ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2008 > > Znamenia zverokruhu - Baran (21.3. - 20.4.)

Znamenia zverokruhu - Baran (21.3. - 20.4.)

Znamenia zverokruhu - Baran (21.3. - 20.4.)

"Prekážky sú k tomu, aby sa zdolávali, nie aby sa preskakovali, či dokonca podliezali."

Múdrosť pre Barana: Ľudia, ktorí sa milujú, povedia tisíc slov, aj keď mlčia.


Vládnuca planéta: Mars.
Znamenie: mužské.
Element: oheň.
Povaha: cholerická.
Typ: rozhodný, bojovný, typ vodcu, idealista, politik.
Vlastnosti: vitalita, dynamika, pracovitosť, ctižiadosť, aktivita, podnikavosť, impulzívnosť, odvaha, rozhodnosť, náruživosť, srdečnosť, vľúdnosť, talentovanosť, optimizmus, vodcovské schopnosti.
Zvyčajné nedostatky: naivita, okázalosť, tvrdohlavosť, nestriedmosť, pokrytectvo, panovačnosť, náladovosť.
Postava: svalnatá, silná stavba kostí, vzpriamené držanie tela, chôdza vojenská, rýchla, náhlivá; tvár oválna, svieža, ružovkastá, oblé čelo.
Časti tela, ktoré ovláda: hlava (najmä jazyk), svaly, šľachy, chrupavky, zuby, červené krvinky, uši.
Šťastný deň: utorok.
Nepriaznivý deň: pondelok.
Čísla: 7, 16, 25, 47.

Vládnúcou planétou je Mars. Ľudia narodení v tomto znamení sú veľmi živí, plní energie, prekypujú silou a spontánnosťou. Vo svojom okolí vyvolávajú dojem, že ich energia je nevyčerpateľná. Na svet sa pozerajú racionálne a čo nedokážu zachytiť zmyslami, to pre nich neexistuje. Výrazne sa u nich prejavuje túžba po vodcovstve, ako v zamestnaní, tak aj medzi priateľmi. Nachádzajú potešenie v ovládaní druhých, pretože chcú byť vo všetkom prví, sú ambiciózni a cieľavedomí, ale zároveň aj značne egoistický. Majú neobyčajne pevnú vôľu, vedia byť značne tvrdohlaví a len veľmi neradi si priznávajú chybu. Sú veľmi nesnaživí a dokážu sa presadiť kdekoľvek a v akejkoľvek oblasti. Vo svojom snažení sú veľmi vytrvalý, a neodradí ich žiadna porážka. Milujú všetky formy rizika a dobrodružstva, konajú veľmi impulzívne a bez rozmyslu. S potešením predvádzajú svoju fyzickú silu, ktorú musia pravidelne ventilovať. Diplomacia, stratégia či objektívnosť nie je ich silnou stránkou, skôr pôjdu hlavou proti múru ako by mali ustúpiť. Nikdy príliš nerozmýšľajú nad následkami a neuvažujú do budúcna. Nemajú zábrany vysloviť svoj názor, avšak majú sklony k preháňaniu, vidieť veci čiernobielo. Nevedia klamať a sú naozaj taký, ako ich vidíme. Ak sú odmietnutý v práci či v láske znášajú to veľmi ťažko. Ak je Baran vaším priateľom, vážte si to, pretože v núdzi môžete počítať s jeho pomocou. Ako priatelia vedia byť veľmi lojálny a spoľahlivý. Barani sú známi svojou veľkou odvahou. Nezriedka sa púšťajú do nových záležitostí s vervou a entuziazmom.

Ako pracujú: radšej pracujú sami než v kolektíve, rýchle chápu, vyznajú sa vo všetkých možných profesiách, prvoradá je idea, nestrácajú čas zbytočnými úvahami, zastávajú riadiace posty, nie sú dobrými podriadenými. Ak nenájdu správne pole pôsobnosti, rýchlo sa poobzerajú po inom. Vyvíjajú mnoho úsilia, aby sa dopracovali vedúceho postavenia. Za dobré skutky neraz zožnú nevďak. Povolanie: samostatný podnikateľ, inžinier; remeselník podnikajúci na vlastnú päsť; vedec, fyzik, lekár, športovec (boxer, futbalista, artista), vojak, politik, advokát, riadiaci pracovník v ekonom. oblasti. Majú rečnícke nadanie a vlohy pre povolania, pri ktorých sa vyžaduje sila sugescie a pevná vôľa. Peniaze: zväčša dobre zarábajú, ale peniaze im pretečú medzi prstami: ich presvedčením je, že míňanie peňazí je jedným zo spôsobov, ako sa môžu vystavovať svojou silou. Záujmy: milujú prírodu, zábavu, tanec, krásu, harmóniu a inšpirujúce prostredie; horolezectvo, radi sa zdržiavajú vo vysokopoložených lokalitách; radi sa učia.

Zdravie a Choroby: bolesti hlavy, nervozita, psychická preťaženosť, zápalové, horúčkovité ochorenia alebo zranenia, nádorové choroby, operačné zákroky, krvácavosť, závraty, popáleniny, porážky, obličkové ťažkosti. Prevencia: strava bohatá na bielkoviny, dostatok pohybu a kyslíka.

Rastliny: pichľavé, štipľavé, horké, ostré; žihľava, cesnak, cibuľa, bodliaky.. Živočíchy: baran, dravci, divé mačky, vlk, bodavý hmyz. Kamene: Najpozitívnejší vplyv na Barana by mali mať diamanty. Diamant by mal nosiť na ľavej ruke, lebo vtedy má väčší účinok. S granátom zapracovaným v striebre sa stáva jeho nositeľ prítulný, chráni ho na cestách. Brazílsky ametyst sa považuje za kameň rozvážnosti a obrany pred neúspechom. Ďalšie kamene: jaspis, rubín, magnetit. Kovy: železo, oceľ. Farba: červená, ktorá dodáva odvahu. Priveľa červenej však môže viesť ku katastrofe alebo aj k explózii. Najmä vtedy, ak Barana niekto priveľmi dráždi. Kam cestovať: Nemecko, Anglicko, Dánsko, Palestína, Sýria, Japonsko.

Láska: v láske ani v manželstve nie sú príliš spoľahliví, pretože milujú zmenu. Nepoznajú mieru a radi preháňajú. Milujú galantnosť, ochranárstvo a dokážu sa zamilovať ako málokto. Ako realisti sa však často bránia citovým prejavom. Vhodní partneri: Strelec, Lev, Blíženci, Vodnár. Nevhodní partneri: Rak, Kozorožec.

Významné osobnosti narodené v znamení Barana: Vladimír Iľjič Lenin, Johann Sebastian Bach, Leonardo da Vinci, Vincent van Gogh, Marlon Brando, Diana Ross, Jan Ámos Komenský, Charles Chaplin, Giacomo Casanova, Claudia Cardinale, Joan Crawford, Eddie Murphy, Albert Einstein, Mariah Carey, Elton John, Adolf Hitler, Lisa Stansfield, Vlasta Burian, Jan Svěrák, Dagmar Havlová, Lucie Bíla.

Charakteristika Barana: Barani sú dobromyseľní, ochotní pomáhať, veľkorysí, veľmi úprimní, priateľskí, so silnou vôľou. Sú však až priveľmi náladoví, nespútaní, ľahko sa dajú vyprovokovať. Zvyčajne sú to optimisti, i keď úlohy, na ktoré sa podujmú sú niekedy nad rámec ich síl a možností. Nevšímajú si detaily. Majú silne vyvinutý zmysel pre povinnosť a puntičkársky poriadok. Dôverujú svojím vlastným schopnostiam, neznesú vôbec vnucovanie a vládu nad sebou a majú vyvinutý zmysel pre nezávislosť a slobodu. Nevyhýbajú sa ani boju pri prekonávaní prekážok. Idú bez akéhokoľvek zakolísania, či nerozhodnosti rovno k veci. Ich život je naplnený snahou po uplatnení. Kráčajú uvážlivo a nekompromisne za svojím cieľom. Vedia zapáliť iných pre svoje ciele, podmanivo si získavajú ich poslušnosť a inštinktívne sa naučia rozkazovať. Niet pochýb o tom, že majú všetky predpoklady stať sa vodcom a priekopníkom.

Barani vnímajú len sami seba. Hrozí im nebezpečenstvo, že budú presvedčení o vlastnej neomylnosti. Chcú uplatňovať svoje sklony a názory. Vlastné potreby majú prednosť, ale napriek tomu dokáže byť najdobrosrdečnejším a najštedrejším zo všetkých znamení. Často zažijú veľké sklamania. Práve preto potrebuje ich veľká duševná sila a pevná vôľa uplatnenie.

Barani si uvedomujú svoju silu a priebojnosť. Akonáhle sa však dostanú na výslnie, ľahko sa môže stať, že spyšnejú a začnú sa vyťahovať svojimi úspechmi. Zriedka nahromadia bohatstvo, a pokiaľ áno, sú príliš zamestnaní na to, aby sa zastavili a počítali. Môžu dosiahnuť významné postavenie, ale ľahko, väčšinou vlastnou vinou, stroskotávajú.

Baran dokáže spriadať fantastické sny, ale nevie klamať. Je taký, akého ho vidíte. Jeho typickou vlastnosťou je úprimnosť a poctivosť. Nie je morálnym zbabelcom, ale keď ho niečo bolí, dokáže byť pekná padavka. Jeho prirodzeným prostredím je dnešok. Je úplne ponorený do momentálneho diania. Ťažko sa zmieruje s porážkou. Najradšej bojuje hlavou, to znamená myslí. V negatívnom smere sú Barani netrpezliví, nepokojní až jedovatí, sebeckí, nepokojní, so sklonom k podráždenosti, usilujú sa rýchlo dosiahnuť výsledok a nedokážu odpúšťať.

Neradi cestujú sami, ale v skupine, ktorú môžu baviť svojimi vtipnými poznámkami a do ktorej vnesú rozjarenú náladu. Majú prebytok energie, preto by ju mali vložiť do športu, v ktorom sa často stávajú najlepšími a slávnymi. V tomto znamení sa narodili mnohí slávni maliari, hudobníci, herci, spisovatelia a športovci.

MUŽ

Je agresívny, energický, neúnavný, náladový. Neustúpi od vytýčeného úmyslu, ale je obdarovaný aj bohatou fantáziou. Je dynamický, rýchle a úspešne rieši svoje problémy. Ak máte stretnutie s mužom - Baranom, nikdy presne neviete, ako sa to skončí. Môžete si však byť istá, že s ním prežijete očarujúci večer. Je štedrý, no o malú chvíľku skúpy, privádza vás do šialenstva, ale tak, že sa doň musíte zaľúbiť.

Vyžaruje zo seba aktívnu sexuálnu silu. Jeho osobnosť je dominantná. Neznáša viazanosť, konvenciu. Keď si ľahne s nejakou ženou, tak zväčša hľadá nejakú neobyčajnú polohu. Je schopný milovať sa na streche auta či v letiacom motorovom člne práve tak, ako v prepchatom autobuse!

Poskytne vám vzrušenie a radosť, po ktorej túžite. Vie byť veľmi zábavný, niekedy však pôsobí, akoby si v rukách prehadzoval odistené granáty; v každom okamihu mu môže niečo "vybuchnúť" v hlave. Svojho partnera sa snaží úplne si privlastniť, ale partnerovi to nedovolí. Pokiaľ on (aspoň v myšlienkach) putuje z postele jednej ženy k druhej, od ženy vyžaduje vernosť a odovzdanosť. Navyše je na každého žiarlivý. Ako na svojho najlepšieho priateľa, tak aj na poštára.

Nikdy nepovedzte nijakému mužovi - Baranovi, že potrebujete čas na rozmyslenie: od ženy chce počuť jediné slovko - áno. Čo sa týka programu, nemajte obavy. Je veľmi hrdý na to, že dokáže zabezpečiť zábavu na najvyššej úrovni. Hrdí sa tým, že ženy naňho dlho a s nostalgiou spomínajú. S ním strávené noci lásky nebývajú nikdy únavné. Precitnutia bývajú také, že vám vyrazia dych. Neskôr si ho môžete pripútať tým, že budete chváliť jeho techniku milovania. Potrebuje lichotenie, ale nesmie to byť nápadné! Pozor! Vôbec nie je hlúpy! Je taký sebaistý a hrdý na svoj výkon, že každú lichôtku chápe ako jemné poukázanie na skutočnosť.

Ak túžite po pokojnom živote pri rodinnom kozube, tak sa vyvarujte muža - Barana. V jeho očarujúcej dobrej nálade alebo vzdorovitom pohľade sa vám predsa len podarí nájsť jeho mimoriadne zraniteľné miesto: strach malého chlapčeka, ktorý potrebuje ochrannú ruku mamičky.

Muž - Baran je však čestný, úprimný, láskyplný, dobrotivý k žene, ktorú má naozaj rád. U ženy si potrpí nielen na príťažlivý vzhľad, ale aj inteligenciu. Láska je zväčša iba otázkou vášne a sexu. Pritom ich málo zaujíma láska alebo odpor partnerky. Ženy i muži narodení v znamení Barana zväčša ignorujú individualitu svojich partnerov.

Sexuálny život muža: Jeho popudlivosť ovláda aj jeho sexuálne správanie, pričom sa len pomaličky vie naučiť to, že v ozajstnom splynutí treba nielen dostávať, ale aj dávať. Netoleruje veci, ktoré sú v protiklade s jeho fantáziou a neprijíma ani polovičaté riešenia. Ak sa s ním nechcete milovať, neskúšajte sa ho oklamať. Radšej ostaňte doma a pozerajte sa na televízny program. Ak si, pravda, neželáte získať skúsenosti, ktoré ste predtým poznali len z kníh.

Neznáša rutinu. Ak sa naozaj chcete zapáčiť nejakému Baranovi, musíte nechať voľný priechod tak vašej ako aj jeho fantázii. On býva zvyčajne iniciatívnejší: ak aj príjme nejaký návrh, tak ho ihneď rozvíja ďalej. Musíte byť pri ňom stále pripravená a očakávať neočakávané. Barani sú rodenými vynálezcami, ktorých láka nepoznané, nebezpečné a zakázané. Pochopiteľne, že pri realizácii fantastických predstáv im často prekáža vek, hoci duševne Baran ostáva vždy mladým.

Pozor! Rád vládne, a to môže viesť k silnému egoizmu. Pravdepodobne nemysli dopredu na dôsledky vašej lásky. O ochranu pred otehotnením sa musíte postarať vy, do toho ho nemiešajte, preňho to nie je dôležité.

Barani sú vlastne ľudia extrémni a výstrední. Upadajú z jednej krajnosti do druhej. Preto ak sa zaľúbite do "naozajstného" Barana, a jeho predstavy o sexuálnych hrách budete považovať za príliš silné, pripravte sa na okamžitý odchod. Alebo ostaňte a cíťte sa dobre, to záleží len od vás a od vášho znamenia.

ŽENA

Buďte ostražití! Ženu - Barana je možné veľmi ťažko prekuknúť. Pripadá vám vzdialená, chladná, vyvoláva dojem, ako keby nemala mužov rada. To však neznamená, že sa nezaujíma o vás. Pochopiteľne, toto všetko je len hra. Je dobrou herečkou. Okrem toho je náladová, očarujúca, protikladná, temperamentná. Svoj citový rytmus dokáže meniť tak rýchlo, že prekoná hociktorého pomaly reagujúceho chlapa. Je strhujúca v rozhovoroch, často sa zdá, že ani nesleduje to, o čom hovorí. Jej nepokoj vie vzrušiť každého muža.

Ak s ňou nedokážete držať krok, ihneď vám to dá najavo. Jej súdy sú ostré, často aj kruté. Mihnutím oka je schopná uraziť hocikoho. Ak sa rozzúri, kričí a bojuje do poslednej kvapky krvi. Upokojí sa, ak sa splnia jej želania. Ak nie ste na jej úrovni, radšej odíďte, pokiaľ nie je neskoro! Ak ste ale dosť silní na to, aby ste pred ňu predstúpili so sklonenou hlavou, čelili jej záchvatom, ba potom dokonca zvíťazili, všetka česť! Prídete na to, že žena - Baran je najkrajší darček: ohnivá, skutočná, plná životného elánu.

Žena - Baran chce dobývať, vládnuť v láske aj manželstve. Jej správanie kolíše medzi drsným odmietaním a nesmiernym zápalom. Chce dominovať, byť vždy prvá. Vždy ju nájdeme tam, kde sa niečo deje. Trpí chorobnou obavou pred zlyhaním, v povolaní i v manželstve. V manželstve hrá vždy hlavnú úlohu. Jej manželstvo má ťažký priebeh. A to nielen preto, že je nezávislá, ale aj pre márnotratnosť. Rada rozhadzuje peniaze. Podľa nej sú peniaze len na to, aby ich vydávali na ňu. Ak už nemá ani halier, vôbec sa neľaká. Nechá to na budúcnosť - ak nie sú peniaze dnes, budú predsa zajtra.

Zaľúbi sa do milovania, sex prijíma ako jeden z darov života. Nie aby ste pred ňou používali poučný tón: ona hľadá milenca, a nie otca. Nie je materialistkou, často je reflexívna a idealistka, neočakávajte od nej racionalitu v bežnom zmysle slova. Keď povie "poďme", tak to znamená doslova "poďme". Práve týmto priťahuje mužov. Muž, ktorý si ju získa, musí vynaložiť veľa energie na to, aby si ju udržal. Ak si ju chce vziať za manželku alebo sa len pokúsi dať jej nálepku "môj majetok", musí vziať na seba rolu manžela kráľovnej alebo sa pripraviť na dlhodobú vojnu.

Je v nej veľmi veľa obdivuhodného, a ona má rada, keď ju obdivujú. Mierne zalichotenie, a už ste dosiahli svoj cieľ. Rada počúva, že má krásne telo. Keď prejde pred nejakým zrkadlom, nevie odolať pokušeniu, aby doň nenazrela. S takou presvedčivosťou si o sebe myslí, že je pekná, že sa ňou aj stane. Darček, ktorý dostane, môže byť neužitočný, zbytočný, len nech ju vzruší. Má rada jemnú bielizeň, hoci spí najradšej nahá.

Jej lesk vekom nevybledne. Časom sa troška upokojí, ale vyzerá vždy mladšie od priateľov a priateliek rovnakého veku, ktorí sa narodili v iných znameniach. Je nevyliečiteľná romantička, ostáva aktívna a je hocikedy pripravená na zmenu miesta pôsobenia. Díva sa do budúcnosti s presvedčením, že aj zajtra bude slnečný deň, ktorý pravdepodobne bude krajší ako ten dnešný.

Muž, ktorý chce pri nej prežiť svoj život, by sa mal pripraviť na hádky, šialené výdaje, žiarlivosť, na mimomanželské vzťahy, egoizmus, záchvaty zlosti, napriek tomu, že ide o ženu, vždy ochotnú na lásku, ktorá prekračuje všetky hranice. Bude účelné, ak sa oboznámite s celou škálou schopností ženy - Barana ešte predtým, než budete na ňu myslieť vážnejšie: teda presnejšie - než ona pomyslí na vás! Je to naozajstná žena!

Sexuálny život ženy: Nebude držať dlho v tajnosti svoje úmysly, najmä v šere sú jej záujmy očarujúce. Jej utajené fantastické predstavy roztvoria svoje lupene, jej erotická vášeň sa plne prejaví práve v tom čase. Nielenže si je vedomá toho, čo chce, ale vie to aj dosiahnuť. Čo sa týka prostredia, to pre ňu nie je problémom. Môže sa milovať v aute, na pohovke, v kancelárii, v motelovej izbe, všetko jej vyhovuje - hlavná vec, aby sa dostala do patričnej nálady. Málo svetla, ak je to možné, a troška hudby - nevyžaduje viac dekorácií. Ju zaujímajú len hlavní aktéri.

Je požadovačná. Ak jej partner poskytne menej náročný milostný program, tak ju bude čoraz menej vídať. Nie je v povahe ženy - Barana, aby mrhala čas s unaveným mužom, keď ho s minimálnym úsilím môže nahradiť iný. Usiluje sa skôr o to, aby prežila viacero krátkych, ale intenzívnych vzťahov, než aby uprednostnila vyrovnanejšiu dlhotrvajúcu lásku.

Nakoľko je bojovná, často sa háda a dokáže urobiť muža naozaj nešťastným. Ale ona sama, keď sa poháda s mužom, ktorý pre ňu znamená všetko, je dokonca nešťastnejšia než on, najmä ak sa to skončí rozchodom. Reaguje však rýchle a ihneď si hľadá nového partnera. Bez toho by to nevydržala.

O fyzické slasti prejavuje zdravý záujem. Preto milostný akt ju plne zaujme, je spontánna a extrovertná, pripravená k rôznym milostným hrám. Je šťastná, ak môže vyskúšať mnohé variácie, uplatniť svoju fantáziu. Nechajte ju, aby kričala, šepkala, dychčala, hrýzla, škrabala (ak sa nebojíte jaziev). Najprv ale skontrolujte dĺžku jej nechtov, pretože žena - Baran má zvyčajne dobre naostrené nechty. Nechcite, aby sa posteľ nakoniec stala bojiskom. Znak Barana úzko súvisí s vášňami a žena narodená v tomto znamení je najzaujímavejším partnerom celého Zverokruhu.

Má rada to, čo je nezvyčajné a zakázané. Nuda, ktorá tak často číha na aktívneho Barana, je pre ňu najmenej znesiteľná v sexuálnom živote. Tieto jej vlastnosti ju často strhávajú smerom k aktívnemu sadizmu. Má rada všetky tie polohy, ktoré jej prinášajú maximálne uspokojenie, a pri ktorých muž ostáva neuspokojený.

Ako ich získať

K Baranom sa treba predovšetkým úprimne správať, pretože inštinktívne vycítia faloš. Rozhovor začnite intelektuálnou poznámkou - pokladajú sa skôr za predstaviteľov rozumu než citov. Dobre im padne, ak sa k nim približujete cez intelekt. Ich uznanie si získate najmä vtedy, keď sa nesnažíte nad nimi vládnuť a vnucovať im svoje vlastné myšlienky. Sú mimoriadne originálni a rýchle si osvojujú nové myšlienky. Spoľahlivým spôsobom zblíženia je, ak môžu vašu myšlienku ďalej rozvíjať.

Nájdete ich tam, kde je veľký pohyb. No nie na úplne obyčajnom mieste, ale v krčme s mimoriadnou atmosférou, na neobvyklom žúre, na dobrodružných výletoch. Baran hľadá vzrušenie. Mnohých z nich môžeme stretnúť na divadelných, hudobných podujatiach, obklopených obdivovateľmi.

Ak sa idete zabaviť s Baranom, neplánujte dopredu program. Oni sú vodcovia, neradi sa nechávajú komandovať, viesť. Prijmite úlohu podriadeného. Pravdepodobne vás zoberie aj na nejaké športové podujatie. Ak nechcete, aby sa vaše priateľstvo skončilo hneď na začiatku, nesmiete ukázať, že sa nudíte.

Ešte niekoľko dobrých rád, aby sa večer s Baranom dobre vydaril: z hľadiska hudobnej produkcie prichádzajú do úvahy jedine čísla s rýchlym rytmom (nechajte tango a husľovú hudbu iným). Zabezpečte sa dostatočným množstvom jedla, lebo Barani sú veľmi vytrvalí a program, ktorý sa začal večer o deviatej, môže trvať do piatej hodiny rannej. A nakoniec, predtým si výdatne odpočiňte, lebo Barani sú mimoriadne aktívni. Ak sa pokúsite držať s nimi krok v každej ich aktivite, čoskoro sa vyčerpáte. Uvoľnite sa a budete sa podstatne lepšie zabávať.

Vzťah Barana k ostatným znameniam

Baran - Baran: Žena sa usiluje o nadvládu, preto sa muž môže cítiť nepríjemne. On sa však nadlho s takou to úlohou neuspokojí. Ak sa niektorý z nich pokúsi vziať do rúk vedenie, môžeme očakávať ohňostroj a disharmóniu v posteli. Začiatok je sľubný, ale šance na pevnú, stálu lásku sú malé.

Baran - Býk: Opatrnosť a zdržanlivosť Býka, ktorého riadi chladná hlava, a nie srdce, nudí Barana, ktorý túži intenzívne milovať. Ak Býk prispôsobivo prenechá aktivitu na svojho partnera, môžu spoločne odhaliť nové radosti citového a sexuálneho života. Inak len ťažko nájdu rovnováhu. Ich krátka známosť býva bohatá na úskalia.

Baran - Blíženci: Ide o vzrušujúci vzťah, pretože obaja sú nepokojní, aktívni a snažia sa o niečo nové. Baranovu lačnosť po vláde kompenzuje povaha Blížencov. Blíženci netrpia problémami v sexe. Ich láska trvá dovtedy, dokedy sú Blíženci ochotní podriadiť sa. Sexuálne sú obaja uvoľnení a ak sa v manželstve upokoja, možno bude úspešné.

Baran - Rak: Tieto znamenia pociťujú voči sebe silnú príťažlivosť, ale akonáhle vášeň vyprchá, neostane z nej skoro nič. Baran si myslí, že nie je dostatočne odmeňovaný a začínajú sa hlúpe hádky pre malichernosti. Slovné potýčky sa rýchle rozšíria aj na neznášanlivosť v posteli. Ich láska je búrlivá, ale stroskotanie je neustále na obzore.

Baran - Lev: Agresívny Baran nachádza v Levovi dvojníka a jeho otvorená sexualita mu vyhovuje. Sex je medzi nimi spontánny, úprimný, je to dialóg bez vedľajších úmyslov, dvojzmyselností. To však neznamená, že je aj vášnivý. Baran by však nemal zabúdať na schopnosti milostného umenia Leva a Lev by sa mal vyvarovať, aby obmedzoval Barana v presvedčení, že je vládcom v dome. Ak sú obaja schopní patrične si lichotiť a prejavovať obdiv, môže dôjsť k vyrovnanému vzájomnému vzťahu.

Baran - Panna: Odvaha Barana pohne fantáziou Panien, ktoré sú pokojné a zdržanlivé. V sexe sú však takí rozdielni, že budú musieť byť voči sebe veľmi tolerantní. Barana očarí takt, sebaovládanie a zdržanlivosť Panny. Je otázne, či Pannu okúzlia extravagantné predstavy Barana o milovaní. Ich krátkodobé lásky sú zábavné a obšťastňujúce. Manželstvá, ktoré uzatvárajú, bývajú úspešné len zriedka.

Baran - Váhy: Perspektívy sú vynikajúce. Obaja sa radi oddávajú radostiam sexu, no Baran pravdepodobne skoro zájde priďaleko. Váhy majú sklon k idealizmu, preto sú predurčené na sklamania. Mali by zjemniť svoje sexuálne hry a častejšie ich obmieňať. Ak sú ochotní spoločne sa zdokonaľovať, ich vzťah môže byť veľmi úspešný.

Baran - Škorpión: Vzrušujúca alebo frustrujúca - toto sú dve možné krajnosti ich vzájomnej lásky. Obaja sa usilujú o aktivitu, vynakladajú obrovskú fyzickú energiu, obaja chcú triumfovať. Sex môže pôsobiť nielen povzbudzujúco, ale aj odpudzujúco. Ich slabosťou sú drobné hádky a žiarlivosť, obaja chcú ostať nezávislí a vládnuť. Dlhotrvajúce spory môžu ohroziť ich sexuálny vzťah. Ich láska nie je stabilná, manželstvo nebýva štandardné.

Baran - Strelec: V aréne ich sexuálneho života môžeme s veľkou pravdepodobnosťou očakávať veľké bitky, takže sa v sexe nezriedka objavujú aj konflikty. Optimizmus a dobrá nálada Barana môže spôsobiť, že Strelec prekoná svoje zádumčivé sklony a zmení svoj postoj na hravý vzťah k sexu. Trošku dobrej vôle v posteli a zažiari aj všetko ostatné. Manželstvo môže byť úspešné v tom prípade, ak sa dokážu uspokojiť z fyzickej stránky.

Baran - Kozorožec: Baran sa vždy díva dopredu, ženie ho túžba po objavovaní a experimentovaní. Kozorožec je až príliš ostražitý, svoju vášeň v sebe tají. V milovaní môže mať záľubu v určitej technike, vyhradzuje si naň presne určený čas. Baran je schopný prečiarknuť výpočty svojho partnera a prebudiť jeho silnú zmyselnosť. V takomto prípade vynikajúcim vyhliadkam praje viac manželstvo než krátke dobrodružstvo.

Baran - Vodnár: Baran musí mať veľa taktu, aby správne zaobchádzal s hlboko citlivým a snivým Vodnárom. Majú veľmi veľa toho, čo si vzájomne majú dať a dostať. Ich telesný vzťah je silný a môže u obidvoch uvoľniť nové zdroje energie. Pravdepodobne bude Baran dominovať, pretože Vodnár je od prírody skôr pasívny. Pri vzájomnom pochopení môžu uzavrieť vynikajúce manželstvo.

Baran - Ryby: Obdivuhodná sexualita Rýb očarí Barana. Naopak Baranova istota vyláka Ryby z ich ulity. Rozumejú si v rovine fantázie, ktorú sa pokúšajú uskutočniť. Dobré vyhliadky úspešnej lásky alebo manželstva sú u nich v tom prípade, ak sú schopní prekonať rozdiely, ktoré vyplývajú z odlišného temperamentu. Nie vždy sa to podarí.

zdroj: Leeloo

- redakcia -
21.03.2008

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet