ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2008 > > Žákovic Open 2008 - report z piatka 25.7.

Žákovic Open 2008 - report z piatka 25.7.

Žákovic Open 2008 - report z piatka 25.7.

Uplynulý víkend sa uskutočnil v Trenčianskych Bohuslaviciach ďalší ročník úspešného festivalu Žákovic Open.

Prinášame Vám reportáž z piatkového dňa.


Brány festivalu sa otvorili v piatok, 25. júla o 15:00, ale už dávno predtým to v stanovom mestečku poriadne žilo.
Náš príchod bol okolo 6-tej a to už bolo postavených veľa stanov a samozrejme s tým spojené aj veľké množstvo áut.
Aj keď počasie nebolo ideálne, vyzeralo ze bude každú chvílu pršať, vôbec nás to neodradilo a tak sa krátko po šietej poobede mohol začať hudobný program.
Festival odštartovala mladá slovenská kapela The Swan Bride. Tá rozprúdila a roztancovala divákov. ktorých počet sa stále zvyšoval. Po nich prišla kapela Diego, hrajúca alternative - rock z Bratislavy.
Ako ďalšia vystúpila jedna z najznámejších českých kapiel v zahraničí Sunshine. Tá ukázala, že dokáže navodiť skvelú atmosféru a predviedla super show, ktorá dostala divákov do varu.
Krátko nato niečo po 10-tej večer, sa na javisku predviedla zostava Ventil RG spolu s Jankom Kuricom, ktorá sa po dvadsaťročnej prestávke vrátila na koncertné pódiá. Diváci si spievali pesničky spolu s kapelou a tak toto vystúpenie malo úzasnú atmosféru.
Už vtedy zaplnený priestor pred pódiom prišla pobaviť ďalšia známa skupina a to konkrétne Para. Tá potvrdila že patrí k tomu najlepšiemu, čo momentálne slovenská hudba má a roztancovala a rozospievala snáď každého účastníka festivalu.
Po jednej hodine ráno, sa k spevu dostala ďalšia česká skupina, Skyline. Tá bola aspoň pre mňa najväčším zážitkom tohto večera. Skvelé spojenie elektronickej, tanečnej hudby plus trojica MC’s .
Po skončení sa väčšina návštevníkov už pomaly odobrala a tak sa priestor pri pódiu stále viac vyprázdňoval. Posledným vystupujúcim bola kapela October (U2 revival), ktorá zakončila prvý deň na hlavnom pódiu.
Ďalej sa pokračovalo už len v tanečnom stane, kde sa tí čo sa im nechcelo spať mohli baviť až do rána.

- Lukas -
27.07.2008

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet