Archiv

Obcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch

Prameň > 2008 > > Dráma v Bratislave aj na Starej Turej

Dráma v Bratislave aj na Starej Turej

Mimoriadna dráma sa odohrala v stretnutí starších mini v Bratislave v sobotu 9.2.2008. Už po piaty raz sa stretli prvé dve družstvá Lúky Bratislava a Stará Turá. V prvej štvrtine bolo nerozhodne 9:9, druhú vyhralo naše družstvo 19:8 a polčas 28:17. V tretej štvrtine prišiel na naše družstvo útlm a prehralo ju 7:25 !! Všetko sa na dobré obrátilo v poslednej štvrtine, ktorú po urputnom boji o každú loptu vyhrali naše dievčatá 11:20 a tým aj celé stretnutie 55:53.

Tým sa opäť vrátili naše na prvú priečku súťaže, nakoľko vo vzájomných stretnutiach vedú s Bratislavou 3:2. V druhom stretnutí s Trnavou už neboli tak koncentrované a po priemernom výkone zdolali súpera 65:40.
V sobotu zohrali doma priateľské stretnutia družstvá Starej Turej ml. žiačky a žiačky Lúky Bratislava. Naše pre zmenu nezvládli v prvom stretnutí druhú štvrtinu, ktorú prehrali 10:30.V polovici štvrtej však ešte viedli 53:50, záver patril fyzicky starším a skúsenejším súperkám, ktoré vyhrali 60:56.
V druhom stretnutí sa tiež rozhodlo v závere, keď naše viedli 47:46, aby nakoniec prehrali 51:61. Obidve stretnutia splnili účel - zahrať si v príprave na Majstrovstvá Slovenska s kvalitným súperom, ktorý vo svojej kategórii patrí k špičke.
Už vo štvrtok 7.2.2008 odohrali majstrovské stretnutie juniorky, ktoré po rozpačitom úvode a po zlepšenom výkone v druhom polčase, zdolali súpera z Pezinka jednoznačne 78:45.

V sobotu 16.2.2008 od 10.00 hod. zohrajú dve majstrovské stretnutia staršie žiačky s Ivánkou p.D. a po nich asi o 13.30 hod. mladšie žiačky s Piešťanmi v športovej hale na štadióne.