ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2008 > > Rozhovor s kapelou MF

Rozhovor s kapelou MF

Rozhovor s kapelou MF

Na internetovej stránke Angels & Airwaves Plus 44 bol uverejnený rozhovor s novomestskou kapelou MF. Keďže ide o jednu z najúspešnejších regionálnych hudobných formácii, považovali sme za povinnosť dať priestor aj na Prameni.


Na začiatok by ste sa nám chalani mohli predstaviť a povedať nám niečo o kapele a členoch, kedy ste vznikli, odkiaľ ste a pre mňa to hlavné čo vlastne znamená názov MF?
Marek: Kapela MF vznikla v roku 2002 a asi tým najčastejším, najprirodzenejším spôsobom - na strednej škole :) Sme z Nového Mesta nad Váhom a hráme v tomto zložení: Martin Guriš (spev, gitara) , Marek „Šampanský“ Hubert (basa, texty, spev) , Ďuri „Tweeter“ Pisklák (bicie) ... A hneď takto na začiatok povieme, že chystáme také malé-veľké prekvapenie...ale o tom neskôr... No a k tomu názvu "MF" . Znamená to niečo ako "Kašlem na to" , alebo ak máme byť presní, tak "Mám Fpiči"

Ako to bolo s vašou kapelou, mali ste hneď od začiatku rozhodnuté, čo chcete hrať, asi akým hudobným štýlom sa poberať? Môžete nám popísať, čo vlastne za štýl hráte??
Marek: Áno, hneď od začiatku sme vedeli, že chceme hrať to, čo nás baví, čím práve žijeme, čo sa nám páči. A to nám vydržalo doteraz. Robiť hudbu, ktorá má energiu a texty, ktoré majú myšlienku. A či už to nazveme punk-rock, neo-punk, pop-punk alebo skate-punk... na tom až tak nezáleží.
Martin: V podstate sme sa všetci zhodli na štýle hrania...to znamená hrať energickú, gitarovú, melodickú hudbu, z čoho sme sa prirodzene dostali práve k hip-hopu :D ...Snažíme sa do našej hudby so slovenskými textami dávať prvky amerického štýlu hudby...Veľa ľudí nás prirovnáva k Iné kafe, ale myslím, že textovo aj hudobne sme dosť inde. Ale porovnávaniu sa asi žiadna kapela nevyhne, tak MF ...

Kde a v ktorom roku ste odohrali svoj prvý koncert a aký to bol pre vás pocit?
Marek: Prvý koncert bol asi po 2 mesiacoch od založenia kapely - a tak aj vyzeral :))) Ale nie, bola to výborná skúsenosť.
Martin: A zistili sme, že chceme častejšie hrať koncerty, väčšie koncerty, pre viac ľudí ...
Marek: Proste nás to nakoplo tým správnym smerom.

Priznám sa vám chalani, že ja som vás objavil asi pred rokom, no každopádne na československej scéne ste už oveľa dlhšie. Môžte nám spomenúť nejaké kapely, s ktorými ste už stihli koncertovať, respektíve, boli ste s nimi na tour?
Marek: Skôr by som sa opýtal takto: "Spomeňte nejaké kapely, ktoré mali tú česť hrať s vami?" (smiech) :)) Keď sme začínali, hrali sme s kapelami Iné Kafe, Horkýže slíže, neskôr Desmod ... A vlani sme mali spoločné turné s nu-metalovou kapelou FORMA. A teraz pripravujeme tour po Slovensku a Čechách, bližšie info sa dozviete neskôr :)
Skúste nám nabonzovať, s ktorou kapelou ste najlepšie vychádzali, keď ste s ňou koncertovali, teda myslím po tej ľudskej stránke?
No nespomínam si na vyslovene zlé skúsenosti s nejakou kapelou, zatiaľ máme v tomto šťastie. A s ktorou kapelou sme vychádzali najlepšie? Asi tá FORMA nám sadla :)

Máte nejaké obľúbené miesta , kluby ,arény -) kde radi hrávate, respektíve radi sa tam vraciate?
Radi hrávame v Čechách. Aj tento rok tam máme niekoľko koncertov. Je to asi tým, že je tam lepšie fungujúca klubová scéna. Kluby sú lepšie vybavené, je ich viac, preto do nich chodí viac ľudí a v neposlednom rade – Čechom sa páči Slovenčina :) Ale jasné, že aj tu na Slovensku je niekoľko výborných klubov, kam pravidelne chodí veľa ľudí. Napríklad v Martine, Prievidzi, Bratislave, Žiline, Nitre alebo Moravany nad Váhom ... a je ich určite viac, len sme v nich ešte neboli. No a osobitná kategória sú festivaly. Z tých je asi najobľúbenejší Kon Open Air u nás v Novom Meste nad Váhom. Síce je to malý festival, ale niekedy menej je viac :)

Celý rozhovor na ava-plus44.com
- redakcia -
23.05.2008

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet