ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2008 > > Znamenia zverokruhu - Býk (21.04. - 20.05.)

Znamenia zverokruhu - Býk (21.04. - 20.05.)

Znamenia zverokruhu - Býk (21.04. - 20.05.)

"Človek je oveľa silnejší, ak sa spojí s humorom."

Múdrosť pre Býka: Láska nie je len vzácny dar, ale aj trvalá úloha.


Vládnuca planéta: Venuša.
Znamenie: ženské.
Element: zem.
Povaha: flegmatická.
Typ: prirodzený, spätý s prírodou, inštinktívny, tvrdohlavý, trpiteľ, materialistický založený. Vlastnosti: sila, vytrvalosť, úprimnosť, zmyselnosť, horlivosť, trpezlivosť, rozhodnosť, usilovnosť, logické uvažovanie, vážnosť, uzavretosť, vyrovnanosť, silná osobnosť, sebaistota, spoločenská aktivita.
Zvyčajné nedostatky: lenivosť, predpojatosť, samoľúbosť, nenásytnosť, umienenosť, fanatizmus, svojhlavosť, žiarlivosť.
Postava: nízka, zavalitá, tučná; tvár oválna, plná, široká s nevysokým čelom, milý, dobrosrdečný, veselý, priateľský pohľad, plné pery, silný zátylok.
Časti tela, ktoré ovláda: hrdlo, hrtan, krk, zátylok, mandle, hlasivky, hltan, štítna žľaza, pohlavné orgány, žľazy, koža, slinná žľaza.
Štastný deň: piatok.
Nepriaznivý deň: utorok.
Čísla: 4, 6, 8, 27, 28.

Vládnúcou planétou tohoto znamenia je Venuša. Ľudia narodení v znamení Býka sú vytrvalí, dôslední, tvrdošijní, praktickí a rozhodní, majú zmysel pre tvorivú prácu a kreatívny prístup k všetkému s čím sa stretnú. Sú to realisti stálej povahy,dosť konzervatívnych názorov, nikdy nerobia ukvapené rozhodnutia. S náhlymi zmenami vo svojom okolí sa vyrovnávajú veľmi ťažko. Svoje ciele majú jasné a usilovne na nich pracujú. Stoja nohami pevne na zemi a radi si užívájú radostí života, málokedy sa však zaoberajú nepraktickými záležitosťami. V povahe majú šetrnosť, ale nie sú lakomí. Nezvyknú sa chovať výstredne, peniaze pre nich predstavujú prostriedok k dosiahnutiu pohodlia a komfortu. Ľudia Býci sú podnikaví, ale zároveň dosť ťažkopádni a leniví, takže im dlho trvá kým sa do niečo pustia. Avšak, keď už sa raz rozhodnú tak idú neúnavne za svojim cieľom. Peniaze investujú do vecí s trvalou hodnotou ako sú nehnuteľnosti a šperky. Býci sú značne tvrdohlaví, čo si ale veľmi neradi priznávajú, pretože sami seba vidia ako rozumné bytosti. Skúsenosti sú pre nich dôležitejšie než rady, potrebujú sa učiť na vlastných chybách aj navzdory utŕženým ranám. Býci majú kľudnú povahu, zriedka sú impulzívni. Ak sa v nich však hnev hromadí dlhšiu, alebo sú v strese ich výbuchy zlosti sú deštruktívne. Majú sklony vidieť svet čierno-bielo a často sa nesnažia nachádzať príčiny, jednoducho prehliadajú súvislosti. Keďže ich vládcom je planéta Venuša, zakladajú si na estetike, dokážu vykúzliť ten najútulnejší domov aký si len viete predstaviť.

Ako pracujú: skvelé kombinačné schopnosti, vyhranená ostrá logika; všetko, čo začnú aj dokončia, vynikajú v matematike. Povolanie: inklinujú k profesiám, ktoré sú spojené s určitou zodpovednosťou, napr. vo finančníctve, skladoch, osobných oddeleniach, knižniciach, bankách, penažných ústavoch, umeleckých remeslách. Do úvahy prichádza aj potravinársky priemysel, chemická výroba farieb, botanika, ale aj módny, kozmetický, textilný priemysel, chémia, sochárstvo, spev a stavbárstvo. Ženy sú praktické gazdinky a majú nadanie pre varenie; sú výbornými učiteľkami a sociálnymi pracovníčkami. Peniaze: peniaze sú pre nich všetkým a len veľmi tažko a neradi sa ich zbavujú. Dobre poznajú ozajstnú hodnotu bankoviek, peniaze míňajú uvážlivo alebo ich ukladajú v sporiteľni v očakávaní lepšej príležitosti. Často sa môže zdať, že sú skúpi. Záujmy: skvelé víno, láska k hudbe a umeniu, milujú prírodu, peniaze a majetok - to je ich hobby.

Zdravie a Choroby: dôraz na jedlo a nápoje ohrozuje hrdlo, hrtan, obličky a tiež pohlavné orgány - zachrípnutie, opuchy, choroby z prechladnutia, zápal priedušiek. V staršom veku sklon k priberaniu a pohodlnosti. Ak ochorejú, ich uzdravovanie prebieha pomaly. Co sa týka zdravia, v porovnaní s ostatnými znameniami Zverokruhu sú najobozretnejší. Akoby cítili, že si nemôžu dovoliť riskovať. Prevencia: ľahká a pestrá strava, viac športu (čo vyžaduje silnú vôľu, ktorú Býk nemá).

Rastliny: poľné kvety, lipa, hrušky, čerešne, jahody, slivky, banány, pšenica. Živocíchy: lienka, ovca, býk, srnka, spevavé vtáky. Kamene: svetlobelasý zafír, smaragd, tyrkys, achát, perly a koraly, ktoré sa považujú za harmonické, majú chrániť pred nepriateľmi tých, ktorí sa usilujú čosi dosiahnuť, nie však z materiálnych pohnútok. Kto nosí zafír, mal by byť verný v láske. Zapracovaný v platine má pomáhat v núdzi a zmiernovat následky chorôb. Tyrkys je Venušin kamen, amulet milencov, ale aj manželov. Ten, kto ho nosí by mal podľa zmeny jeho sfarbenia poznať blížiace sa nebezpečenstvo. Kovy: meď. Farba: prírodná zelená, ak je však tmavá, môže pôsobiť škodlivo. Zelená v jasných odtieňoch upokojuje, a to až natoľko, že potláča impulzívnosť. Kam cestovať: Lotrinsko, Poľsko, Švédsko, Perzia, Malá Ázia, Cyprus, Bielorusko, Írsko, Švajčiarsko, Grécko, Kaukaz.

Láska: silná túžba po láske s troškou žiarlivosti, neradi dávajú nazrieť do svojho vnútra, majú sklon k mlčanlivosti a rezervovanosti; v priateľstve sú stáli, v ľúbostných záležitostiach menej, pretože ich silný pohlavný pud zvádza k vášnivým ľúbostným dobrodružstvám. Ak ich city z akéhokoľvek dôvodu ochladnú, rezolútne prerušia všetky styky a priateľstvá. Čo však raz vlastnia, alebo si to aspoň myslia - nepustia z ruky. Vhodní partneri: Panna, Kozorožec, Rak, Ryby. Nevhodní partneri: Lev, Škorpión a Vodnár.

Významné osobnosti narodené v znamení Býka: Gary Cooper, Mária Terézia, Karol Marx, Wiliam Shakespeare, Honoré de Balzac, Immanuel Kant, Sigmund Freud, Harry S. Truman, Jean Gabin, Barbra Streisand, Stevie Wonder, Lex Barker, Audrey Hepburn, Jack Nicholson, Cher, Jan Pavol II., Alžbeta II., Michelle Pfeiffer, Shirley Temple, Salvador Dalí, Jaroslav Hašek, Oldrich Kaiser, Petr Hapka, Jirina Bohdalová, Dagmar Patrasová.

Vyznačujú sa pokojnou, prevažne vyrovnanou náladou. Ako svojvoľná, tvrdohlavá osoba sa ľahko urazia a len ťažko sa zmierujú. Sú aj trošku hašterivý a radi kritizujú. Nie sú prístupní radám druhých. Neznášajú, keď im niekto protirečí, ľahko vybuchujú a je ťažké presvedčiť ich o niečom. Radšej sa nad všetko povznesú. Sú mierumilovní, vždy ochotní pomôcť iným. Klamstvo je im úplne cudzie.

Radujú sa zo života, aj keď sa zdajú byť uzavretými a neprístupnými. Niekedy sa to chápe ako nedostatok priamosti, čo však nie je vôbec pravda, pretože práve títo ľudia sú veľmi úprimní a poctivo zmýšľajúci.

Hlboko v ich duši je zakorenená nedôvera a opatrnosť voči iným ľuďom. Ťažko sa zmierujú a dlho nevedia odpustiť príkorie, ktorého sa mu dostalo. Nie sú bezohľadní, ale vytrvalo a dôsledne kráčajú za svojim cieľom. Ich cieľavedomosť je vyhranená, nemôže vyústiť do nervozity a nepokoja. Určitá záporná stránka je však v prehnanom sklone k pedantnosti, dogmatizmu a čudáctvu. Zaobchádzanie s týmto typom môžu sťažiť aj maličkosti, lebo svoju nedôveru voči okoliu nevie dosť diplomaticky skrývať.

Sú zameraní na pozemské veci a za nevyhnutný predpoklad rodinného šťastia považujú dostatok pozemských statkov. Sú prakticky a materiálne založení. Majú veľkú zberateľskú vášeň. Svoje veci sa pokúšajú zachovať, aj keď im už nepripisujú zvláštnu hodnotu. V ekonomickej sfére sa vyznajú veľmi dobre, pričom využívajú vytrvalosť, húževnatosť, usilovnosť rozvážnosť a organizačný talent na získanie blahobytu, bohatstva a vážnosti, čo sa im podarí po čase nadobudnúť. V tomto smere sú veľmi sebavedomí a vedia, čo chcú. Pocit sebavedomia neraz vyústi do neústupčivosti a zaťatosti. Nemožno ich preto považovať za egoistov. Sú zanietenými nepriateľmi mrhania a výstrednosti. Šetrnosť, ktorou sa vyznačujú, má čisto racionálny charakter - majú radi pohodlie a komfort. Z ich vytrvalosti však môže vzniknúť tvrdohlavosť, z vernosti žiarlivosť a spoľahlivosť môže viesť k nenásytnosti, ba až k lakomosti. Spomenuté vlastnosti sú orientované predovšetkým na dosiahnutie vlastného blahobytu a bezstarostného života. Skôr či neskôr príde Býk k majetku a obvykle si ho udrží. Váži si peniaze a majetok rovnako ako rodinu. Imponuje mu veľkosť. Má rád všetko veľké, ale praktické.

Drieme v nich skrytá energia žiadosti a túžby, ktorá je často potláčaná. No keď sa niečím vyprovokovaná uvoľní, exploduje ako sila vulkánu. Býci neplytvajú silami a len veľmi silné impulzy ich vedia vyviesť z rovnováhy. Býkova povaha je zriedka impulzívna, keď sa však naozaj rozčúlia, sú zúriví ako býk - prudkí, tvrdohlaví, neústupčiví, zaťatí - spravidla na veľký údiv tých, čo Býka vyprovokovali. Dôvodom jeho zúrivosti môže byť partnerova nevera alebo podraz zo strany priateľov. Chúlostivým záležitostiam sa radšej vyhýbajú. Ich heslom je: " Čo nevidím, neexistuje!". Potrebujú mať pevnú pôdu pod nohami, odmietajú neisté experimenty a stavajú na solídnych základoch.

Býci sa pýšia hlavne silou charakteru, ktorá však môže ľahko vyústiť v tvrdohlavosť. Typickým správaním je pasivita. Býk sa ponáhľa pomaly a všetko si dôkladne premyslí. Je to prevážne domáci tvor. Zmena ho vie vyviesť z miery.

Býci majú väčšinou dobrú pamäť, ľahko sa učia, majú bohatú predstavivosť a intuíciu. Aj keď majú radi pokoj a pohodlie, taktiež majú zmysel pre praktické činnosti. Sú veľmi zruční, citliví, jemnocitní, majúci vzťah k prírode, vedám a umeniu. Sú totiž známy svojou túžbou zabávať okolie a preto sa stávajú vyhľadávanými spoločníkmi. Býci sa totiž snažia nájsť potešenie v každej situácii.

MUŽ

Nerobte si ilúzie, muž narodený v znamení Býka nebýva práve najúspešnejším milencom. Skôr ho charakterizuje sila a trpezlivosť. Potrebuje čas na to, aby sa rozhodol, čo vlastne chce. Potom už neustúpi, pokiaľ nedosiahne vytúžený cieľ. Jeho vášeň je spočiatku mierna, ale neskôr sa rozhorí. Je možné, že zo začiatku vás nerozpáli, ale po uplynutí určitého času vašej známosti sa len veľmi ťažko budete môcť s ním rozísť. Veľmi rýchlo zistíte aký je tvrdohlavý. Býk je najtvrdohlavejším znamením Zverokruhu. Ak má dostatočnú dávku inteligencie, zo začiatku používa metódu presvedčovania, ale skôr či neskôr prejde na rozkazovanie. Ak je menej inteligentný, tak si svoje želania vymáha fyzickým presvedčovaním. Býk je predovšetkým fyzická bytosť, aj jeho príťažlivosť vyviera z tohto faktoru. Stojí oboma nohami pevne na zemi.

Pre muža, ktorý sa narodil v tomto znamení (podobne je to aj s nežným pohlavím v tomto znamení), je dôležité prostredie. Rád užíva krátkymi dúškami krásu. Obklopuje sa peknými vecami, nábytkom, kobercami, obrazmi, má rád chutné jedlá, vyberané nápoje, preto môže mať problémy s nadváhou. Ak má možnosť, zo všetkého si vyberie to najlepšie. Nepatrí k tým, ktorí posielajú svoje bozky do vzduchu. Keď vás pobozká, jeho priblíženie je naozaj rukolapné. Keď je reč o spálni alebo o jedení, správa sa ako odborník. Nemá rád, keď ho klamú, preto si vie vážiť ľudí aj veci, ktoré si to zasluhujú. Neusilujte sa pred ním robiť zo seba viac, než ste, muž - Býk vás aj tak presvedčí o tom, že ste vynikajúci, ak ste sebou samým. Tí muži, ktorí sa narodili v čase, keď sa Slnko zdržiavalo v znamení Býka, sú väčšinou dobroprajní, tvoriví, uvážliví, neľakajú sa práce, neodrádzajú ich prekážky. Tvrdohlavo obraňuje aj prehratú vec, vzrušuje ho už sama myšlienka boja. Stáva sa, že v záujme dosiahnutia určitého cieľa premrhá veľmi veľa energie, bojuje s mnohými bezvýznamnými prekážkami, a to len preto, že sa ich nedokáže zbaviť v prvom okamihu. Inokedy sa práve tieto druhoradé ciele stanú pre neho zrazu také dôležité, že zabudne na všetko ostatné, dokonca aj na pôvodnú záležitosť.

Nikdy nepovedzte mužovi narodenému v znamení Býka, čo má robiť, kade má ísť. Predovšetkým ho ale nikdy neprovokujte. Jeho hnev, ktorý sa zriedkakedy prebudí, sa dokáže zmeniť na zúrenie. Ťažko odpúšťa a zabúda na to, čo sa stalo. Vie byť aj žiarlivý. Na všetko. Ak sa pre neho nejaká láska skončí, nepreruší úplne vzťahy s milovanou ženou, navrhuje aj naďalej ostať dobrými priateľmi. Ako priateľ je však dosť únavný, nekritický. Len k tomu vie byť tolerantný, kto neprebudí jeho city.

Má sklony vlastniť svojho partnera, správa sa pudovo. Je zmyselný a má sklon púšťať sa do milostných dobrodružstiev. Ak medzi vaše charakteristické vlastnosti patrí pochopenie, znášanlivosť, trpezlivosť, a ak radi ochraňujete iných, vtedy muž narodený v znamení Býka môže byť pre vás ideálnym partnerom.

Sexuálny život muža: Rád sa miluje. Toto vyjadrenie môže znieť dosť banálne, ale spomeňte si, koľko je takých, ktorí sa milujú preto, aby sa uvoľnili, upevnili svoju vládu nad inými, aby preukázali svoju mužnosť alebo len tak zo športu, a nie preto, lebo to jednoducho majú radi.

Z mnohých hľadísk je Býk ideálnym milencom. Je zmyselný a rýchlo pochopí, po čom túži jeho partner. Často je aj ohnivý: od svojej puberty sníva a fantazíruje o ženách. Nie je hrubý ani veľmi prieberčivý, aspoň pokiaľ je mladý. Od žien očakáva skôr telesnú než duševnú podstatu. Silné pudy ho ženú k dosiahnutiu uspokojenia, ale rád privádza aj svojho partnera po dobre "naladenej" predohre k vrcholu vzrušenia.

Nemá rád improvizáciu. Ani od neho neočakávajte, že by sa pokúšal o nové, ešte nepoznané erotické chodníčky. Býk stavia na istotu, to je jeho ríša a nemožno mu uprieť, že sa v nej pohybuje zručne. Jeho tajomstvom je výdrž. Čo mu chýba v predstavivosti, to nahrádza intenzitou.

Ak si zvolíte za partnera typického muža - Býka, zo začiatku sa môžete sťažovať na jeho chabé sexuálne schopnosti, ale vaše nariekanie bude časom čoraz menej časté. Je isté, že mu môžete prepožičať kvapku fantázie, ale neprekročte inšpirovanie. Býka môžete riadiť len nepriamo, priamemu vplyvu sa treba vyhýbať, lebo opak by mohol spôsobiť, že sa otvorene, tvrdohlavo a dosť nepremyslene postaví proti vám.

ŽENA

Žena narodená v znamení Býka ovláda všetky tajomstvá majstrovstva dobýjania. Keď si svoje kolená nevinne prekríži, vyšle vlastne otvorenú výzvu všetkým okolitým mužom bez toho, aby to chcela. A keď sa muž začne naozaj o ňu zaujímať, využíva na jeho získanie všetky svoje erotické pôvaby. Muž, pochopiteľne, reaguje, ak nie je slepý. Nemá páru v zvádzaní mužov. Len málo je však vyvolených. Tento typ ženy sa nerád vzdáva. Výber prenecháva na svoju veľmi komplikovanú a hlboko zakorenenú intuíciu. Aj jej srdce má svoje nejasné dôvody.

Je vyslovene zmyselný typ, pritom však vo svojej podstate prirodzená, oddaná, sentimentálna, nefalšovane ženská, nežná, večne zaľúbená, prešpikovaná drobnou túžbou po vlastníctve. Ozajstná láska ju vie poriadne rozhýbať. Ak je žiarlivá, je schopná zohrať takú operetnú veľkoscénu, že zahanbí aj fantáziu tých najslávnejších filmových režisérov. Ak sa pokladá za ignorovanú, dáva to najavo svojmu partnerovi nie práve najjemnejšími prejavmi. Otvorene povie, čo si myslí, pričom svoje dôvody, kvôli dosiahnutiu väčšieho efektu, podloží ešte hádzaním porcelánu.

Žena - Býk vždy dobre vie, čo chce, no svojou vzdorovitosťou môže upadnúť aj do bezhlavosti. Keď po niečom túži, tak to dosiahne, hoci by to malo byť za pomoci sĺz, hrozieb alebo nemravností. Keď máte, alebo s ňou chcete nadviazať vzťah, naučte sa ustupovať. V opačnom prípade máte vopred prehrané.

Neznáša porážku. Použije hocijakú zbraň, aby sa pomstila. Na druhej strane je ochotná poskytnúť práve toľko, koľko aj očakáva. Bleskovo spozná klamstvo, ale aj úprimnosť. V tom prípade sama odpovedá úprimnosťou. Spolieha sa na svoje pudy, inštinkty. Niektorí zvyknú podceniť jej inteligenciu, lebo to nie je typ, ktorý by sa vyznamenával v spoločnosti. Je práve tým zriedkavým typom, ktorého inteligencia sa zakladá na tom, že vie. K pravde sa dá priblížiť cestou intuície.

Je praktická a nie je idealistka. Nebude snívať o filmovej hviezde, keď pri nej sedí ľahšie dosiahnuteľnejší muž. Neverí v platonickú lásku. Pre ňu láska existuje jedine v spojení s fyzickou príťažlivosťou. V mladom veku dychtivo túži po tom, aby sa "naučila žiť". Toho muža, ktorý ju to naozaj naučí, si pripúta natrvalo. Po nadobudnutí určitých skúseností sa stáva požadovačnejšou. Ak muž nezodpovedá jej vysokým očakávaniam, nemá u nej šancu na postup. Ak ju partner nedokáže uspokojiť, tak bez výčitiek svedomia hľadá iného. Svoje sexuálne pudy sa neusiluje ospravedlniť rozumovými argumentmi. To, že jestvujú, sa usiluje ospravedlniť sama pred sebou.

Žena - Býk očarúva svojou prirodzenosťou, elegantným a módnym vzhľadom. Celkove sa oblieka prakticky, ale má dobrý vkus. Peniaze hrajú v jej živote dôležitú úlohu. Vie s nimi zaobchádzať a nie je márnotratná. Má veľmi rada klenoty, šperky, najmä prívesky a retiazky. Má veľmi citlivý krk a snaží sa ho ozdobiť. Žiaľ, má sklony aj k sebazanedbávaniu. Keď už cíti, že došla u svojho partnera do cieľa, stáva sa lenivou, nenáročnou v obliekaní, mešká na stretnutia a pod. Nakoľko - podobne ako muži narodení v tomto znamení - rada je a pije, má sklony k tučnote. V každej chudej žene narodenej v znamení Býka sa skrýva aj tučná, pričom čaká len na vhodný okamih, aby sa prejavila.

Oplýva citmi, ktoré si musí aj niekde vybúriť, ale pre svoj vrodený konformizmus túto svoju túžbu realizuje v rámci manželstva a nesnaží sa ju vybiť v prechodných dobrodružstvách. Chce mať pri sebe takého druha, na ktorého sa môže spoľahnúť, slabosi neprichádzajú vôbec do úvahy. Tak sa usiluje udržať v hrsti svoju lásku ako svoj suverénny majetok a vôbec ju nezaujíma, že vernosť muža môže mať aj nejakú hodnotu.

Žena - Býk sa na prvý pohľad zdá krehká a bezbranná, ale nie je to tak. Skôr je umienená a tvrdohlavá. Jej inštinktívne reakcie sú veľmi silné, ale charakteristická pre ňu je aj aspoň taká istá silná sebakontrola. Svoje city na verejnosti prejavuje len zriedkakedy. Jej túžby rýchle vzbĺknu, no vďaka akémusi vnútornému hlasu ich vie tak dlho zakrývať, pokiaľ nepríde na ich prejavenie vhodný okamih.

Je dobrou kuchárkou, vynikajúcou milenkou, môže byť výbornou manželkou, lebo je mimoriadne poctivá a láskyplná. Buďte však veľmi opatrní: nikdy, ale nikdy neodpustí oklamanie. Preto ak nie ste vytrvalí, tak si s ňou ani nezačínajte. Vy by ste to len oľutovali a vaša vyvolená by trpela.

Sexuálny život ženy: Žena narodená v znamení Býka vás pozve na večeru. Jedlo a víno je výborné. Počas rozhovoru zrazu zistíte, že má veľmi príjemný hlas (mnohé ženy narodené v znamení Býka pomerne dobre spievajú). Očaria vás jej šaty, šperky. Samozrejme aj žena vo vás našla niečo príťažlivé a všetko bez problémov postupuje dopredu. Všimnete si aj to, že má hebkú, lesklú pokožku, čo je tiež typické pre ženy tohto znamenia. Vo výstrihu vás upútajú jej dokonalé prsia. Neskôr tancujete a aj jej voňavka je veľmi príjemná. Každý dobrý detail na toto stretnutie bol vybraný s veľkou starostlivosťou. Ak aj záver je naplánovaný takisto ako začiatok, potom sa pri náladovom osvetlení čoskoro ocitnete medzi mäkkými predmetmi.

V spálni sa správa romanticky, jej izba je ženským salónom. Akonáhle je to možné, tak zohrá úlohu so vstupnou áriou len do šperkov a vône odetej zvodkyne. Inšpirovaná svojimi silnými zmyselnými sklonmi, resp. v záujme získania pocitu bezpečnosti, môže sa premeniť na kurtizánu a prostitútku, dosahujúc až hranice nymfománie. Ak nenájde v mužovi očakávané uspokojenie, hľadá ho u ženy. V lesbickej, ako aj v heterosexuálnej láske je požadovačná a zmyselná.

Ako ich získať

Neočakávajte, že Býka nájdete uprostred záplavy neznámych ľudí s pohárom nejakého nápoja v rukách. Býka aj uprostred najväčšej vravy môžete ihneď bezpečne identifikovať: hľadajte toho človeka, ktorý hoci stojí v úzadí. To je váš vyvolený - Býk. Môžete ho spoznať aj podľa hlasu, lebo je hlboký a príjemne znejúci. Ak je toto všetko málo, vyčkajte, dokiaľ sa nestane nejaká malá "nehoda" - niekto prevráti pohár s nápojom alebo urobí nejaký iný chybný krok. Ten účastník "nehody", ktorý ani okom nemihne, je Býk.

Dohodnutie prvého stretnutia bude pravdepodobne vyžadovať dlhší čas. Muž narodený v znamení Býka oň nežiada veľmi skoro a žena - Býk nepopustí veľmi zavčasu. Ale keď už nastane ten okamih, môžete si byť istí, že to bude veľmi príjemné. Prvé stretnutia sa môžu odohrávať v divadle, kine, pričom si zvoľte nenáročnú humornú komédiu. Pri voľbe jedál v reštaurácii si dajte záležať na výbere, chody nech sú výdatné. Súčasne sa ale vyvarujte objednávania drahých zriedkavých pochúťok, lebo Býk nie je márnivý typ a zbytočne vyhodené peniaze ho môžu rozčúliť.

Ako darček má rád praktické veci. U žien to je elegantný jarný kabátik, ktorý má namiesto podšívky nepremokavú vložku a dá sa po vyvrátení používať aj do dažďa. Pri mužovi si pamätajte, že má silne mužský a konzervatívny vkus. Nakoniec dobrá rada, ktorá sa týka oboch pohlaví: nezabudnite, že Býkovi treba neustále prejavovať svoju lásku. Ak ho máte úprimne radi, tak mu to otvorene povedzte, neočakávajte, že na to príde sám.

Vzťah Býka k ostatným znameniam

Býk - Baran: Veľmi odlišné osobnosti, Býk nemá rád zhon a bude zlomený z neustáleho nadšenia Barana. Ale ak Baran prebudí jeho city, Býk urobí všetko v záujme toho, aby splnil očakávania toho druhého. Ich láska by mohla slúžiť ako literárna predloha, ale v manželstve sa Býk musí naučiť nebrať na vedomie potknutia či nevery svojho partnera.

Býk - Býk: Sexuálne sa k sebe veľmi nehodia. Žena je sentimentálna a neznáša, keď ju zanedbávajú. Muž je ohnivý, drží sa pri zemi, ale často veci unáhli. Občas uprednostní pánsku spoločnosť, než aby sa obzeral po iných ženách. Neznáša, keď si ho niekto privlastňuje. Krátky vzťah môže byť pekný, no čo sa týka manželstva, tu sa prognózy rozchádzajú.

Býk - Blíženci: Blíženci svojou všestrannosťou, rozdvojenosťou, vrtošivosťou tvoria pravý protiklad Býka, ktorý je obozretný, realistický a vytrvalý. Blíženci si síce môžu získať Býka svojou fantáziou. Naopak ich znervózňuje Býkova pomalosť, zdržanlivosť a nenápaditou sexuálnou technikou. Sú to partneri bez veľkej budúcnosti.

Býk - Rak: Býk nájde v Rakovi vyhovujúceho partnera. Obaja túžia po živote naplnenom vášňami, pričom vyrovnanému Býkovi nie je na obtiaž náladovosť Raka. Cieľavedomé úsilie Býka dáva v sexe váhajúcemu Rakovi pevný základ. Dobre fungujúci vzťah aj v krátkodobom, aj dlhodobom vzťahu.

Býk - Lev: Nech už ide o hocijakú udalosť, Lev vždy musí byť stredobodom pozornosti a Býk je nútený sa tomuto "komplexu nadradenosti" prispôsobiť. Lev by mal zmierniť svoje tempo a uvedomiť si, že Býk je uzavretá a samotárska duša. Za takýchto predpokladov by v sexe nemali byť problémy. Lev sa však môže prejaviť ako ťažkopádny. Ich vzťah býva problematický.

Býk - Panna: Býk je predovšetkým telesná bytosť, preto sa môže uraziť pre puritánske city a Panny. Pri zjednodušovaní rôznych situácií môžu nájsť patričný súlad, ale ich nároky sa rôznia. V milostnom vzťahu si ešte ako tak vyjdú v ústrety, ale ich manželstvo je založené na umení vzájomných kompromisov.

Býk - Váhy: V sexuálnom živote vnesú Váhy to teplo a silu, ktorá je potrebná pri analýze telesných problémov a nevyhnutná na ich vyriešenie. Budú sa usilovať byť partnerovi po vôli. Aj keď je Býk tvrdohlavý, malo by prichádzať k obojstrannému uspokojeniu. Na Váhy priaznivo vplýva vytrvalosť Býka. Vyhliadky aj pre trvalejší vzťah sú dobré.

Býk - Škorpión: Ich spoločnou črtou je, že majú silný sexuálny apetít. Pokiaľ sa tento uspokojuje, sú si vzájomne verní. Ich vzťah sa však dá udržať len za cenu tolerancie, ktorá zachádza do krajností. Potlačené vzrušenia Býka sa len zriedka dostávajú na povrch, ale ak sa tak stane, je ako víchor. A čo sa týka Škorpióna, pred jeho výbuchmi zúrivosti nech sa radšej chránia všetky ostatné znamenia Zverokruhu. Vzťah môže byť vzrušujúci, no manželstvo vydrží len pri maximálnej dávke tolerancie.

Býk - Strelec: V ich vzťahu hrozí nebezpečenstvo, že sa bude Býk usilovať priveľmi utiahnuť opraty Strelcovi, ktorý obľubuje nezávislosť. Strelec sa svojimi neverami dostáva do neustálych konfliktov s Býkom, ktorý pociťuje potrebu absolútneho privlastnenia svojho partnera. Krátky čas vedia spolu stráviť príjemne, ale Strelec je vhodnejší skôr ako milenec, než ako partner pre stabilný manželský život.

Býk - Kozorožec: Ich vzťah by sme mohli charakterizovať takto: málo romantiky, veľa sexu, nakoľko oboch spaľuje silná zmyselnosť. Býk nemá rád vrodené tajnostkárstvo Kozorožca. Kozorožec zasa nevie odpustiť Býkovi, že všetko čo si zaželá, by chcel aj dostať. Napriek tomu však môže medzi nimi vzniknúť silná vzájomná vášeň. Vzťah má perspektívu.

Býk - Vodnár: Sebaanalyzujúci a citlivý Vodnár namiesto po telesnom spojení túži po duševnom, preto rozmýšľa v úplne iných dimenziách ako Býk. Pre Vodnára je Býk priveľmi náročný. Rád však skúma erotické novoty, čím môže partnera priťahovať, ba si ho aj pripútať. Láska je náhodná, manželstvo je nebezpečné a neuspokojivé.

Býk - Ryby: Povaha Rýb je nevypočítateľná a náladová, čo praktický Býk vie len veľmi ťažko pochopiť. Býk s vyhraneným charakterom však môže Rybám pomôcť lepšie chápať sexualitu. A to tak, že nechá vyzrieť ich sexuálnu fantáziu. Úspech tohto vzťahu je závislý predovšetkým od Býka. Sú u nich dobré vyhliadky na ohnivú lásku, aj na zakotvenie v spokojnom manželstve.

zdroj: Leeloo
- redakcia -
25.04.2008

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet