ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2007 > > Homera Simpsona na jadrové fórum nepustili

Homera Simpsona na jadrové fórum nepustili

Homera Simpsona na jadrové fórum nepustili

Homer J. Simpson, svetoznámy bezpečnostný technik jadrovej elektrárne v americkom Springfielde sa nedostal na rokovanie Európskeho jadrového fóra v Bratislave.Potom, čo mu bezpečnostné sily odmietli uznať oficialnu pozvánku na tento VIP nukleárny summit, nazlostený Homer Simpson médiám oznámil, že zmenil svoj názor na rozvoj jadrovej energetiky. Aby dokázal, že to myslí naozaj vážne, roztiahol Homer pred bezpečnostou bariérou v blízkosti hotela Bôrik transparent s nápisom: „Lisa Was Right! Nukes Are Wrong! (Lisa mala pravdu! Atómky sú zlé!)

Podľa pôvodných informácií z konca minulého týždňa mal Homer J. Simpson na konferencii vystúpiť s príspevkom ako znížiť jadrovú bezpečnosť a nedramatizovať problematiku jadrového odpadu. Neoficiálne správy z USA tiež hovorili o tom, že Homer mal na Slovensku odovzdať osobné pozdravy majiteľa springfieldskej atómovej elektrárne Charlesa Montgomery Burnsa predsedovi Vlády SR Róbertovi Ficovi. Pre Charlesa Montgomery Burnsa je totiž udajne premiér Fico veľkým osobným vzorom za jeho neustálu dlhodobú činnosť v prospech medzinárodnej jadrovej lobby.  

Pre jadrovú energetiku je obrat Homera J. Simpsona zo zastáncu na odporcu atómových elektrární veľkým úderom pod pás. Podľa nezávislých analytikov jediný, kto z tejto nečakanej zmeny názoru asi bude mať radosť je Homerova osemročná dcéra Lisa, ktorá je známa svojou podporou ochrany životného prostredia a práv zvierat.

Počas krátkej návštevy Slovenska Homer stihol ochutnať miestne šišky, ale pozrieť si aj bratislavský hrad, parlament a panorámu hlavného mesta z vyhliadkovej plošiny na Novom moste.

 
- zdroj: www.greenpeace.org, uli -
28.11.2007

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet