ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2007 > > Výstavbu bytov v Starej Turej poslanci zablokovali

Výstavbu bytov v Starej Turej poslanci zablokovali

Výstavbu bytov v Starej Turej poslanci zablokovali

Na včerajšej schôdzi mestského zastupiteľstva v Starej Turej poslanci neschválili realizáciu výstavby na Sídlisku nad Chiranou. Ak by bol odpredaj pozemku pod sekcie A a B zrealizovaný včas, mohlo sa začať so stavebnými prácami už v tomto roku. Mesto tak prišlo o jedinečnú možnosť skolaudovať prvých 12 bytov do osobného vlastníctva už v roku 2008.


Novomestská firma Centrumbývania.info vypracovala v letných mesiacoch analýzu, ktorá potvrdzovala akútny nedostatok bytových jednotiek v meste Stará Turá. V auguste 2007 prebehla anketa s cieľom osloviť potencionálnych záujemcov o nové byty. Záujem občanov bol tak veľký, že aj po jej skončení prichádzali anketové lístky s konkrétnymi predstavami ľudí o svojom bývaní.
Spoločnosť Centrumbývania.info zabezpečila silného investora – považskobystrickú firmu Sibastav. Táto spoločnosť hodlala na takmer 6000 m2 postaviť niekoľko desiatok nových bytov. Prvou etapou mali byť 2 vchody (sekcia A a B) po 6 bytov. Požiadavku na odpredaj 626,6 m2 pod plánovanú stavbu však poslanci zamietli na 7. zasadnutí mestského zastupiteľstva 25. 10. 2007.
Riešenie Staroturianskej bytovej otázky teda zostáva v nedohľadne.

- redakcia -
26.10.2007

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet