ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2008 > > Geotermálny vrt na Zelenej vode

Geotermálny vrt na Zelenej vode

Geotermálny vrt na Zelenej vode

Rozsiahly výrub stromov na pozemkoch mesta na Zelenej vode dával tušiť, že sa niečo začne diať. A skutočne je to tu! Práve sa realizuje dlhoočakávaný geotermálny vrt. Projekt zastrešuje firma Bolt, s ktorou Nové Mesto nad Váhom uzatvorilo nájomnú zmluvu v roku 2006. Nájomný vzťah začal v októbri minulého roku.


Na prieskumnom území sa podľa nezávislých posudkov, ktoré si dala firma vypracovať, nachádza termálna voda. Vrt by mal stáť okolo 60 miliónov korún. V hĺbke okolo 1200 metrov má 20 – 27 stupňov Celzia, ale okolo dvoch kilometrov je vraj voda viac ako 50-stupňová. Bold po realizácii vrtu, plánuje v lokalite vybudovať rekreačno-zábavný areál, aquapark s kapacitou 1500 ľudí.
Po zrealizovaní vrtu by do troch mesiacov malo mesto s investorom vytvoriť spoločnú akciovú spoločnosť, ktorá bude realizovať výstavbu. Mesto v nej bude mať maximálne 15 % vkladu, a to vo forme pozemkov. Má ich okolo 16 hektárov. Ich hodnotu určí znalecký posudok. Zvyšných 85 % financií na výstavbu aquacentra a ďalší rozvoj tejto rekreačnej oblasti musí združiť nájomca.
- redakcia -
12.05.2008

Fotogaléria

Geotermálny vrt na Zelenej vode


index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet