ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2008 > > Magio Magio, kdeže si sa vzalo?

Magio Magio, kdeže si sa vzalo?

Magio Magio, kdeže si sa vzalo?

Vážená redakcia!

Dovoľte mi aby som stručne reagoval na článok inžiniera M ohľadom služby Magio, uverejnenom vo Vašom časopise.Vážený pán inžinier M.

Chcem Vám poďakovať za Váš článok o peripetiách s firmou T-com a ich službou Magio. Na úvod Vám musím povedať, že nie ste žiadny kverulant, ani psychopat ano hysterický hlupák, ktorý vypisuje "kokotiny" po nociach. Aj ja toto píšem v noci, pretože cez deň mám svoju prácu a nemám čas zaoberať sa insuficienciou pracovníkov T-comu.
Takže, aj ja som si v dobrej viere objednal službu Magio, pretože som si urobil prieskum trhu, a keďže som konzervatívny človek, ktorý má pevnú linku od roku 1972, tak som si povedal, dobre, pevnú linku mám, dajú mi televíziu a internet za nejakých 1300 Sk. Čert to ber.
Mám na to.
Tak som teda prišiel na to kontaktné miesto, v Dolnej ulici v Banskej Bystrici objednať si to. Tak som tam stál, čakal som v diskrétnej vzdialenosti, ako tam píšu, medzitým som pozeral to Mágio a v duchu som sa tešil ("tak toto budem mať") no a prišiel na mňa rad a tá dievčina povedala "ďalší, nech sa páči" a ja som pristúpil, a ona pozerala do papierov dopisovala tam niečo z toho predošlého zákazníka a hlavu
mala sklonenú tam do tých papierov a zrejme v periférnom videní videla, že som pristúpil, a povedala: "prosím, čo si prajete?" a sklonená nad tými papiermi stále písala. A ja som jej povedal: "keď zdvihnete hlavu od tých papierov a pozriete sa na mňa, tak Vám poviem, čo si prajem." Zháčila sa, zdvihla hlavu od tých papierov, a ja som si objednal Magio. No a týždne plynuli a po dvoch mesiacoch mi môj priateľ hovorí: "ešte to nemáš, veď to trvá nejako dlho, veď v zmluve máš 30 dní?" Tak som raz išiel po tej Dolnej ulici a zastavil som sa tam, a povedal som: "viete, ja som si pred dvomi mesiacmi objednal Magio a dodnes neprišli, kde to viazne?" No a tá dievčina zavolala takú staršiu dievčinu, tá pozerala do toho monitora a povedala mi: "viete, my sme to poslali tým technikom, ale niekde sa stala chyba takže prídu".
Nepovedala prepáčte.
No a hneď na druhý deň prišli - doobeda, zobral som si náhradné voľno. Tak to bola sila.
"No tak, pán domáci, ako to tu máte, jáj tu máte paralelku, tak to premeriame, slabé, odstrihol som paralelku, volali Jožovi:"Jožo, má tu 20 pojde mu to? Koľko má mať? Aha šesťdesiat?, Teda mu to nepôjde? Aha! No pán domáci, Vám to tu nepôjde. Máte tu staré drôty." A ja im hovorím: Veď ale ja som si na internete našiel, že mi to tu pôjde!" A oni mi povedali: "No vidíte, nepôjde. A odišli.

To bolo celé moje Mágio. Objednal som si Fibernet, optika a ide. (Ale kontakty s pracovníkmi Orange to nebola žiadna selanka, ale o tom nechcem teraz hovoriť.) No a tak som prišiel na tú Dolnú ulicu v Banskej Bystrici zrušiť pevnú linku. Chvíľu som tam stál, diskrétna zóna a pozoroval som ľudí, aj počúval. A stáli tam takí ľudia a hovorili to isté čo Vy, pán inžinier a čo som zažila aj ja. Hovorili: "Ale veď už je dva mesiace a neprišli!" No a prišiel som na rad a spýtal sa ma, tentoraz chlapec - nepozeral do predošlých spisov, ale pozrel sa mi do očí - (pějme Hosana) - "čo si prajete?" A ja som povedal: "Zrušiť pevnú linku". (Pán Inžinier M, srdce mi krvácalo, lebo som starý a konzervatívny človek a celý život som mal pevnú linku ... ale koho tieto sentimenty už zaujímajú) a ten chlapec mi povedal: "no ale Vy tu máte viazanosť!" A ja som mu povedal: "Aká je zmluvná pokuta?" A bol som taký na nich nahnevaný, že keby bola zmluvná pokuta aj 10000.- Sk tak by som to zaplatil. A on mi povedal 2000.- Sk. Dobre, povedal som, hneď Vám to tu casch zaplatím. A on sa ma spýtal: "A prečo to chcete zrušiť? Sťahujete sa?" Veď si to nechajte do mája, aj tak Vám skončí viazanosť. A ja som mu povedal: "Nie, nesťahujem sa, ale Vy ste mi povedali, že budem mať Mágio a nemám. Ja už nikdy v živote nechcem s Vami nič mať." Ešte mi ukazoval, že nemá na PC dôvod zrušenia nespokojnosť, tak som mu povedal, nech zaklikne nespokojnosť s technickou úrovňou a šiel som do prdele. Vidíte, pán inžinier, ani ja som sa neubránil vulgárnemu slovu.

Dodatok. Predvčerom som išiel domov, a susedky, ktorá chcela tiež internet pre svoje tri deti som sa pýtal: "tak ako s tým internetom?" A ona mi povedala:"Je to v poriadku, mám Mágio." Zamrazilo mo. Tak ona nemá zlé káble - je v tej istej stupačke ako ja, na tom istom poschodí, susedný byt, a ja mám? Tak to je nejaké divné. Nuž čo. To sú záhady T-comu, inštalatérov, Jožov, ktorým volajú a čo. My predsa, pán inžinier, nie sme tu na to, aby sme riešili problémy nejakých Jožov a iných tupcov, ktorých nám ten T-com domov posiela. My chceme pozerať futbal, internetovať a tak.

Ešte raz Vám pán inžinier M, ďakujem, že ste sa nahnevali a svoje skúsenosti ste popísali. Lebo keď ich necháme, tak nám stále budú posielať nejakých blbcov, ktorí budú neustále volať nejakým záhadným Jožom, ktorí nič nevedia a budú v tých reklamách klamať.

S úctou!

Stanislav Fila, občan
- -
18.02.2008

Súvisiace články


index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet