ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2007 > > Znamenia zverokruhu - Strelec (23.11. – 21.12.)

Znamenia zverokruhu - Strelec (23.11. – 21.12.)

Znamenia zverokruhu - Strelec (23.11. – 21.12.)

"Zmieňte sa pred Strelcom o nude a on sa Vás spýta: Čo je to?"

Múdrosť pre Strelca: Pochopiť dobu znamená správne porozumieť minulosti i súčasnosti.


Vládnuca planéta: Jupiter.
Znamenie: mužské.
Element: oheň.
Povaha: cholerická.
Typ: nábožný človek, športovec, dobrodruh, pokrytec, falošný prorok.
Vlastnosti: veselosť, statočnosť, štedrosť, čestnosť, starostlivosť, rozumnosť, mierumilovnosť, ohľaduplnosť, ústupčivosť, priamosť, pravdovravnosť, vášnivosť.
Zvyčajné nedostatky: prostorekosť, nerozhodnosť, ľahkomyseľnosť, bezstarostnosť, nevhodné správanie, hašterivosť.
Postava: urastená so sklonom k tučnote, sympatický, impozantný zovňajšok, silné ruky, pohyblivý, športový typ, pôsobiaci mladistvo až do vysokého veku.
Tvár: vysoké, klenuté čelo, jasný, dobrácky, žoviálny, žiarivý pohľad, svetlé husté vlasy, u mužov - zarastená brada.
Časti tela, ktoré ovláda: panva, stehenné kosti, bedrové kĺby, pečeň, krv, slabiny, platničky, chrbtové svalstvo, žily, pľúca, priedušky, neurovegetatívna sústava.
Šťastný deň: štvrtok.
Nepriaznivý deň: pondelok.
Čísla: 4, 5, 9, 14, 40, 45.

Tak ako strelec, ktorý je zobrazením tohto znamenia, mieri svojím šípom do stredu vesmíru, aj ľudia narodení v tomto znamení smerujú k vyšším cieľom a sú neobyčajne hĺbaví. Šíp taktiež symbolizuje priamu a otvorenú povahu, čo má za následok, že Strelci obyčajne hovoria všetko čo si myslia. Doslova u nich platí, "čo na srdci, to na jazyku". Toto znamenie je znamením ohňa, preto v sebe ukrývajú mnoho vitality a energie. Strelec prislúcha taktiež mytologickej postave kentaura, napoly zviera a napoly človek. To naznačuje, že toto znamenie v sebe spojuje zvieracie vlastnosti - silu a pohyb, a ľudské vlastnosti - chápanie a vedomie. Vládnúcou planétou Strelcov je Jupiter, čo je planéta šťastia, úspechu a blahobytu. Naviac Jupiter im dáva do vienka duchovné bohatstvo, preto sú často títo ľudia nábožensky či filozoficky naladení. Ľudia Strelci sú nadšenci, ktorí sa s obrovským sebazaujatím púšťajú do akéhokoľvek projektu, milujú voľnosť a nezávislosť. Majú zvyčajne veľkú potrebu cestovať, stále byť niekde inde. Sú zdrojom neobyčajnej aktivity, činorodosti a temperamentu. Vedia sa presadiť, ich heslom je "odvážnemu šťastie praje". Po celý život túžia vidieť, okúsiť, pocítiť a poznať všetko na vlastnej koži. Strelci sú dôverčiví, dobromyseľní a nevedia, čo je to zášť. Pretvárka a lži v akejkoľvek forme ich odpudzuje. Pôsobia veľmi sebaisto, sú to veční idealisti a opovrhujú konvenciami. Chovajú sa prívetivo a zdvorilo, no často pôsobia i drzo a nepríjemne vďaka svojej otvorenosti. Len ťažko sa vedia vžiť do postavenia druhých. Mali by si uvedomiť, že ľudia okolo nich nie sú tak objektívni, a ich dobré úmysly nemusia byť vždy správne pochopené. Ľudia v tomto znamení sú prirodzene intuitívni, ich úspech často spočíva v prenikavej predvídavosti, dôvtipe a inteligencii. Neustále nad niečim premýšľajú, čítajú a diskutujú a nestáva sa, že by boli bez názoru. V ich srdci je hlboká túžba preskúmať a pochopiť život. Pokiaľ ale pocítia, že sa niečo nemôže podariť, neriskujú a radšej ustúpia. Je dosť ťažké ich oklamať, ľahko prehliadnu pózu či pokrytectvo. Nikto nedokáže tak rýchlo odhaliť slabé stránky iných. Ich prehnaná angažovanosť môže mať za následky to, že často sľubujú, čo nemôžu splniť.

Práca:Ako pracujú: v povolaní inklinujú k neviazanému životu v prírode, ku ktorej majú hlboký vzťah. Vo všetkých profesiách, ktoré im ju približujú, dosahujú veľké úspechy. Majú schopnosť vycítiť, kedy sa im naskytá dobrá príležitosť. Často majú pocit, že to "pravé" ich len čaká. Táto okolnosť, ako aj túžba po cestovaní vysvetľuje časté zmeny povolania. Povolanie: milujú slobodné povolania. Najlepšie sa uplatnia v cestovných kanceláriách, v štátnej službe, v armáde, priťahuje ich aj právo (sudcovia a advokáti), ďalej ako duchovní, dôstojníci, policajti, diplomati, lekári, psychológovia, geografi, bankoví úradníci a športovci. Ženy sú perfektné v cudzích jazykoch, sú dobrými lekárkami, reportérkami, sociálnymi pracovníčkami, predavačkami a ošetrovateľkami zvierat. Záujmy: radi športujú, cestujú a chodia na túry, majú veľmi radi zvieratá (najmä exotické, aj vo svojom byte) a prírodu. Sú vášnivými zberateľmi. Zbierajú knihy, viečka z pivových fliaš, hracie hodiny, staré listy, ceduľky - vždy ich majú plné vrecká. Beda tomu, kto by sa dotkol ich zbierky, alebo by ju upratal! Strelec tie veci vlastní, pretože ich potrebuje.

Zdravie:ochorenia bedrovej oblasti, stehenných kostí, pečene, svalstva (aj srdcového svalu), mávajú dýchacie ťažkosti, choroby nervovej sústavy, pohybového ústrojenstva, chrbtice, platničiek, kŕčové žily. Majú sklon k reumatickým chorobám, dne, vykĺbeninám a úrazom pri športe. Ohrozené sú aj pľúca, často dochádza k natrhnutiu väziva a šliach, ochrnutiu končatín, zlomeninám bedrovej kosti, kĺbovým ťažkostiam a problémom pri chôdzi. Prevencia: sú húževnatí a odolní, rýchlo sa zotavujú. To ich v nejednom prípade zvádza k extrémnemu spôsobu života. Kto však žije rozumne, dočká sa vysokého veku a aj v starobe zostane čulý a svieži. Telo Strelca potrebuje veľa kyslíka, preto by mali pravidelne robiť dychové cvičenia. Najlepším liekom je turistika.

Rastliny: jaseň, figovník, špargľa, rebarbora, broskyňa, jazmín, klinček. Živočíchy: páv, slon, pes, kôň, jeleň. Kamene: o topáse a kryzolite sa vraví, že sú typickými kameňmi Strelcov. Topás, ktorý sa nosí na ľavej ruke má chrániť pred astmou, reumou, nespavosťou. Súčasne má ovplyvňovať bohatstvo a priazeň "vysokých". Kryzolit je zelený, podobný smaragdu a má ochraňovať pred zlými snami. Modrý zafír má chrániť pred chorobami, rovnako ako pred nepriateľmi, a naopak príťažlivo pôsobiť na priateľov. Ďalšie kamene: tyrkys, ametyst, granát, pekelný kameň. Kovy: cín. Farba: tmavomodrá a purpurová. Purpurová ich chárni pred vplyvom más. Napriek tomu je však purpur aj symbolom spravodlivosti a trpezlivosti. Kombinácia s modrou a sivomodrou má byť priaznivá pre realizáciu plánov a zámerov. Čierna pomáha pri plnení materiálnych cieľov. Krajiny: Španielsko, Maďarsko, Slovensko, Česko, Juhoslávia, Madagaskar, Austrália, arabské krajiny.

Láska: v ľúbostných záležitostiach sa prejavuje ich ohnivá nátura a prchkosť. Rozum ich však udrží v potrebných medziach. Muži Strelci majú temperamentnú náturu, keď sa rozpália, stávajú sa veľmi impulzívnymi. So svojimi úmyslami sa vôbec netaja, čo ohrozuje ich vernosť. Ženy sa správajú podobne ako muži Strelci. Snažia sa upútať čo najväčšiu pozornosť, ale väčšinou ostáva len pri flirte. Vhodní partneri: Baran, Lev, Vodnár, Váhy. Nevhodní partneri: Blíženci, Ryby, Panna.

Významné osobnosti narodené v znamení Strelca:Francisco Franco Nero, Maria Stuartovna, Ludwig van Beethoven, Mark Twain, A. G. Eiffel, Winston Churchill, Josif Stalin, Walt Disney, Frank Sinatra, Edith Piaf, Jean Marais, Maria Callas, Gérard Philipe, Kirk Douglas, Steven Spielberg, Kim Basinger, Tina Turner, Liv Ullmann, Brad Pitt, Jane Fond, Antonín Zápotocký, Miloš Forman, Hana Hegerová, Josef Abrhám, Rudolf Hrušínský.


Navonok sú väčšinou veľmi pokojní, ale vo vnútri veľmi citliví, aj keď to na nich práve nevidno. Sú čestní, konajú dobro pre dobro. Majú prorockú žilu, preto sa v osobnom živote často môžu spoľahnúť na svoj vnútorný hlas. Nadovšetko milujú pokoj a pohodlie. Zápornou stránkou tejto vlastnosti je nedostatok rozhodnosti. Snažia sa o čo najväčšiu slobodu a nezávislosť. V styku s opačným pohlavím sú veľmi otvorení, čo si dotyčná osoba neraz vysvetľuje nesprávne. Idú za hlasom svojho srdca bez toho, aby sa pýtali, čo na to rozum.

Ich psychické vlastnosti sú nadpriemerné, duch je vynachádzavý ba geniálny, myšlienkové pochody sú slobodné, nedajú sa spútať. Neposednosť ich stále ženie na cesty. V istom zmysle by sa mohlo o nich povedať: "Dve duše prebývajú v mojej hrudi", pretože niekedy trpia vnútornou rozdvojenosťou, ktorá je neomylnou známkou dvojakej povahy. Sú neobyčajne prístupní citovým dojmom, raz uzavretí a neprístupní, niekedy zas prudkí a podráždení. Táto podráždenosť je často neopodstatnená a vysvetliteľná len ich rozpoltenosťou. Ľahko sa stávajú nedôverčivými, no nedokážu zabrániť tomu, aby ich neklamali a nepodvádzali.

Povaha Strelca sa vyznačuje predovšetkým optimizmom. Pozná slabé stránky a nástrahy života a veľmi skoro sa ich naučí chápať a prekonávať. Z takmer vrodenej múdrosti v ňom vyrastá pocit nesmiernej dobroty a pochopenia.

Ľudia narodení v znamení Strelca lipnú na tradíciách a starožitnostiach. Sú vášnivými bojovníkmi za právo a mravnú čistotu. Dobrý Strelec je veľmi dobrosrdečný, dobromyseľný a spravodlivý, so zmyslom pre krásu a harmóniu života. Jeho poznanie je intuitívne: najvýraznejším znakom jeho povahy je bezvýhradné uznávanie autority.

Naproti tomu "negatívny Strelec" je sofistom, hĺbka citov sa u neho mení na sentimentálnosť, viera na povery, spravodlivosť na pokrytectvo. Duševnú prázdnotu sa snaží zamaskovať plagátmi a napodobeninami každého druhu. Rád sa pýši cudzím perím.


Muž

V tom okamihu, ako ho spoznáte, pocítite, že ste začali skutočne žiť. Muž narodený v znamení Strelca je veselý, vtipný, očarujúci. Presvedčí vás o tom, že sa ešte vo svojom živote nestretol s takou zaujímavou ženou, akou ste vy. Nerobte si však zbytočné ilúzie. Ak sa lepšie prizriete jeho očiam, neunikne vám, že sa kĺžu z jednej prítomnej dámy na druhú. Pravdou je, že sa mu páčia všetky.

Zároveň je nenapraviteľným idealistom, Je presvedčený, že tá, ktorá príde, bude tou pravou. Nie je podstatné koľkokrát sa už sklamal, aj naďalej zostáva v nádeji. Je odhodlaný optimista, na každý deň sa pozerá tak, ako keby bol nositeľom nových možností.

Má temperamentnú povahu a jeho láska je zároveň aj vášňou. U žien má veľké šťastie a veľmi ľahko vzplanie. Keď sa raz rozpáli, stáva sa veľmi impulzívny. So svojimi úmyslami sa nijako netají. Táto vlastnosť však vážne ohrozuje jeho vernosť. Zapáli sa pre všetko nové, nepoznané ho dráždi a vzrušuje. Vyznačuje sa výraznou túžbou po slobode a jediným spôsobom, ako ho dostať k oltáru, je povedať mu, že ho žena nechce. Vtedy totiž urobí všetko, len aby presvedčil partnerku a získal predmet svojej náklonnosti. V manželstve si ho žena veľmi neužije, pretože mu veľmi ťažko padne zachovať jej vernosť. Múdra žena mu však nezazlieva drobné flirty a aspoň zdanlivo mu ponecháva slobodu, po ktorej túži.

Rád sa zaľúbi, ale nerád sa zaväzuje. Jeho vzťahy nemajú dlhodobé trvanie, lebo aj v nich hľadá komplikácie. Keď už problém patrične zaplietol, veľmi dobre ho preskúma a príde k záveru, že sa nedá vyriešiť. Nenávidí žiarlivosť aj všetko ostatné, čo by viedlo, alebo by sa podobalo na prílišné vlastnenie. Za ideálne pokladá tie ženy, ktoré sú skúsené a podobne ako on lásku neberú smrteľne vážne. Očakáva, že od svojej partnerky dostane toľko lásky, slasti, rozkoše, koľko jej aj on poskytne. Príbeh svojej lásky si vie okoreniť štipkou humoru. Nie je pripravený, ani stavaný na trvalý vzťah. Lásku berie na ľahkú váhu. Ak sa zaľúbi, vôbec to neznamená, že súčasne podpíše nejakú dohodu. Ak aj áno, tak v nej musí byť aj nejaká únikovú cestička. Nikdy poriadne nevie, čo vlastne chce. Často pokladá za dôležitejšie to, že vie, čo nechce.

Strelec je úprimný a otvorený. Pravda je často bolestná, a taktnosť nepatrí medzi jeho silné stránky. Ale ak dá svoje slovo, tak sa dá na to spoľahnúť. Je príjemný, otvorený a tolerantný priateľ. K milovanej žene sa však správa inak. Chce ju vychovávať. Chce ju zmeniť na svoj vlastný obraz. Ak jej venuje svoj čas a napriek tomu sa sklame, jeho sympatie sa rýchlo zmenia na zlosť. Nevie sa preniesť nad podlé výčitky alebo nemé durdenie. Vyžaduje telesný aj duševný súlad.

Ak sa rozhodnete pre manželstvo s mužom narodeným v znamení Strelca, môžete si byť istá, že sa nebudete nudiť. Váš muž, napriek manželstvu, zostane navždy dobrodruhom.

Sexuálny život muža: Zaiste poznáte príbeh chlapca, ktorého milá bola ďaleko, a tak miloval každé dievča, ktoré bolo poruke. Veľmi pravdepodobne sa tento mladý muž narodil v znamení Strelca. Muži tohto znamenia totiž lietajú z kvetinky na kvetinku a nahromadený nektár im nikdy nestačí. Často sa zaľúbi do nejakého zidealizovaného obrazu, a ten potom naháňa všade, pričom sa uspokojí aj s jeho drobnými úlomkami. Láska s ním je len veľmi zriedka hlbokým citom.

Vzrušenie hľadá v divokom prenasledovaní, zábavu v predohre. Sklamaná bude tá žena, ktorá keď povie áno, tak jej ide o búrlivé stretnutie vášní. Strelec nestrieľa vždy svoje šípy. Ak aj áno, nie vždy trafia do cieľa. Stále však neúnavne hľadá novinky. Prvý chce vyskúšať nejakú novú polohu alebo aspoň nejaký, podľa jeho názoru, zábavný nápad. Nový vzťah pre neho neznamená, že už skončil s predošlým. Stáva sa, že súčasne nosí v hlave dve aj tri ženy. Kvalitu nahrádza kvantitou.

Je náchylný k fetišizmu a bisexualite. Ak sa táto jeho vlastnosť prezradí, nepríde do pomykova. Naopak, pendluje medzi mužom a ženou, ale srdce nedá ani jednému. Jeho heterosexuálne vzťahy sú nespočítateľné a pestré. Je nemravný ako túlavá mačka. Sex je pre neho sám život, chce ho vychutnávať do krajností. Jeho heslom by mohlo byť: "Všetko vyskúšam a dosiahnem to, čo sa dá".Žena

Žena narodená v znamení Strelca sa správa podobne ako muž. Nie je to nijaká prehnaná vášeň, ktorá ju vháňa stále do nových dobrodružstiev, skôr neskrotná túžba po slobode a snaha upútať čo najväčšiu pozornosť. No väčšinou zostáva pri flirtoch. Prechádza od jedného milenca k druhému tak pokojne a prispôsobivo, že nakoniec všetci zostanú jej dobrými priateľmi. Ak pociťuje sympatiu k nejakému mužovi pre jeho určité charakterové vlastnosti, je ochotná zabudnúť na niektoré svoje záporné vlastnosti. Začínajú sa pre ňu romantické vrtochy, rojčenia, ale nie je schopná hlbokých citov. Hazarduje s láskou. Každý nový milenec je žetónom na rulete, ktorého vsadí do hry v nádeji na výhru. Ak nevyhrá, nič sa nestane. Veľmi dobre vie, že čoskoro príde ďalšie kolo. Rada sa zabáva, preto má rada toho, kto ju dokáže zabaviť. Nie je to typ ženy, ktorý by sa dokázal nudiť.

Nepatrí medzi tiché a zakríknuté stvorenia. Je otvorená a čestná. Miluje slobodu. Potrebuje pohyb, cestovanie, aby získala nové vedomosti, nové impulzy, nové horizonty. Nebýva osamelá. Málokedy býva nešťastná. Keď je šťastná, tak sa snaží obklopiť ľuďmi, s ktorými sa chce podeliť o svoje šťastie. Takmer nikdy neplače.

S radosťou sa zúčastňuje na všetkých radovánkach, či už ide o sex, posedenia s priateľmi, cestovanie.. Vždy je pripravená na to, aby s nádejným partnerom odhalila možnosti sexuálneho života. Ale ešte viac ju zaujíma priateľstvo či romantické dobrodružstvo. Muži len ťažko vedia vycítiť, kde sa končí hranica, keď hľadá len priateľa, a kedy robí ozajstný milostný návrh. Známu frázu "Prečo by sme nemohli byť len dobrými priateľmi?" pravdepodobne vymyslela žena - Strelec. Nevie nájsť pokoj. Jej byt neustále budí dojem, ako keby sa bola len teraz vrátila alebo akoby sa práve niekam chystala. Nerozmýšľa dlho nad tým, či opustí muža alebo prácu, ktorá je pre ňu nezaujímavá.

Je ideálnou partnerkou pre tých, ktorí nemajú radi dopredu zorganizovaný program, ktorí žijú pre danú chvíľu. Tí, ktorí tvrdia, že stereotyp všedných dní je najväčším nepriateľom manželstva, pravdepodobne nepomysleli na zväzky, ktoré uzavreli ženy narodené v znamení Strelca. Ich elán, nadšenie, zmysel pre humor, vtipnosť iste potešia každého muža. Ženu - Strelca však zaujímajú aj problémy iných. Je výbornou spoločníčkou muža obľubujúceho športový život. Je však hrozná gazdiná, nemá vzťah k domácim prácam. Utrieť prach či umyť riad je pre ňu utrpením. Vie sa však premôcť a udržiavať domácnosť vo vzornom poriadku. Nerada varí, vie však vyčariť chutný múčnik.

Nezabudnite ale na to, že žena - Strelec je veľmi koketná, ozajstný Don Juan v ženskom vydaní. Jej zlou vlastnosťou je, že "všetko vie" už vtedy, keď ešte o danej téme nemá ani potuchy. Jej absolútna úprimnosť má aj viaceré negatívne stránky, napríklad, že nevie nespomínať prednosti svojich predchádzajúcich mužských známostí. Preto nie je vôbec prekvapujúce, že mnohé tieto ženy napriek svojim dobrým vlastnostiam zostávajú osamotené.

Na prvý pohľad vyzerá, že je so sebou veľmi spokojná, že je samoľúba. Ale nie je to úplne tak. Ak sa naozaj zaľúbi, podriaďuje sa, zneistie. Beda milovanému mužovi, ktorý by sa pokúšal ju opustiť. Mohol by si vylámať krk. Žena - Strelec sa nevie brániť ani pred ponižovaním, zhltne každú lichôtku, obratný rečník ju dokáže ľahko presvedčiť. Preto sa jej často stáva, že sa stáva obeťou bezcharakterných mužov, pričom jej dobrí priatelia od nej utekajú zmätení jej rozpornosťou. Je nezrelá, precitlivelá, nestála, teda ťažko sa v nej dá vyznať. Držať ju pod kontrolou je však nemožné.

Sexuálny život ženy: Pre ženu narodenú v znamení Strelca je vhodná pre realizáciu erotického scenára voľná príroda. Nič ju nemôže urobiť šťastnejšou než to, ak sa môže milovať pod stanom, na poli, v aute, na opustenej morskej pláži alebo v tichom lesíku. Nemá rada zdĺhavé predohry. Jediné, čo ju zaujíma je, aby dostala svoju zaslúženú odmenu. Snáď až veľmi rýchlo chce dosiahnuť svoj cieľ. V podstate môže byť milenkou, ktorá vás zbaví ilúzií, pretože ju zaujíma len dosiahnutie vlastného uspokojenia. Pri tejto žene obyčajne nevzniká sexuálna harmónia hneď na prvom stretnutí. Nikdy sa však nepretvaruje a nehrá divadlo. Po milovaní rada zostáva pri svojom partnerovi a rozpráva o slastiach práve prežitej rozkoše. Pre ňu je láska priateľskou udalosťou. Nemá rada mužov, ktorí po udalosti hovoria tak, ako keby sa svet začal otáčať opačným smerom.

Problémom je, že sa nedokáže oddať len jednému vzťahu. Ľahko si vytvára jednu známosť za druhou bez toho, že by v nich vytrvala alebo sa nimi uspokojila. Získava veľmi veľa skúseností, no málo citu.

Na rozdiel od mužských predstaviteľov tohto znamenia, ženu - Strelca neveľmi lákajú experimenty, nie je majstrom erotického umenia. Obľubuje to, čo je isté, prirodzené, maznanie nepatrí medzi jej obľúbené aktivity.


Strelec a zvyšok znamení

Strelec - Baran: Ich súlad môže byť narúšaný výbušnými ohňostrojmi, ale len nakrátko. Hádky majú len krátke trvanie. Bez seba nemôžu existovať ani v spálni, ani mimo nej. Majú veľa priateľov, žijú aktívnym životom. Ak sa sexuálne zhodnú, v ostatných otázkach si rozumejú vynikajúco. Nič by nemalo prekážať vzťahu ani manželstvu.

Strelec - Býk: Býk rád vládne ale Strelec nemieni hrať druhé husle. Silné vášne Býka nie sú vyvážené Strelcovými chúťkami. Domácka povaha Býka sa ťažko zosúladí s túžbou Strelca po dobrodružstve. Krátkodobý vzťah si vyžaduje veľmi veľa sebadisciplíny, pevný vzťah medzi nimi by bol zázrakom.

Strelec - Blíženci: Nepokojná povaha obidvoch dáva málo predpokladov na to, aby vytvorili pár. Obaja milujú zábavu, ale majú rozličné záujmy. Krátky čas vychádzajú spolu dobre, ale Blíženci začnú čoskoro Strelca kritizovať. Len veľmi zriedka sa stáva, že sa vytvorí vzrušujúci vzťah.

Strelec - Rak: Kým Rak túži po stabilite a bezpečnosti, Strelec vyhľadáva dobrodružstvách a sloboda je pre neho veľmi dôležitá. Nesmelý Rak sa bojí výrečného Strelca. V sexe môže vládnuť harmónia, Strelec však čoskoro pocíti nutkanie uletieť z klietky. Ak je len milencom, vzťah vydrží dlhšie.

Strelec - Lev: Ich vzťah je otvorený a slobodný. Vzájomne si jeden druhého vážia, cítia sa dobre v spoločnosti toho druhého. V rukách Leva je kľúč k vášniam Strelca. Môžu z nich byť veľmi dobrí milenci. Vedia spolu znášať príkoria a tešiť sa z úspechu. Vzťah im poskytuje všetko, čo si môžu želať. Spolužitie by malo byť nádherné, láska priam nebeská.

Strelec - Panna: Povrchnosť a bezstarostnosť Strelca dovedie Pannu do šialenstva. V sexe to občas zaiskrí, no častejšie tichá Panna hľadá pokoj, ktorý jej impulzívny a ľahkomyseľný Strelec nedopraje. Strelec zo svojho hľadiska pokladá Pannu za nudnú. Ich vzťah je predurčený na to, aby čoskoro zanikol.

Strelec - Váhy: Váhy vedia znášať Strelcove výstrelky a ešte sa na nich aj zabavia. Disponujú toleranciou, ktorú Strelec potrebuje. Vychádzajú si v ústrety, len zriedka sa nájde dôvod na hádku. Majú veľa spoločných priateľov a záujmov, ktoré smerujú k rôznym cieľom. Sexuálne sú obaja veľmi aktívni. Tomuto vzťahu hviezdy prajú.

Strelec - Škorpión: Ak začne Strelec presadzovať svoju túžbu po slobode a voľnosti, bude oheň na streche. Škorpión potrebuje verného partnera. Vášne Strelca čoskoro vyhasnú, hlas Škorpióna sa zvyšuje a nakoniec končí výbuchom. Do určitého času trvá telesná harmónia, ich manželstvo ale nebude ružové.

Strelec - Strelec: Vzrušujúca, ale chaotická kombinácia. Nevypočítateľný životný štýl týchto partnerov, ich nepokoj a túžba po nezávislosti ich skôr či neskôr prinúti hľadať voľnosť a slobodu. Sú ako dve lode, ktoré sa stretávajú len v noci. Je nemožné, aby dlhšie plávali popri sebe.

Strelec - Kozorožec: Strelcova impulzívnosť a bezstarostnosť dráždi opatrného Kozorožca rovnako ako peňažné problémy. Kozorožec je sporivý, Strelec naopak. Chcel by kúpiť všetko, čo sa za peniaze kúpiť dá. Požiadavky Kozorožca čoskoro začnú Strelca hnevať. Strelcove reakcie môžu uraziť Kozorožca. Rozpory ich rozdelia skôr, ako si stihnú veci vysvetliť.

Strelec - Vodnár: Ani jeden z nich nie je žiarlivý a nesnaží sa o nadvládu nad druhým. Ich láska oplýva fantáziou a v sexe budú stále odhaľovať nové možnosti. Spoločný majú záujem o dobrodružstvo a neodsudzujú sa navzájom pre súbežné nevery. Vynikajúci milenci, manželstvo môže len vylepšiť ich vzájomný vzťah.

Strelec - Ryby: Ani jeden nemôže poskytnúť tomu druhému potrebný pocit istoty. Aj v hodine vášní visí nad posteľou tohto páru Damoklov meč. Strelca mýli utiahnutosť a krehkosť Rýb a upadá do depresii. Jeho optimizmus a činorodosť je preč a s ním aj dobrý vzťah. Je to ťažký vzťah, manželstvo nemá dobré vyhliadky.


Ako ich získať

Strelci sú vynikajúcimi rečníkmi, preto ak si chcete nájsť cestičku do ich srdca, musíte ich pozorne počúvať, pričom je vhodné klásť dobre nasmerované otázky. Prejavte sa ako človek s bystrým umom a umožnite, aby váš partner mohol prejaviť svoje schopnosti. Ak však o sebe viete, že ste iný typ, pokúšajte sa o šťastie niekde inde. Strelec má rád ľudí, ktorí sú schopní pri rozhovore reagovať vtipnými narážkami.

Ak máte radi psy alebo kone, tak ste našli tému na spoločný rozhovor. Mačky neprichádzajú do úvahy, pretože nezdieľajú túžbu Strelca po voľnom priestranstve.

Vaše prvé stretnutie bude úspešnejšie, ak sa stretnete vo voľnej prírode. Naplánujte si kúpanie, piknik alebo výlet. Zvážte, či to fyzicky zvládnete. Ak nie, nepodujímajte sa na to. Strelec je totiž veľmi vytrvalý. Zlatou strednou cestou môže byť promenádny koncert, v ktorom Strelec nájde spojenie svojej lásky s voľnou prírodou a s hudbou. Strelec obľubuje všetko, čo je spojené s hudbou a pohybom, čo je výpravné. Ak pozvete Strelca na party, postarajte sa, aby tam nebolo veľa ľudí. Strelec má radšej menej početnú spoločnosť, v ktorej sa dá naozaj zoznamovať. Ak ho chcete obdarovať, Strelec si váži predovšetkým to, že ste na neho mysleli, nezáleží mu na cene darčeka. Vyberte niečo, čo vyhovuje jeho pohyblivej, nestálej povahe, napr. plecniak alebo kožené puzdro, kompas či náprsnú tašku. Netreba mať ani veľkú fantáziu, stačí, ak je v tom trošku humoru.


zdroj: Leeloo

- redakcia -
01.12.2007

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet