ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2007 > > Tichá správa z Tichej doliny

Tichá správa z Tichej doliny

Tichá správa z Tichej doliny

Od ukončenia blokády v apríli 2007 sa v Tichej a Kôprovej doline neťaží.Zaslúžilo sa o to takmer 25 tisíc ľudí podpísaných pod výzvu za trvalú ochranu Tichej doliny, účastníci blokády, akcie ÚCHO (územie chránené občanmi), stovky vedcov a pracovníkov štátnej ochrany prírody, ktorí sa nebáli vyjadriť svoj názor(a z ktorých viacerí následne stratili prácu) a mnohí ďalší.Napriek tomu je hrozba návratu strojov do územia stále aktuálna.


LZ VLK teraz vyvíja tlak na slovenské štátne orgány právnou cestou, upozorňujúc na porušenia slovenskej aj európskej legislatívy.
V Tichej doline si lesy medzitým žijú svoj prirodzený život. V lete napadli lykožrúty časť stojacich stromov v blízkosti vetrových kalamít. Navzdory medializovanému katastrofickému vývoju však lykožrúty v skutočnosti napadli menej ako 1 percento plochy obidvoch dolín. V iných územiach národného parku, kde sa naopak zasahovalo, to dopadlo podstatne horšie.
V Tichej a Kôprovej doline sa medzitým v nespracovanej kalamite uchytili a rýchlo rastú tisícky semenáčikov novej generácie stromov, v mŕtvom dreve si vybudovali nové dutiny vzácne ďatle trojprsté a tesáre čierne, medvede nachádzajú pod kôrou stromov chutný hmyz,... a všetci spoločne Vám ticho ďakujú za podporu.

Viac informácií na http://www.ticha.sk/

Tichá bomba na záver


Od 1. októbra 2007 do 31. decembra môžete podporiť záchranu slovenských lesov obyčajnou DMS - SMS správou. DMS je darcovská SMS, ktorej cieľom je ponúknuť mimovládnym neziskovým organizáciám možnosť získavať príspevky od darcov prostredníctvom mobilného telefónu formou SMS správ.

Odošlite SMS správu s textom DMS LES na číslo 877 (platí pre siete T-Mobile a Orange)

Cena spätnej darcovskej SMS správy je 30 Sk. Po odpočítaní nákladov prevádzkovateľov systému dostane Lesoochranárske zoskupenie VLK od podporovateľa s paušálom 28,80 Sk a od podporovateľa s predplatenou kartou 24,20 Sk.

Darované peniaze použijeme na podporu programu Kúp si svoj strom, ktorého cieľom je rozširovanie súkromnej prírodnej rezervácie Vlčia v Čergove. Viac na http://www.darcovskasms.sk/


- zdroj: www.ticha.sk, uli -
05.10.2007

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet