Archiv



Obcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2008 > > Lisabonská zmluva, cesta k New World Order

Lisabonská zmluva, cesta k New World Order

Lisabonská zmluva, cesta k New World Order

Hlavní překážky pro pravicové strany v Evropě vycházejí z posilování sociálně-demokratické mašinérie Evropské unie, která byla ovlivněna francouzskou a německou levicí, aby zadusila dědictví národního státu a vytvořila centralizovanou byrokracii vycházející ze sekulárních rovnostářských zdrojů. Nebezpečím je oslabování národních států při snaze bránit se sociální legislativě pohrdající tradičními hodnotami, a oslabování schopnosti vytvářet ekonomická rozhodnutí nutná pro národní soběstačnost...

Projekt Lisabonské smlouvy rozhodnutím irských voličů dnes skončil a v jeho ratifikaci již nelze pokračovat.

V jedné jediné z 27 zemí EU proběhlo o Lisabonské smlouvě referendum. Jen v jedné jediné zemi EU umožnili politici občanům vyjádřit svůj názor. Výsledek je snad pro všechny jasným sdělením. Je vítězstvím svobody a rozumu nad umělými elitářskými projekty a evropskou byrokracií.
Václav Klaus





LISABONSKÁ ZMLUVA na stiahnutie TU


Irské NE a bruselská byrokratura jako nejvyšší stupeň demokracie


Tak jsme konečně dopěli k tomu nejvyššímu a nejdokonalejšímu stupni demokracie, nad nímž už nic vyššího nemůže být a tudíž veškeré další úsilí o záchranu demokracie je ohrožováním demokracie, protože ta demokracie, kterou bychom chtěli zachraňovat, by byla návratem k demokracii nižší, méně dokonalé, vadné. Byla by zpátečnictvím a reakcionářstvím a jakýmsi Irům (či chraňpánbůh českým prezidentům) se už nemůže dál trpět, protože vývoj k vyšší demokracii je přirozený, nevyhnutelný a nezadržitelný. Vedou nás k ní nikým nevolené a tudíž neodvolatelné zákulisní sítě anonymních byrokratů schovávající se za zkrachovalé politiky, které i český prezident mylně pokládá za elity, ač jsou to banální mediokrity. Mediokritokracie budiž této nejvyšší demokracie jméno.

V této nejvyšší demokracii přestávají platit pravidla hry, která jsme si stanovili v té nižší demokracii. Když Irové hlasovali proti Lisabonu, činili tak sice v souladu s pravidly nižší demokracie, ale hrubě tím porušili pravidla té nejvyšší demokracie, o jejímž nastolení jsme už dávno rozhodli před jejich hlasováním. Jejich hlasování pro nás nebylo vadou nejvyšší demokracie, nýbrž vadou Irů. Když šéfové ostatních vlád nejprve připustili, že výsledek irského hlasování budou respektovat, bylo to zase vadou jejich, kterou ale velice rychle napravili a nařídili Irsku, že do čtyř měsíců musí výsledky referenda obejít (find a way around). Irská vláda – která předtím (vadně) prohlásila, že irský lid promluvil a druhé referendum se konat nebude – slíbila (správně), že už to nějak zařídí.

A Nicolas Sarkozi – pro konzervativce tolik nadějný (konečně, sladká Francie) demokrat a konzervativec – označil Iry za pitomé blázny (bloody fools) a oznámil, že jakmile Francie v červenci převezme prezidentství, on sám se o nápravu irské vady postará. A všechny debaty vůdců EU se od té chvíle soustředí jen na to, jak silný nátlak je potřeba na Iry klást. Sledujeme fotbalový zápas, který Irové musí prohrát, i kdyby to mělo být penaltami na prázdnou bránu.

Nikdo už se nezamýšlí nad tím, zda s Lisabonskou smlouvou a celou tou hlubší integrací přece jen není něco v nepořádku. Zda opravdu nebude znamenat konec demokracie, na jakou jsme si zvykli a na jejíž obranu zemřelo v minulém století tolik statečných. A nad tím, zda Lisabonská smlouva je opravdu konečným uspořádáním Evropy, jejíž mediokritokrati už nám teď snad dají pokoj, nebo zda není začátkem něčeho ještě bizarnějšího.

Co bizarnějšího že by si ještě dokázali vymyslet? Zkusme tohle: Před dvěma měsíci britští konzervativci vytáhli na veřejnost podrobnosti, včetně map, programu EU zvaného INTER-REG, který likviduje existující státy a nahrazuje je nadnárodními regiony. Anglii rozděluje na tři části, které přiděluje regionům společným se sousedními státy (ano, přes moře). Celou jižní Anglii přiděluje do regionu „Lamanšského“, jehož hlavní část bude tvořit Bretagne, Normandie a Flandry. Region „Atlantický“ bude mít západní Anglii přidělenou západní Francii, Španělsku a Portugalsku. Východní Anglie bude patřit regionu „Severomořskému“ spolu s Dánskem, Švédskem, Finskem, částmi Nizozemska a Německa. Žádný z těchto regionů nebude mít hlavní město v Anglii. Všechny už mají právní status a mnohamilionové rozpočty z fondů EU. Brownova vláda se na projektu podílí a veřejnosti jej zatajila.

To je, samozřejmě, konec Anglie, bez boje. Kolik si představujete, že v podobných regionech zůstane z Česka? Až je budete celé odevzdávat sousedům, vzpomeňte si, kde jste o tom slyšeli poprvé a jak se vám to jevilo choromyslně paranoidní.

Autor:Benjamin Kuras
Zdroj:euPortál


V Evropě stoupá "blbá" nálada - většina Evropanů se staví k EU negativně a nechce v ní být!

V státech Sedmadvacítky rapidně stoupá nevole k členství v EU. "Blbá" nálada je podle Evropské komise dána zejména ekonomickou a implikativně i sociální nejistotou. tak to vnímají především Rakušané. A úplně vyautovaní jsou Irové.

Anketa Evropské komise letos na jaře ukázala, že kdyby se letos konalo hlasování o vstupu do EU, dopadlo by bledě. Už jen 52% dotázaných si myslí, že členství jejich země v EU je dobrá věc. To potvrzují i výsledky komunitárního statistického úřadu Eurostat.

Německo je s oblibou EU na 10. místě. Doslova propadák je to ve Francii: ani polovina občanů už EU nedůvěřuje. A že v Británii je na tom EU doslova katastrfálně, to už nikoho ani nepřekvapuje. Většina Britů je pro vystoupení z EU.

Občané jsou kritičtí ani ne tak k myšlence EU, ale jejímu prosazování evropskými institucemi a jejich úředníky.

Pozn kompilátora: Ke zdrojovému článku je připojena hlasovací anketa - můžete hlasovat! 25.6. ve 22,00 bylo 51% pro výstup z EU. Dále je to i na Vás..

Zdroj:euPortál brána k pravde o EU



Lisabonská smlouva není test, oni to myslí vážně

Článek je reakcí na některé názory Š. Kotrby v článku Lisabonská smlouva jako test dospělosti Evropy i test odpovědnosti českých politiků.

Ačkoliv jsem byl několikrát už obviněn, že prý jsem nacionalistický extrémista, nemám nic proti obecné myšlence evropské integrace. Mluvím kromě češtiny dalšími třemi hlavními evropskými jazyky, zkusil jsem si například život v Anglii a Francii, takže mě těžko může někdo podezřívat, že bych byl nějaký zápecnický nacionalista. Nejsem jím vůbec. Důvody, proč jsem proti Lisabonské smlouvě jsou politicko-filosofické a nemají moc společného s mým pocitem pevné příslušnosti k českému národu. Jestliže vystupuji proti Lisabonské smlouvě, vystupuji proti ní nejen pro Čechy, ale i Nizozemce a Francouze - kteří už ten koncept jednou odmítli v referendu. Cítím s nimi sounáležitost. A i s Brity, Poláky, Švédy, Iry - kteří se k jejich odmítnutí tehdy spolu s Čechy politicky připojili. Historie "euroústavy" alias Lisabonské smlouvy ZDE.


pokaračovanie TU

Sarkozy pracuje na plánu jak obejít irské referendum

Francouzský prezident Nicolas Sarkozy už za scénou pracuje s diplomaty Evropské unie na plánu „legálních smluv“, které by umožnily obejít irské referendum.


Sarkozy převezme úřad prezidenta EU v červenci a jeho úkolem bude podruhé oživit návrh Lisabonské smlouvy, poprvé odmítnuté před třemi léty ve formě evropské ústavy referendy ve Francii a v Holandsku.

Diplomaté nemíní dovolit, aby irské NE potopilo plán na posílení evropské moci na světovém politickém kolbišti a na vytvoření úřadu prezidenta Evropy.

Sarkozymu už telefonoval Gordon Brown a sdělil mu, že Britové budou ignorovat Irsko a budou pokračovat v ratifikaci Lisabonské smlouvy.

Francouzský ministr pro Evropu Jean-Pierre naznačil, že Paříž už má právní kličku, jako plány odhalené v Daily Telegraph ve středu, jak udržet evropskou smlouvu při životě.

„To hlavní teď bude, aby ratifikační proces v jiných zemích pokračoval děj se co děj a pak se uvidí, jakou dohodu uděláme s Irskem,“ řekl.

„Nutně musíme pokračovat v rámci plánu na přijetí Lisabonské smlouvy.“

pokračovanie TU

Zdroj:Zvědavec - politicky nekorektní WEBZINE



LISABONSKÁ ZMLUVA na stiahnutie TU


 

 


- redakcia -
28.06.2008

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet