ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2007 > > Zraz motorkárov- TANEC SLNKA 2007

Zraz motorkárov- TANEC SLNKA 2007

Zraz motorkárov- TANEC SLNKA 2007

Posledný júlový víkend na Dubníku patril nielen motorkárom, ale aj všetkým priaznivcom jednej stopy. Po niekoľko mesačných prípravách nastal deň D a Dubník sa zaplnil revom motoriek a vôňou kože.


Prví zvedaví jazdci začali prichádzať už v stredu, aby si obsadili tie najlepšie miesta v stanovom mestečku, a takto to pokračovalo až do soboty. Vyše 4 tisíc ľudí sa bavilo na súťažiach od výmyslu sveta a pospevovalo si známe hity od ešte známejších skupín, ako napríklad : Gladiátor, Tublatanka, Metalinda, Prohrála v kartách, Requiem, Vilém Čok..., až neskoro do rána. A začalo to hymnou nášho klubu Cmcindians od Kaktusákov.
Po tieto dni nebolo prekvapením, keď ste zbadali pred pódiom ľudí s lukom a šípmi - to nám naši indiáni priniesli trochu zo svojich zvyklostí, a snažili sa nás niečo naučiť. A preto ste si strieľanie z luku mohli vyskúšať aj na vlastnej koži.
Kto si chcel zasúťažiť v netradičných súťažiach a vyhrať plno cien, čakalo ho sekanie lana či beh v trojnohaviciach. No počasie nám nedoprialo a očakávaný volejbalový turnaj sa nemohol odohrať. A čo súťaž o najvzdialenejšieho motorkára ? Tak ten prišiel až z Holandska. A titul najmladšieho motorkára získala 4- ročná Dominika.
Okrem kaskadérskych kúskov Mirka Lysého, ktoré nám najprv vyrazili dych na námestí v Starej Turej a potom priamo v areály, vás bavili aj chalani z travesty šou. Aj keď som sa s nimi rozprával pred vystúpením, neveril som, že na pódiu stoja oni. V prezlečení boli ako skutočné baby.
Vďaka Omnia motors a.s. Bratislava ste mohli obdivovať najnovšie modely motoriek značky Honda, niežeby tie vaše neboli jedinečné.
Bez podpory sponzorov by sme nemohli túto akciu zorganizovať.
Ďakujem aj za spoluprácu mesta Stará Turá, ako aj pani primátorke Ing. Halinárovej, taktiež areálu Dubník - pánovi Skriečkovi , v ústrety nám vyšla mestská aj štátna polícia.
Chceli by sme, aby sa Tanec slnka stal našou aj vašou tradíciou každoročne sa konajúcou na Dubníku. A aj preto sme sa snažili vytvoriť príjemnú atmosféru a priblížiť vám život motorkárov.
Keď som odchádzal v nedeľu večer z Dubníka hoci unavený, posledný pohľad na jazero, okolie a „domácich" mi hovoril, že sa o rok určite zase uvidíme.
Verím, že aj po ďalšie roky bude posledný júlový víkend na Dubníku patriť dvom kolesám. Tešíme sa na Tanec slnka O8.

Zdroj: NOVINKY www.staratura.sk
- CMC INDIANS -
30.09.2007

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet