ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2007 > > 3 hlasy od januárovej Viedne

3 hlasy od januárovej Viedne

3 hlasy od januárovej Viedne

Sobotu sme boli na Slovak Live Award v nitrianskej Starej Pekárni. Do finále sa dostala novomestská kapela MF a rodné mesto vyšlo fanklubu v ústrety. Kto však sklamal boli Novomešťania. Z pôvodných troch busov, mali ísť len 2 a nakoniec vyrazil len jeden. Jeden autobus, v ktorom chýbali 3 ľudia na to, aby MF hralo na európskom štvrťfinále vo Viedni.


Chalani z kapely zviditeľňovali túto udalosť už od polovice novembra. Po Novom Meste nad Váhom boli rozmiestnené plagáty, v školách a miestnych podnikoch sa nachádzali letáky no a pomohli aj média. Dokonca predstavitelia mesta hodlali uvoľniť peniaze na 3 autobusy, ktoré mali mladých ľudí zadarmo odviesť do Nitry a späť.
Prvé sklamanie prišlo, keď mi chalani povedali, že nahlásených záujemcov je len do dvoch busov. Vtedy som si prvý krát spomenul na svoj článok „Chorý ľud novomestský“. Upokojoval som sa, že snáď tá choroba nezasiahla aj tínedžerov, ktorí tvoria väčšinu fanúšikov MF. Veď taký komfort – odvoz tam (na koncerty) aj späť – nemôže človek len tak ignorovať.
Už roky počúvam (hlavne od mladých ľudí), že v našom meste sa nič nedeje. Táto akcia mala byť pre mňa dôkazom akútnosti riešenia tohto problému. Jednoducho 24. novembra sa niečo dialo, dialo sa to, o čom mi ľud movomestský stále hovorí. Dokonca nám rodné mesto vyšlo v ústrety a poskytlo dopravu tam, kde sa deje to, čo by sme radi mali tu.
Citujem svojich spoluobčanov: „Tu okrem barov a krčiem neny de íst!“.
Podporiť a nepochybne i zabaviť sa, malo možnosť 120 ľudí. A nakoniec príležitosť vytrhnutia z novomestského sobotného stereotypu ostala nevyužitá!
Vrchol sklamania dorazil presne 15:00, kedy mali odísť oba autobusy. Pri „gymply“ nás bolo ledva toľko, aby sme zaplnili jeden bus! A ja som len musel predniesť svoje: „No jasné! Chorý ľud novomestský!“ Druhý autobus bol stornovaný a odišiel.
Potom sme sa dozvedeli, že tí ktorí ohlásili účasť a teraz na poslednú chvíľu ospravedlňovali svoju nečakanú neprítomnosť, mali veľmi širokú paletu argumentov. Dominovali zdravotné problémy, početné boli nečakané odcestovania, ... Fantázii sa skutočne medze nekladú.
O tom ako sme sa zabavili nebudem písať. Atmosféra v Starej pekárni bola nepopísateľná, niekoľko kapiel nám odohralo slovami nepopísateľné koncerty a tak dám len pod článok foto. Ale oboznámim vás z výsledkami:

Postup do štvrťfinále ILA (Viedeň, AT):
1. QUARRELING MEN (LM) Nu-Metal – 146 hlasov
2. GOOD FANCY (KE) Pop/Rock/Indie – 132 hlasov
3. ALALYA (NR) Rock – 108 hlasov

Ďalšie poradie:
4. MF (NM) Punk-Rock – 106 hlasov
5. SLINA (TT) Rock – 95 hlasov
6. APPLAUSE (SE) Rock – 85 hlasov
7. THE RED ONE (NR) Funk/ROCK/Pop – 76 hlasov
8. DRUZINA (BB) World music – 64 hlasov
9. MORTEM (NR) Melodic/Power Metal – 28 hlasov
10. GORGOIJA (NR) Dynamic Modern Rock Music – 25 hlasov

MF je kapelou s najviac diváckymi hlasmi (od návštevníkov klubu) po oba dni finále. No celkovo chalanom chýbali 3 hlasy, aby sme si mohli vypočuť ich januárový koncert vo Viedni.

Táto akcia je pre mňa okamihom, kedy som sa definitívne presvedčil, že ľahostajnosť a pasivita – teda choroba ľudu novomestského – je uhniezdená vo všetkých vekových kategóriách mojich drahých spoluobčanov.
- Šarmi -
28.11.2007

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet