ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2008 > > Koncert Cigánskych diablov

Koncert Cigánskych diablov

Koncert Cigánskych diablov

28. januára o 18,00 h sa v divadelnej sále MsKS Nového Mesta nad Váhom. privítame Cigánskych diablov. Kapela existuje relatívne krátky čas – v auguste 2007 po odchode jedného z členov najznámejšej Slovenskej cigánskej kapely Diabolské husle vznikla za obrovského záujmu médií 8-členný orchester Cigánski diabli (Gypsy Devils) s novým sólistom - husľovým virtuózom Štefanom Banyákom. Virtuózne výkony Ernesta Šarköziho, cimbalového kúzelníka, krásne farby violončela jeho manželky Silvie, alebo klarinetové majstrovstvo Zoltána Grunzu sú aj naďalej zárukou kvalitných hudobných predstavení.


Repertoár orchestra je veľmi pestrý a má široký záber. Z folklóru je to - slovenský, ruský, maďarský, grécky, cigánsky, židovský, rumunský, ďalej sú to klasické, operetné, muzikálové, filmové a džezové skladby, na ktorých sa aranžérsky podieľajú členovia orchestra - E. Šarközi, E. Hasala, Z.Grunza. Novinkou je celovečerný program so Symfonickým orchestrom a pripravuje sa netradičný projekt s najlepšími slovenskými DJmi.
Orchester koncertoval takmer po celom svete - USA, Austrália, Kanada, Japonsko, Čína, Taiwan, Mexico, z Európy sú to Španielsko, Grécko, Taliansko, Švajčiarsko, Turecko, Maďarsko, Poľsko, Rakúsko, Holandsko, Belgicko, Anglicko, Nemecko a Francúzsko. Z významných koncertných pódií, na ktorých orchester koncertoval treba spomenúť - Komische Oper-Berlín, Kozerthaus-Berlín, Royal Opera House-Londýn, Hans Max Saal-Mníchov, Smetanova síň-Praha, Konzert und Kongressaal-Luzern, Concert Hall-Melbourne či Goldener Saal-Musikverein-Viedeň. Vstupenky za 160 a 190 Sk sú v predaji v MsKS od 7. januára 2007
- redakcia -
25.01.2008

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet