba pre fajčiarov. Zrušili aj fajčiarske priestory na asi 5 700 nástupištiach (výnimku má len 330 najväčších nemeckých vlakových nástupíšť. Podľa šéfa Nemeckej železničnej spoločnosti Hartmuta Mehdorna to je "správny krok" a väčšina cestujúcich ho podporuje.


Za porušenie nariadení hrozí pokuta od 5 do 1000 eur. Zákaz sa týka aj fajčenia v autobusoch, taxíkoch, lietadlách a na dopravných lodiach. Vo federálnych úradoch nemôžu fajčiť návštevníci ani zamestnanci. Zákaz je rozšírený aj na kancelárie, v ktorých pracuje iba jedna osoba. Naďalej sa však ráta s existenciou miestností špeciálne vyhradené pre fajčiarov.
O fajčení v reštauráciách budú aj naďalej rozhodovať jednotlivé spolkové republiky. O 2 roky sa posunula veková hranica predaja cigariet. Odteraz si budú môcť legálne kúpiť cigarety až 18-roční. V tejto súvislosti je zaujímavé prestavenie asi pol milióna automatov na cigarety po celom Nemecku. Prestavenie na novú vekovú hranicu má trvať asi 16 mesiacov.

- redakcia -
03.09.2007

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet