ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2007 > > The International Live Award

The International Live Award

The International Live Award

Čo voľakedy začínalo ako malá udalosť so 4 skupinami a 500 návštevníkmi, dnes prerástlo do veľkej medzinárodnej súťaže s viac ako 30 predkolami, niekoľkými semifinálovými kolami a veľkým open-air finále (s niekoľkými svetovými headlinermi), celkovo s viac ako 1000 zúčastnenými kapelami, ktoré pritiahli viac ako 50.000 divákov.


Znie to ako rozprávka ale je to skutočný príbeh veľkého úspechu. Už na prvý ročník súťaže ABC prišla veľká odozva a záujem hudobníkov, médií a rakúskeho hudobného priemyslu každoročne rástla. Relatívne malá akcia sa postupom času rozrástla na medzinárodne známu a obľúbenú hudobnú udalosť roka.
Na základe opakovaného veľkého záujmu zahraničných hudobných kapiel a v duchu medzinárodnej kultúrnej spolupráce, prišli zakladatelia súťaže „ABC“ s myšlienkou jej rozšírenia aj za hranice Rakúska. Po úspešnom teste, ktorý prebehol v Maďarsku na jeseň roku 2005, sa do súťaže postupne zapojili aj ďalšie krajiny ako Slovensko, Taliansko a Slovinsko. Pozitívny vývoj tejto spolupráce vyústil do odštartovania veľkého medzinárodného projektu INTERNATIONAL LIVE AWARD.
Súťaž štartuje každý rok na jeseň kvalifikačnými kolami v jednotlivých zúčastnených krajinách, ktoré ďalej pokračujú štvrťfinálovými kolami v svetoznámom hudobnom klube PLANET MUSIC CLUB vo Viedni. Celá súťaž vyvrcholí veľkou finálovou show 1. mája, kedy sa každoročne koná Free Open-Air Festival s medzinárodnou účasťou svetových headlinerov a tisíckami návštevníkov vo viedenskom Pratri. Tam budú mať najlepšie hudobné skupiny z jednotlivých krajín možnosť hrať naživo a súťažiť o ceny v hodnote viac ako 100.000,- Euro. Víťaz finálového kola bude odmenený cenou INTERNATIONAL LIVE AWARD a hotovosťou 10.000,- Euro a národní víťazi cenou NATIONAL LIVE AWARD a hotovosťou 1.000,- Euro.
A prečo vám teraz predstavujeme túto hudobnú sútaž? Už sama o sebe znie veľmi zaujímavo, no je tu ešte jedna vec, prečo by sme o nej mali vedieť. Do slovenského finále sa totiž prebojovala kapela pôsobiaca v Novom Meste nad Váhom, konkrétne kapela MF . Onedlho si túto punk-rockovú formáciu predstavíme a zistíme, čo pre nás chalani chystajú.

- Majuma -
17.10.2007

Súvisiace články


index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet