ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2007 > > O2 víta pomoc ZSS

O2 víta pomoc ZSS

O2 víta pomoc ZSS

Od začiatku roku 2007 sa naťahuje proces prenositeľnosti čísla medzi mobilnými operátormi. Trpezlivosť došla už aj Združeniu spotrebiteľov Slovenska (ZSS), ktoré sa rozhodlo vyvolať tlak na urýchlené presadenie komplexnej prenositeľnosti čísiel. Orange a T-Mobile sa vraj snažia oddialiť tento proces až na prvý kvartál 2008. Motiváciou je využitie konkurenčnej výhody v predvianočnom období.


Momentálne je na slovenskom trhu možná iba manuálna prenositeľnosť čísla medzi všetkými operátormi, ktorá je však obmedzujúca počtom a je aj časovo náročnejšia. Možnosť prenesenia čísla v mobilných sieťach bola uvedená do prevádzky v máji 2006. Do konca minulého roka požiadalo o prenos čísla spolu vyše 5 100 klientov u operátorov Orange a T-Mobile a vybavených bolo približne 3 000 žiadostí.
Orange Slovensko a T-Mobile Slovensko v januári 2007 tvrdili, že systém je na vstup tretieho hráča pripravený a termín bude závisieť len od jeho pripravenosti a ochoty spolupracovať. Vtedy bola verejnosť informovaná dodávateľom tejto možnosti:  „Vzhľadom k tomu, že toto riešenie nepredpokladalo pripojenie tretieho operátora, implementácia bude trvať 6 mesiacov.“ Práve je tomu 10 mesiacov a hovorí sa o minimálne 12-tich.

Hovorca spoločnosti Telefónica O2 Slovakia René Parák: "Sme presvedčení, že túto skutočnosť je potrebné vnímať aj cez optiku blížiacich sa Vianoc, kedy mobilní operátori tradične súperia o nových zákazníkov. Pozdržaním celého procesu sa podľa nás jednoznačne stalo to, že spotrebitelia budú v rámci vianočného súboja mobilných operátorov čiastočne ukrátení."

- redakcia -
06.11.2007

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet