ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2007 > > Snowpark Veľká Javorina

Snowpark Veľká Javorina

Snowpark Veľká Javorina

Na Veľkej Javorine sa buduje snowpark. Navrhla ho a buduje skúsená česká firma Snowparkdesign pod vedením Petra Najmana alias Motora, takže sa dá očakávať splnenie bežných kvalitatívnych nárokov na štandardné snowparky. V októbri sem bolo dovezených 100 nákladných áut plných hliny, z ktorej sa vybudovali hlinené základy pre prekážky.


Snowpark sa bude stavať v dvoch etapách. Tento rok bude postavená horná časť snowparku plus doublekink rail a prvý skok zo spodnej časti. Budúci rok pribudne druhý skok a wallride na konci spodnej časti. Railové prekážky vyrába miestny kovovýrobca pod vedením firmy Snowparkdesign.
Snowpark je koncipovaný tak, aby si v ňom mohol zajazdiť každý, bez ohľadu na úroveň pokročilosti. Časopis Boardlife je partnerom tohto projektu – zabezpečil sponzora a spolufinancuje výstavbu.
Stredisko sa nachádza neďaleko Nového Mesta nad Váhom, je vzdialené len 118 km od Bratislavy, 120 km zo Žiliny, 78 km z Nitry či 130 km z Brna. Hoľa, na ktorej sa rozprestiera stredisko, je vo výške 970 m.n.m. Najdlhší vlek v stredisku má dĺžku 700 m. Snehové podmienky sú rok od roka odlišné, počas dobrých zím 2004-2005 a 2005-2006 tu na vrchole zimy bolo vyše metra snehu.
Malé stredisko pri vysielači na Javorine sa len od tohto roku začalo rozvíjať a na ďalšie roky sú plánované rozvojové projekty na zvýšenie počtu parkovacích miest, rekonštrukciu vlekov (2009) a prípadné vybudovanie sedačkovej lanovky, budovanie ubytovacích kapacít, zriadenie ski busu a pod. Cena denného lístku do strediska ešte nie je odsúhlasená, ale uvažuje sa o cene zhruba 300,- Sk. Avšak stredisko dovolí záujemcom si v parku šliapať jednotlivé prekážky bez lístka.
V hornej časti snowparku budú osadené dve línie prekážok – v prvej C-rail, Kinkrail a Streetrail a v druhej Grindbox, Straightrail a Kinkrail. Hornú a spodnú časť snowparku dnes oddeľuje koniec cesty k chate, ktorá sa v budúcnosti uvažuje premostiť dreveným mostom s veľkým railom (kto ho pokorí získava celodenný lístok zadarmo). V spodnej časti bude tento rok stáť iba doublekink rail a prvá platforma so skokmi o dĺžkach tejblu 8 a 4 metre, avšak pod ním sa možno tento rok vybudujú dočasné prekážky ako jibovacie stromy a pod. Na ďalšiu zimu pribudne druhá platforma so skokmi s dĺžkou tejblu 5 a 12 metrov a pod ňou veľký wallride.
- Zdroj www.boardlife.sk -
04.11.2007

Fotogaléria

Snowpark Veľká Javorina


index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet