ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2008 > > Podľa Európskej agentúry pre ľudské práva by rovnako pohlavné partnerstvá mali mať zabezpečené právo na rovnaké zaobchádzanie.

Podľa Európskej agentúry pre ľudské práva by rovnako pohlavné partnerstvá mali mať zabezpečené právo na rovnaké zaobchádzanie.

Podľa Európskej agentúry pre ľudské práva by rovnako pohlavné partnerstvá mali mať zabezpečené právo na rovnaké zaobchádzanie.

Právna analýza Európskej únie realizovaná Európskou agentúrou pre ľudské práva ukázala rozdiely v zaobchádzaní a ochrane v zákonoch a nedostatok plného a rovného požívania práv v oblastiach ktoré sú v kompetencii EU, konkrétne so zreteľom na rovnako pohlavné partnerstvá.


„Rovnaké zaobchádzanie je základné právo, ktoré by mali požívať všetci členovia našej spoločnosti“ povedal riaditeľ Európskej agentúry pre ľudské práva Morten Kjaerum, „fakt, že s lesbami, gejmi, bisexuálmi a transsexuálmi nie je zaobchádzané rovnako v niektorých aspektoch Európskej legislatívy, konkrétne pokiaľ ide o rovnako pohlavné páry, by mala byť vec o ktorú by sme sa mali zaujímať my všetci. Požadujeme viac jednotnej právnej ochrany, ako aj širšie právomoci a prostriedky pre orgány rovnosti a nalieham, aby nové opatrenia o nediskriminácií diskutované v EU toto zabezpečili“.

Viac sa dočítate v priloženej tlačovej správe Skupiny za práva gejov a lesieb v Európskom parlamente a tu:

http://fra.europa.eu/fra/index.php?fuseaction=content.dsp_cat_content&catid=9
- Ivo Slávka - Iniciatíva Inakost -
03.07.2008

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet