ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2008 > > Nezvyčajná kapustová zmrzlina

Nezvyčajná kapustová zmrzlina

Nezvyčajná kapustová zmrzlina

Dostal sa mi do rúk článok v novinách o nezvyčajnej zmrzline. Veľmi ma zaujal a preto som sa rozhodol posunúť tento článok ďalej. Vyšiel 4. 6. 2008 v denníku Plus jeden deň. Je o novomestskom rodákovi Milanovi Popelárovi ako o jedinom výrobcovi nezvyčajnej zmrzliny. Všetci Novomešťania poznajú jeho vynikajúcu zmrzlinu, ale málo kto vie, že je aj výrobcom nezvyčajných zmrzlín.


Na začiatku bola stávka, že zmrzlina z kyslej kapusty sa nedá vyrobiť. Ale ako dokázal pán Popelár je to možné a dokonca je to gurmánska pochúťka. Milan Popelár tvrdí, že zmrzlina sa dá vyrobiť takmer z čohokoľvek, len treba vedieť ako na to. Podrobný recept na unikátnu kapustovú zmrzlinu je jeho tajomstvom, ale okrem tajných prísad na výrobu tejto zmrzliny použil zmrzlinovú zmes, kyslú kapustu, smotanu, koreniny, a kyslé sterilizované uhorky. Samotná výroba zmrzliny trvala 20 minút.
Pán Popelár naservíroval zmrzlinu na kapustnom liste spolu s údením mäsom a zeleninou. Prizvaní hostia mali zdegustovať a hlavne rozhodnúť stávku, či sa dá vyrobiť zmrzlina z kyslej kapusty. Ich verdikt bol jednoznačný: „Zmrzlina je kapustová a chutí sviežo kyselkavo.“
Gratulujem, ale neviem či by som si bežne objednal takúto zmrzlinu.

- Pavol Tomšík -
09.07.2008

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet