ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2007 > > Znamenia zverokruhu - Škorpión (23.10. – 22.11.)

Znamenia zverokruhu - Škorpión (23.10. – 22.11.)

Znamenia zverokruhu - Škorpión (23.10. – 22.11.)

"Ak by gréckym bohom boli pridelené znamenia, zvodný Zeus by bol určite Škorpiónom."

Múdrosť pre Škorpióna: Miluj svojich nepriateľov, ale buď rýchlejší ako oni.
Vládnuca planéta: Mars
Znamenie: ženské
Element: voda
Povaha: melancholická
Typ: zápasiaci, problematický človek, faustovský typ; okultný, démonický človek; násilník; zvodca
Vlastnosti: inteligencia, genialita, tajomnosť, ctižiadosť, sugescia, vášnivosť, oddanosť, suverénnosť, príťažlivosť, láskyplnosť, disciplína, nápaditosť, predtucha, silný intelekt, životaschopnosť a fyzická sila
Zvyčajné nedostatky: egoizmus, žiarlivosť, nemilosrdnosť, fanatizmus, pomstychtivosť, sadizmus, podozrievavosť, nezmieriteľnosť
Postava: stredne veľká, robustná, plecnatá
Chôdza: energická, vzpriamená
Tvár: výrazne formovaná hlava, dobre vyvinuté, široké, klenuté čelo; pochmúrny, bodavý, vyzývavý pohľad; husté obočie, vystupujúca spodná časť tváre, výrazná brada, tmavé vlasy Časti tela, ktoré ovláda: maternica, pohlavné orgány, spermie, slabina, močový mechúr, močovod, panvová oblasť, análny otvor, vylučovacie orgány, slepé črevo, červené krvinky, nos, žlčník, obličkové panvičky, prostata, hemoroidy
Šťastný deň: utorok
Nepriaznivý deň: štvrtok
Čísla: 4, 7, 11, 17, 23, 35, 47.

Títo ľudia sa namiesto vyrovnaného priemeru radšej pohybujú všade tam, kde sa rozpínajú extrémy, pretože ich faustovská povaha sa viac prejavuje pri situáciách na hrane ako v bežnom živote. Majú veľmi podmanivý a nepreniknuteľný charakter, v ktorom badať prvky niečoho démonického. Vynikajú húževnatosťou, odvahou a dobrou intuíciou, pričom len ťažko dokážu robiť kompromisy. Schopnosť ponoriť sa do hlbín duše a vydržať námahu. Tichá voda, ktorá brehy myje. Tento človek je mimoriadne tvrdý, ale aj citlivý zároveň. Keďže je veľmi zraniteľný, často býva obdarený veľmi nebezpečnými zbraňami. Je to majster skrytých psychologických bojov a duševného trýznenia. Krivdy a neprávosti si pamätá až dokonca života, pričom sa neštíti aj po rokoch ich oplácať. Sklony k pomstychtivosti a krutosti. Snaha o získanie moci, potreba nenápadne ovládať a držať v hrsti ostatných. Jeho presvedčenie a túžby sú také silné, že ho často privedú na okraj priepasti. Pudenie odhaliť tajomstvá a odvaha vydať sa pritom i do zakázaných oblastí. Neschopnosť kráčať zlatou strednou cestou ho privádza do mnohých nebezpečných situácií. Neznáša žiadny sociálny tlak, žiadnu brzdu, žiadny zásah vonkajšej vôle. Pociťuje ich ako atentát proti svojmu najintímnejšiemu bytiu. Pripúšťa len svoj vlastný zákon, neznáša žiadnu autoritu, ledaže by si svojich nadriadených skutočne vážil. Je to večný burič a živelný individualista. Úzkostlivý, precitlivelý, často má obdobia tiesne a jeho silná potreba meniť veci ho vedie k deštruktívnemu chovaniu. Mocné emócie spôsobujú, že dokáže milovať, ale i nenávidieť z celého srdca. Záujem o všetko skryté a tabuizované, kde môže spoznať vášnivé i bolestné výšky a hlbiny života. Obvykle má vynikajúce regeneračné schopnosti, pričom sa priam zázračne dokáže vylízať aj z patových situácií. Túžba po intenzívnych zážitkoch, ktoré vedú k radikálnej zmene osobnosti. Životné krízy obvykle pôsobia na charakter priaznivo, pretože vedú k sústredeniu síl. Životný úspech často pokazí streštená či zle využitá energia, ktorá dáva podnet k sporom, omylom a utrpeniu. Niekedy u nich prevláda pesimizmus, žiarlivosť, podozrievavosť, bezohľadnosť, závisť a prehnaná náruživosť.

Ako pracujú: inklinujú k povolaniam, kde sú na nich kladené úlohy meradlom ich osobnosti. Sú veľmi hrdí na svoju prácu a s chuťou sa postavia proti ohrozeniu či útokom na to, čo vytvorili. Sila presadiť sa je menlivá, ich zaťatosť je úmerná ich účasti na veci. Niekedy pritom nevyberajú prostriedky a vedia byť bezohľadní. Vyhľadávajú trecie plochy. S úžasnou zaťatosťou sa púšťajú do ťažkých úloh. Majú vlohy na fyziku, zoológiu, filozofiu, metafyziku, psychológiu a parapsychológiu. Povolanie: sú dobrými chirurgmi, pôrodníkmi, operačnými sestrami, praktickými lekármi, úspešne vykonávajú prácu farmaceutov, chemikov, výskumníkov. Majú vlohy uplatniť sa v službe polícii, v nápravnovýchovných zariadeniach a väzniciach, v armáde, v diplomatických a tajných službách. Do úvahy prichádza aj práca vo finančných úradoch, v advokátskych a súdnych kanceláriách. Z umeleckých činností dávajú prednosť divadlu (najmä komédie). Dosahujú úspechy aj v športe. Záujmy: inklinujú k tajomným vedám, okultizmu, veľmi lipnú na veciach, o ktorých sú presvedčení, že im patria.

Choroby: sú náchylní najmä na ochorenia rodidiel, pohlavných orgánov, močového mechúra, slabiny, panvovej oblasti, vylučovacích orgánov, slepého čreva, obličiek, žlčníka. Môžu tiež trpieť nádorovými ochoreniami, zápalmi a menštruačnými poruchami.

Rastliny: cezmina, tŕnisté kríky, žihľava, bodliak, ihličnany (napr. smrek), cibuľa, cesnak, reďkovka, všetko ostré, horké, pálivé, štipľavé. Živočíchy: vlk, mačkovité šelmy (tiger, panter, leopard), škorpión, had, hyena, bodavý hmyz (osy, komáre) a zvieratá, ktoré majú pazúry. Kamene: akvamarín a beryl má byť najvhodnejší. Akvamarín je amuletom šťastného manželstva. Beryl je prakticky ten istý kameň, odlišuje sa len farbou. Majú pôsobiť na zmiernenie bolestí žalúdka a pečene, ale aj proti ochoreniu zubov a hrdla. Granát chráni pred nákazou. Topás zapracovaný v zlate pôsobí upokojujúco na nervy. Vhodné sú tiež kamene rubín, jaspis, magnetit, ktoré patria taktiež znameniu Barana. Kovy: železo, oceľ. Farba: čierna, ktorá priťahuje teplé slnečné lúče. Kto kombinuje čiernu s červenou, ružovou, alebo žltou, zmierňuje ťažkú čiernu farbu a priťahuje na seba aj vyžarovanie iných farieb. Krajiny: Bavorsko, Nórsko, západné Švédsko, Sýria, Japonsko, Maroko, Transylvánia, Queensland, Alžírsko.

Láska: sú považovaní za veľmi zvodné, fyzicky príťažlivé a erotické osoby. Keď sa uchádzajú o partnera robia to s maximálnym nasadením. Vyžadujú úplnú oddanosť. Nevhodní partneri: Býk, Lev, Vodnár. Vhodní partneri: Rak, Ryby, Kozorožec, Panna.

Významné osobnosti narodené v znamení Škorpióna:
Friedrich Schiller, Voltaire, Martin Luther, F. M. Dostojevskij, Mária Antoinetta, Thomas Cook, Nicolo Paganinni, Maria Curie, Charles de Gaulle, Pablo Picasso, Robert Kennedy, princ Charles, Indira Gándhí, Grace Kelly, Richard Burton, Demi Moore, Alain Delon, Jodie Foster, Julia Roberts, Annie Girardot, Katherine Hepburn.

Ako škorpióni, ktorí trávia dni v tmavých úkrytoch pod kameňmi, i ľudia-Škorpióni sa vyznačujú uzavretou a samotárskou povahou. Ich vládnúcou planétou je Mars a Pluto. Ako ôsme znamenie sú fascinovaní všetkým čo súvisí so sexualitou, smrťou, symbolikou znovuzrodenia a mystikou. Radi by dešifrovali všetko utajené a skryté. Planéta Pluto ich okrem mnohých iných atribútov obdarila schopnosťou regenerácie, preto v ich živote môžu nastať obdobia kríz, keď všetko ľahne popolom, aby sa mohli zbaviť starých mechanizmov jednania, a znovuzrodiť sa do silnejšej múdrejšej podoby. Ľahko nahliadajú pod povrch vecí a vedia veľmi dobre vycítiť vaše slabé stránky. V prípade že si ich znepriatelíte, máte sa skutočne čoho obávať – nerobí im problém presne zasiahnuť vašu Achillovu patu. Sú hĺbavý a analyticky založený. Nikdy sa neuspokoja s povrchom. Často sa u nich dajú len veľmi ťažko vopred odhadnúť ich reakcie na čokoľvek. Sú nenevyspytateľní a natoľko komplikovaní, že na ich dešifrovanie by ste potrebovali niekoľko životov. Ponúkajú mnoho tajomstiev, preto sa s nimi určite nebudete nudiť.

Do vienka dostali dôstojnosť, energickosť a k cieľavedomosti i nespútanosť a samostatnosť. Ľudia Škorpióni sú po stránke fyzickej i citovej jedným z najsilnejších znamení zverokruhu. Majú silnú vôľu, akonáhle si niečo zaumienia, nič ich nezastaví. Nechýba im vytrvalosť a sú schopní obstáť i v zložitých životných situáciách. Sú veľmi predvídaví, majú bystrého ducha. Nezriedka bývajú sarkastický až uštipačný. Pokiaľ nie ste z tých čo dobre znášajú kritiku, neurobte tú chybu a nepožiadajte Škorpióna o jeho názor alebo radu, pretože z ich úst budete počuť iba krutú pravdu. Lichôtky a sladké reči sú pod ich úroveň. Pokiaľ vás však pochváli, môžete si byť istý, že je to úprimné. Ľudia narodení v tomto znamení sú ctižiadostiví, napriek tomu že ich ambície nie sú očividné. Oni len usilovne čakajú na svoju príležitosť k vzostupu. Napriek svojej vytrvalosti a nezlomnej vôli, sa niekedy stane že ich životný úspech minie. Natoľko chcú dosiahnuť svojich cieľov bez cudzej pomoci, len málokto chápe ich snahy. Nakoniec oni sami berú celý svoj život ako jeden veľký boj so svojim vnútorným "ja" a so svetom, ktorý ich obklopuje, pretože väčšinou zostávajú nepochopení. Sú znalejší a dôkladnejší než ostatní ľudia a vždy sa snažia dostať pod povrch vecí i života. Napriek svojej komplikovanej povahe túžia po jednoduchých veciach. Potrebujú svoje hniezdo, kde nájdu porozumenie a bezpečie. Sú tajnostkári, ale akonáhle sa rozhodnú jednať, sú agresívni, dominantní, plne pripravení bojovať za svoju vec.

Vlastnosti, ktorými sa Škorpióni určite chváliť nebudú sú žiarlivosť a precitlivelosť. Z tohoto dôvodu mávajú sklon zameriavať sa príliš na svoje výhody, bývajú nedôverčiví a podozrievaví. Pokiaľ ste ich urazili, nielenže si urážku a potupu budú veľmi dlho pamätať, ale môžu sa stať i veľmi zlomyseľnými nepriateľmi. Ich silná potreba všetko meniť ich môže priviesť až k nebezpečnému deštruktívnemu chovaniu, v extrémnych prípadoch až k vlastnej skaze. Majú silné sklony podľahnúť svojej poživačnosti a nenásytne, bez náznaku satisfakcie, hnať sa za ďalším a ďalším podnetom. Škorpióni len veľmi ťažko znášajú autoritu, sú to veční buriči a bytostní individualisti. Taktiež ťažko znášajú vonkajšie obmedzenia, pociťujú to ako atentát proti svojej najzákladnejšej existencii, často sú ochotní pripustiť si len svoje vlastné zákony. Škorpión je najextrémnejšie zo všetkých znamení zverokruhu. Kým tÍto ľudia objavia svoju silu a spôsob ako ju konštruktívne využiť, často sú zmietaný protichodnými tendenciami a sebadeštrukciou.


Muž

Muž narodený v znamení Škorpióna je vášnivý, inštinktívny, nevypočitateľný, ovládajú ho jeho túžby, urobí všetko, prekoná každú prekážku, len aby uspokojil svoje želania. Na dôsledky nehľadí. Nechá, aby naň iní nalepili etiketu Dona Juana. Ich mienka mu nebráni v tom, aby sa nevrhal do nových dobrodružstiev.

Nie je ťažké pochopiť, prečo je pre nás mnohých taký príťažlivý. Reagujeme totiž na jeho citovosť, ktorá pôsobí skoro hypnotickou silou. Má toľko energie, že často až fyzicky možno cítiť, ako z neho uniká. Nech sa pohybuje hocikde, vyžaruje z neho aura jeho osobnosti.

Pre jednu ženu je azda až príliš nebezpečné priblížiť sa k nejakému Škorpiónovi. Jeho utajovaná sexuálna sila môže hocikedy, bez predchádzajúceho náznaku explodovať. Je nevypočitateľný, pramálo energie venuje tomu, aby sa usiloval o sebakontrolu. Mars ho obdaril schopnosťou presadzovať svoju vôľu, mimoriadnou iniciatívnosťou, ochotou a schopnosťou konať. Je veľmi ctižiadostivosť ide preto ruka v ruke so snaživosťou, usilovnosťou, príčinlivosťou, pracovitosťou, radosťou z dosiahnutého výkonu, niekedy až s prílišnou horlivosťou, nepokojom, netrpezlivosťou, bezohľadnosťou a despotizmom. Zrieknutie je neznámym pojmom v jeho slovníku. Ak sa rady zahrávate s ohňom, ale nechcete sa popáliť, radšej sa držte ďalej od tohto indivídua.

Škorpión nikdy nezabudne na nežnosti prejavené voči nemu, ale ani nikdy neodpustí urážku. Ak ho urazia, tak myslí len na pomstu. Jeho vzťahy s inými sú obyčajne bohaté na konflikty. Stáva sa, že takéto poharkania sa končia násilnosťami. Ľahko si získava nepriateľov. On sám je protivník, ktorého nesmieme podceniť: divoký, zaťatý a vytrvalý. Človek s ním dokáže udržať mier len za cenu veľkého úsilia. Milosrdnosť nie je jeho silnou stránkou a kompromis nie je jeho štýl. Ak sa s niekým znepriatelí, tak ide do krajností. Ak ho niekto vyprovokuje, Škorpión doslova bojuje do poslednej kvapky krvi.

Jeho motívy sú zložité a tajomné, pretože časť svojej osobnosti ponecháva vždy zastretú závojom tajomnosti. Je čestný vo vzťahu ku svojim priateľom. Nechce sa dostať do závislosti, ale potrebuje niekoho, o koho sa môže oprieť. Citovo je nestály, vrtkavý, pohŕda slabosťou iných. Priťahuje masochistov, ktorí si všimnú jeho sklony ku krutosti či sklzu k perverzite. Vynakladá dosť energie na vyhľadávanie rôznych druhov slastí, najmä nie vždy sa vie vzoprieť mámeniu alkoholu a drog. Ale súčasne si lepšie ako hocikto iný, vie aj od nich odvyknúť, vzdať sa závislosti od nich, pretože má obrovskú silu vôle.

Práca je preňho veľmi dôležitá, hoci fyzickú námahu dobre neznáša. Má mimoriadne dobrú schopnosť koncentrácie, vynikajúce tvorivé schopnosti, je smelý a iniciatívny. To sú také vlastnosti, ktoré aj samy osebe privedú k úspechu.

Muž narodený v znamení Škorpióna je často falošný, úskočný, egoistický, nie je dosť svedomitý. Tieto vlastnosti ho charakterizujú predovšetkým vtedy, keď pomýšľa na nové dobrodružstvo. Pre neho je vášeň zákonom. Medzi mužmi - Škorpiónmi môžeme nájsť tých najsmelších démonov sexu. To sú tí neuspokojení, ktorí si nárokujú na vládu nad nedosiahnuteľnou dokonalosťou všetkých možných foriem sexuálnych prejavov. Jeho obmedzenosť sa odzrkadľuje v tom, že sa často bleskove rozhodne pre riešenie nejakého problému, ktorý neskôr zanechá, pričom nedospeje k záveru.

Muž - Škorpióna má vycibrený zmysel pre lásku. Jeho sexuálny život sa začína v ranej mladosti a trvá do vysokého veku. Sex a láska ho fascinujú. Miluje vášnivo, bez toho, aby pritom strácal vedomie seba samého. Je veľmi romantický a túži po rovnako založenej partnerke. Láska bez žiarlivosti, sexuálnej príťažlivosti a vášne je preňho ako neosolená polievka. Jeho sexuálna príťažlivosť je veľká. Odzbrojuje ženský svet zvláštnym čarom svojej osobnosti. Keď sa uchádza o ženu, robí to s absolútnym nasadením. Vyžaduje úplnú oddanosť, vzdanie sa vlastnej individuality, aby sa mu žena vydala na milosť a nemilosť. V otázkach srdca Škorpióni jednoducho nevedia prijať odmietnutie. Sex je preňho hazardnou hrou, do ktorej zakalkuloval všetky možnosti, ktoré potom aj využije v záujme víťazstva. Rád poľuje "na vysokú zver", ale zaujímajú ho len tie ženy, o ktoré prejavili záujem už aj iní muži. Je to typ muža, ktorý vládne ženám, pričom je o svojich schopnostiach presvedčený. Pri voľbe sa riadi neomylným inštinktom, v ktorom sú jasne vyhranené sympatie a antipatie. Manželstvo - ak nejaké uzavrie - je vysloveným manželstvom z lásky, no nemáva dlhé trvanie. Žiarlivosť a neskrývaná krutosť sťažujú život jeho partnerke. Je schopný nanútiť svoju vôľu, zatiaľ čo jeho divoké vášne môžu skĺznuť až do brutality. V niektorých prípadoch je jeho sadizmus natoľko vyhrotený, že "trápi" svoju obeť, a zároveň si ju k sebe čoraz väčšmi pripútava. Ak ju však trápi, tak z lásky, nie z nenávisti. Je posadnutý túžbou zmocniť sa jej úplne, chce, aby mu bezvýhradne patrila aj v bolesti.

Sexuálny život muža: Má veľkú chuť ako dravé zviera. V posteli od vás vždy požaduje viac, než ste mu schopná dať. Dobre pozná anatómiu ženského tela, má živú erotickú predstavivosť. Od každého stretnutia očakáva maximum slastí. Disponuje nevyčerpateľnou energiou, jeho žiadostivosť je takmer neuspokojiteľná. Začína vo vysokom tempe, ktoré potom ešte neustále zvyšuje. Nedbá na pozornosť. Očakáva len uspokojenie vlastných pudov. Je silný a často surový. Jeho bozky nie sú nežné, v pohládzaniach nemá žiadnu mäkkosť. V sexualite muža narodeného v znamení Škorpióna sa snúbi slasť s bolesťou. Rád spôsobuje bolesť. Jeho cieľom je, aby si podriadil ženu, ba čo viac, snaží sa ju presvedčiť o tom, že každá žena sníva o tom, že ju znásilnia a že ju fyzicky premôžu.

Najradšej sa miluje, keď je u ženy možnosť otehotnenia. Z toho dôvodu si rád volí také ženy, ktoré nepoužívajú ochranné prostriedky proti počatiu. Je skoro nemožné presvedčiť ho, aby používal ochranu. Skrytá túžba po násilí, ktorá je v ňom hlboko zakorenená, ho ženie vo väčšine prípadov k milostným hrám, ktoré sa už nachádzajú za hranicami dovoleného, čo môže viesť aj k zjavným prejavom sadizmu. Nič mu nemôže spôsobiť väčšiu radosť než bolesť zmiešaná s malou dávkou rozkoše. Všetko závisí od toho, či s týmto jeho partner súhlasí, alebo nie. Hlboký filozofický záver by mohol byť sformulovaný nasledovne: medzi výnimočným milencom a netvorom je len malý rozdiel.

Je však jedna vec, ktorú muž - Škorpión nikdy neurobí. Nepýta radu, ktorá by sa týkala vylepšenia jeho vlastného sexuálneho života. Ani jeden ozajstný muž narodený v znamení Škorpióna nemôže klesnúť tak hlboko! Sex je preň priveľmi dôležitý. Je hrdý na to, čo v tejto oblasti už od prírody vie a čo dokáže.


Žena

Žena - Škorpión by mohla napísať príručku o tom, ako sa treba obliekať a správať, ak chce zviesť nejakého muža. Len sexuálne nie príliš muž si nevšimne a neobjaví v jej očiach a v hlase potlačovaný oheň. Bez toho, že by vyriekla čo i len jedno slovo, dokáže hovoriť všetkými jazykmi sveta o láske.

Keď sa stretne s takým mužom, ktorý ju zaujme, veľmi dobre vie, ako si ho uloviť. Keď je muž aj priveľmi slepý, aj tak dokáže upútať na seba pozornosť. Ak aj náhodou nie je veľmi pekná, magnetické lúče jej krásnych očí zapôsobia na muža takou intenzitou, že si čoskoro uvedomí, o čo ide.

K tejto žene treba byť štedrý. Vždy cestuje len prvou triedou. Ak jej chcete vyčítať, že ľahkovážne narába s peniazmi, radšej to ani nerobte, pretože sa potom môžete, rovnako ako tie peniaze, brať kade ľahšie. Rada tvrdo pracuje. Každým svojím činom zachádza do extrémov. Môže to byť síce očarujúce, ale súčasne aj unavujúce. Nikdy sa však pri nej nebudete nudiť, skôr budete snívať o pokojnom živote.

Lásku berie rovnako vážne ako muži narodení v tomto znamení. Jej cieľom však nemusí byť vždy len sex. Silná láska, ktorú pociťuje voči životu, existuje u nej nezávisle od hocijakého muža. To je to, čo ju robí neodolateľnou v očiach mužov, ktorí sa usilujú o to, aby si ich podriadila. Ak sa im to aj podarí, nezískajú prehľad v najhlbších tajomstvách rozvetvenej citovosti tejto ženy.

V spálni je požadovačná, jej očakávania sú obrovské. Nemá trpezlivosť pre tých, ktorí nemajú také isté nároky ako ona. Na druhej strane sa však vynikajúco správa k mužovi, ktorý má nejaké duševné problémy. Dokáže urobiť zázraky aj s impotentnými mužmi, samozrejme, keď táto nemohúcnosť existuje len v hlave partnera. V týchto prípadoch u nej nejde o altruizmus, ale len o pomoc, ktorá umožní mužovi uspokojiť ju.

Má ostrý um a inštinkty. Je kritická, analýzam podrobuje všetkých svojich potenciálnych milencov (ale aj priateľov) ešte predtým, než by vstúpili do jej života. Je schopná nazrieť do nich a spoznať hybné páky pôsobiace na ich správanie. Ona však ostáva pre všetkých nepreniknuteľná. Je skutočnú povahu je veľmi ťažké spoznať a odhaliť. Je rozhodná a tvrdohlavá, ale svoje ciele dokáže utajovať. Je obozretná. Každý pohyb má presne naplánovaný. Budete potrebovať veľa síl a odhodlania, aby ste jej dokázali protirečiť. Vie presne, čo chce, a bez oddychu si razí cestu k cieľu. Nenechá sa odradiť a neprispôsobí sa ani prípadným zmeneným podmienkam.

Ak ženu - Škorpión oklamete, stáva sa pomstychtivou, deštruktívnou. Oklamaná žena tohto znamenia je najhorším nepriateľom. Bez škrupúľ hľadá možnosti pomsty, aby si vyrovnala účty s tým, kto ju oklamal. Chce nielen potrestať, ale aj pokoriť svoju obeť, zašliapnuť ju do bahna.

Jej najhoršou vlastnosťou je žiarlivosť. Požaduje od toho, kto ju miluje, aby svoj obdiv adresoval výlučne jej. Súperky a neprajníčky vidí aj tam, kde nie sú. Ak jej partner v spoločnosti hovorí niekoľko minút s nejakou ženou osamote, ihneď predpokladá, že sa dohodli tajne na nejakom stretnutí. Počas večera sa potom aj adekvátne správa. A robí to tak, aby si to každý všimol. Ufujazdí ako divoké zviera odtrhnuté z reťaze.

Pohŕda slabými a poddajnými ľuďmi. Ak máte nejaké slabé miestečko, určite ho odhalí. Buď to prijmete alebo od nej odíďte. Ona sa totiž nezmení. Ak je však všetko v poriadku, potom s tým, koho ľúbi, zachádza priam kráľovsky. Ba čo viac, v spoločnosti ho ochráni a postaví sa na jeho stranu aj v najnepríjemnejších situáciách bez toho, žeby brala zreteľ na mienku, ktorú si iní o jej partnerovi vytvorili. Je ochotná obetovať sa, len aby dokázala svoje city. Stačí, ak muž vyjde na polcestu k nej. Ženu - Škorpión si získa týmto naveky. Beda ale tomu, kto je slabý a nerozhodný - určite sa postaví proti nemu.

Manželstvo? Alebo raj, alebo peklo. Strednej cesty niet. Veď Škorpión je znamením krajnosti. Táto žena je však citová a úprimná k tomu, koho ľúbi, odpudzujúca je pre toho, kým pohrdne. Tí, ktorí nemajú pevné city a otvorené srdce, nech radšej od nej odídu.

Sexuálny život ženy: Pripravte sa na dlhé noci! Vaša priateľka - Škorpión začne večer tým, že vám bude do ucha šepkať obscénne, vyzývavé slová. Už sama myšlienka milovania ju vzrušuje. Je to ten typ, ktorý obľubuje obrovské postele, nemajúce začiatok ani koniec a umožňujúce hocijakú polohu pri milovaní. Odovzdajte sa úplne do jej rúk, ak chcete stráviť nezabudnuteľnú noc.

Je nepokojná, nenásytná, rada experimentuje. Aj skúsený partner bude zaiste prekvapený jej inováciami. Chce, aby ste sa aj vy dostali na takú istú úroveň rozkoší ako ona. A ona sa dotýka hraníc extázy. Škorpión je totiž najzmyselnejším znamením Zverokruhu.

Súčasne si však treba uvedomiť, že prešpekulovaná komunikácia nebola stvorená pre ňu. Ona sa spolieha skôr na svoje inštinkty a pudy než na cviky jogy. Radšej ide do postele s nesmelým, ale túžbou horiacim milencom, než s dajakou príručkou sexu. Dobre vie, že erotika okrem pohlavného aktu obsahuje aj mnohé ďalšie zložky, pričom aj tie najdrobnejšie pokladá za dôležité. Naučí aj svojho partnera, aby ich nepodceňoval.

Keď sa žena - Škorpión už raz vzruší, ťažko ju možno zastaviť. Často chce podstatne viac, ako jej je partner schopný dať. Súčasne však vie z neho dostať podstatne viac, než zvyčajne poskytuje. Každopádne nevyvolávajte dojem, že s ňou nechcete spolupracovať. Skôr vám odpustí, že to neviete, než to, že to ani nechcete.

Ženy narodené v znamení Škorpióna majú silné sklony k lesbicizmu. Ľahko prevezmú na seba úlohu muža, a to nielen v sexuálnej oblasti, ale aj v ostatných sférach vzájomných vzťahov. Nech je jej partner hocikto, žena - Škorpión ho núti k tomu, aby plnil jej vôľu. A jej vôľa vždy presahuje obvyklé "služby". Pre ňu je sex vyjadrením ďalšieho možného vzťahu pán - sluha, v rámci ktorého je pánom pochopiteľne ona.


Škorpión a zvyšok znamení

Škorpión - Baran: Kombinácia s vysokým napätím. Nie je to pevné spolužitie. Obaja sú egocentrickí, dynamickí a ambiciózni. Je možné, že pociťujú k sebe mimoriadne silnú príťažlivosť, ale individualizmus ich rozdelí. Pri sexe má rád Baran novinky a Škorpión nadšene spolupracuje. Baran sa však pramálo stará o Škorpiónovu žiarlivosť. Krátka láska môže byť zaujímavá, dlhodobý vzťah ťažko.

Škorpión - Býk: Obaja sú dostatočne vytrvalí a vášniví, preto si rozumejú v posteli. Ak má ich vzájomná láska vydržať, mali by sa povahovo dopĺňať. Škorpión nenávidí lenivosť. Býk je neporiadny a rád utráca zarobené peniaze a Škorpión je v podstate závistlivý. Navyše sú obaja hrdí, tvrdohlaví a dominantní. Silné sexuálne vzbĺknutie, no úspech manželstva je pochybný.

Škorpión - Blíženci: Tento vzťah vyžaduje od oboch veľmi veľa ústupkov. Blíženci berú všetko na ľahkú váhu, sú prelietaví a nestáli. Naopak Škorpión je v citoch stabilný. Blíženci sú aktívni, majú radi spoločenské stretnutia, čo sa v očiach Škorpióna javí ako mrhanie časom. Škorpión je rozhodný, zatiaľ čo Blíženci sú vrtkaví, náladoví, mnohostranní. Krátky čas pretrváva sexuálna harmónia, ale čo potom?

Škorpión - Rak: Tieto dve vodné znamenia by mali spolu dobre vychádzať v bežnom živote, aj po sexuálnej stránke. Vášeň Škorpióna narazí v osobe Raka na dobromyseľného partnera. Telesný súlad im pomáha pri prekonávaní žiarlivosti, ktorou obaja trpia. Krátkodobo, ale aj perspektívne môže byť ich vzájomný vzťah harmonický len vtedy, ak bude popretkávaný obojstrannou pozornosťou.

Škorpión - Lev: Vášeň tu hrá veľkú úlohu. Obaja sa vedia rýchlo rozčúliť, ich diskusie obyčajne končia výbuchom. Keď sa medzi nimi skončí telesná príťažlivosť, objavia sa odlišnosti. Škorpión nie je schopný venovať Levovi pozornosť a úctu, ktorú potrebuje, a tým uráža jeho hrdosť. Súčasne Škorpión trpí tým, že nemôže svojho partnera naplno vlastniť. Ich príbeh lásky môže byť búrlivý, ale manželstvo býva obyčajne strašné.

Škorpión - Panna: Okrem ríše sexuality majú veľmi veľa spoločných záujmov. Panna sa prejavuje zdržanlivosťou, Škorpión sa vie správať dosť brutálne. Ozajstný vzťah sa medzi nimi vytvára len veľmi ťažko, pretože Škorpión sa veľmi skoro stane nehorázne úprimným. Krátky čas môže trvať duševné porozumenie, ale neskôr Škorpión hľadá cestičky slastí v inom smere.

Škorpión - Váhy: Pre Váhy je Škorpión veľmi žiarlivý a dominantný, pre Škorpióna sú Váhy zasa veľmi lenivé a precitlivelé. Súčasne však sú obaja silne náruživí a berú vážne zodpovednosť za spoločný život. Druhý problém môže spôsobiť láska Váh k luxusu, ktorú Škorpión nemôže poskytnúť. Vo vzťahu alebo manželstve sú búrky na dennom programe.

Škorpión - Škorpión: Sexuálne si rozumejú, môže medzi nimi vzplanúť oheň, ktorý neuhasí žiadna voda. Inak sú si priveľmi podobní, rozhodní, žiarliví, so strašnými výbuchmi zúrivosti. Ak sa rozchádzajú v názoroch, nelietajú von oknom iba taniere, ale aj láska. Ohnivá láska, ale manželstvo - radšej nie!

Škorpión - Strelec: Škorpión má rád svoj domov, Strelec slobodu. Škorpión je náročný, a ani Strelcov výborný zmysel pre humor nedokáže zabrániť kríze, ktorá ich neminie. Ich jediným spoločným záujmom je sex, ktorý je tak na jednu noc, ale nie na celý život.

Škorpión - Kozorožec: Obaja sú ctižiadostiví, disponujú silnou vôľou, čo utužuje ich vzájomný vzťah. Dobre si rozumejú aj po sexuálnej stránke. Škorpión má citlivú dušu, koná inštinktívne, čo imponuje introvertnému Kozorožcovi, rovnako ako pocit, že ho niekto chce vlastniť. Pevná láska, pevné manželstvo.

Škorpión - Vodnár: Škorpión neznáša náladovosť Vodnára a jeho zaneprázdnenie spoločenskými povinnosťami. Nesnaží sa ho ovládať, lebo vie, že Váhy si žiarlivo strážia svoju slobodu. Krátkodobé šťastie, ktoré vyplýva zo športových výkonov v spálni, býva málo dostačujúce na to, aby udržalo pokope dva takéto rozdielne charaktery. Radšej nech kráčajú každý svojou cestou!

Škorpión - Ryby: Dvojica, ktorá sa k sebe dobre hodí. V živote sa navzájom dopĺňajú. Nerozhodné Ryby sa spoliehajú na silu Škorpióna. Ich sexuálny život je šťastný. Ryby sú vynachádzavé, Škorpión má výdrž. Láska, rovnako ako aj manželstvo, má dobré vyhliadky.


Ako ich získať

Raz niekto povedal, že na svete existujú len dvaja astrológovia, ktorí poznajú Škorpióna, ale títo, žiaľ, sa tiež nevedia zhodnúť. Pretože tí, ktorí sa narodili v tomto znamení, sú bezpochyby takí nevyspytateľní, že znemožňujú analytický opis ich správania.

Predovšetkým ich berte vážne. Sú veľmi citliví na to, aby si ich každý vážne vypočul. Nech hovorí váš Škorpión hocičo, ak sa chcete votrieť do jeho priazne, nikdy mu neodporujte. To však neznamená, že by ste boli pokrytcom. Škorpión má veľmi silnú intuíciu a má blízko k okultizmu, preto ľahko dokáže nazrieť do vašich myšlienok.

Požiadajte ho o radu. Ako východiskový bod si zvoľte tézu, že Škorpión vie všetko lepšie a že vaša spoločná loď pôjde plnou parou vpred. Obdivujte jeho doterajšiu schopnosť utvárať si správny úsudok a snažte sa konať v jeho intenciách. Škorpióni sú citliví na lichôtky. Preto nebuďte skúpi na pochvalné poznámky týkajúce sa ich oblečenia (obyčajne býva pestré a pozoruhodné), krásy a inteligencie, ak sa jedná o ženy. V prípade mužov sa smejte, ak vraví niečo humorné, inak sa urazí. Snažte sa nevšimnúť si ich menšie chyby, lepšie povedané, treba s nimi zachádzať ako s cnosťami.

Neberte ho veľmi často preč z domu. Škorpión má veľmi rád svoj byt, domov. Najlepším večerným programom preň je večer strávený v kruhu priateľov v jeho byte pri počúvaní hudby. Škorpióni potrebujú vaše city a vedia ich aj oplatiť. Veľmi dôležité je, aby ste celú svoju pozornosť zamerali na nich, ak chcete predísť tomu, aby neboli popudliví a žiarliví. Prijmite ich návrhy, pretože nemajú radi, ak im niekto protirečí. Ak sa od niečoho odkloníte, tak len minimálne. Ak ste si niečo naplánovali, snažte sa to dodržať!

Ak chcete upútať na seba pozornosť nejakého muža narodeného v znamení Škorpióna, buďte vyzývavé. Oblečte si nápadné šaty, použite svoj najzmyselnejší parfum. Vryte si do pamäti, že žiarlivosť nie je zbraňou proti Škorpiónovi. Ak spolu večeriate mimo domu, zvoľte si reštauráciu s rybacími špecialitami a nechajte, aby objednal langusty.

Pri zodpovedajúcich podmienkach má Škorpión sklony k romantike. Preto večer pustite príjemnú hudbu, zapáľte tymián, zaplňte izbu vankúšmi. Ale nenechajte sa ukolísať ilúziami. Škorpión sa miluje len vtedy, keď má na to chuť. Ak ju práve má, tak mu na milovanie výborne postačí aj podlaha garáže a nebude mu prekážať ani zápach benzínu, ani hluk okolo prechádzajúcich áut.


zdroj: Leeloo
- redakcia -
01.11.2007

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet