ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2007 > > ZELENÉ ZDRAVIE

ZELENÉ ZDRAVIE

ZELENÉ ZDRAVIE

extrakt zo Zeleného čaju – prírodný antioxidant
Už starý Číňania poznali liečivé účinky zeleného čaju. Od staroveku ho používali na liečenie rôznych neduhov od bolestí hlavy až po choroby srdca. Extrakt zo zeleného čaju je liekom už 4000 rokov. Dnešný vedci v Ázii aj západnom svete získavajú vedecké dôkazy o pozitívnych účinkoch užívania extraktu zo zeleného čaju.


Čo je zelený čaj?
Zelený čaj obsahuje zložky, ktoré majú priaznivý účinok na niektoré typy rakovín a aj pri srdcovo cievnych chorobách. Priaznivo vplýva na imunitný systém organizmu.

Prečo užívať extrakt zo zeleného čaju – ZELENÉ ZDRAVIE.
  1. Má vplyv na reguláciu telesnej hmotnosti. Ľudia užívajúci výťažok zo zeleného čaju spália omnoho viac kalórii, ako ľudia ktorý ho neužívajú.
  2. Ovplyvňuje rast črevnej mikroflóry a ovplyvňuje škodlivú mikroflóru. Zelený čaj znižuje rýchlosť vstrebávania sacharidov v tele a množstvo vstrebaných sacharidov bez ohrozenia výživy, tým predchádza zápche.
  3. Má mierne diuretické schopnosti. Očisťuje organizmus od zadržiavania vody, ktoré navodzujú opuch a zavodnenie.
  4. Má priaznivý vplyv pri niektorých typoch rakovín. Je bohatý na antioxidanty, tie nielen zabraňujú rastu rakovinových buniek, ale dokážu ich aj ničiť bez vedľajších účinkov, vplýva predovšetkým na rakovinu žalúdka, močového mechúra, pŕs, prostaty a pľúc.
  5. Má priaznivý účinok pri chorobách srdca. Uvoľňuje cievy, takže krv môže ľahšie prechádzať, uvolnené cievnych stien pomáha k zníženiu krvného tlaku.
  6. Priaznivo vplýva na dĺžku a kvalitu života. Zbavuje organizmus odumretých buniek.   
- www.sanitas.sk -
11.10.2007

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet