ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2008 > > Žákovic Open 2008 - report sobota 26.7.

Žákovic Open 2008 - report sobota 26.7.

Žákovic Open 2008 - report sobota 26.7.

Uplynulý víkend sa uskutočnil v Trenčianskych Bohuslaviciach ďalší ročník úspešného festivalu Žákovic Open.

Tentokrát prinášame reportáž zo soboty.


Po skvelom prvom dni sa nám začal na festivale Žákovic Open 2008 deň druhý. Ten sľuboval ešte väčšiu zábavu a kapelky ako Polemic, HEX, Prúdy alebo David Koller. Skutočne sa bolo na čo tešiť.

Hudobný program sa začínal o dvanástej hodine, prvou kapelou bola skupina Tormentor. Nasledovala power-popová mladá kapelka The Infants. Tu sa ešte väčšina návštevníkov zobúdzala a až po odohratí kapiel Cliché a Hogo Pogo sa areál začínal zapĺňať.
Potom vybehla na pódium Hudba z Marsu a to už sa atmosféra stále zlepšovala a mnohí si pospevovali pesničky spolu s kapelou.
Po tomto vystúpení už prišli na rad Prúdy spolu s Palom Hamelom. Ten si s divákomi zaspieval nestarnúce hity ako Medulienka, Zvonky zvoňte, Pri poslednom litri vína.
Ďalšou kapelou v poradí bola kapela, ktorú určite netreba predstavovať, pretože išlo o Polemic. Táto vynikajúca skupina, ktorá oslavuje tento rok 20 rokov na hudobnej scéne predviedla, že to na pódiu vie roztočiť a rozoskákala a roztancovala každého, kto tam bol. Zahrali hity ako Ona je taká, Tak Ahoj, Ako to prežijem a samozrejme aj Komplikovaná. Bolo to určite najlepšie vystúpenie z dnešného dňa doteraz. Diváci z neho odchádzali vyskákaní, spotení ale hlavne vytešení.
Po nich sme si mohli trochu oddýchnuť, kedže vystúpila skupina Buty. Tá predviedla taktiež dobrý koncert s hitmi ako Chtěl bych se jmenovat Jan alebo Mám jednu ruku dlouhou, ktoré určite všetci poznajú.
Okolo pol 10-tej sa už na pódiu pripravovala jedna z najznámejších pop–rockových skupín na Slovensku, skupina Hex. Zahrali skladby ktoré si mohli diváci vybrať na internete ešte pred festivalom. Nechýbali také piesne ako Michaela, Vetroň, Piatok podvečer. Prišiel ich podporiť taktiež Michal Kaščák, ktorý si s nimi aj zaspieval pieseň Všetko čo mám rád. Rozhodle treba povedať že vytvorili neopakovateľnú atmosféru a určite patrili k tomu naj z celého festivalu.
Po nich nasledovalo výborné vystúpenie, o ktoré sa postaral český rockový spevák známy zo skupiny Lucie, David Koller. Predviedol nám, že je nielen skvelý spevák, gitarista, ale aj bubeník.
Atmosféra bola vynikajúca, všetci sa dobre bavili a tak sa dostalo aj na poslednú skupinu celého festivalu a tou bola skupina Slobodná Európa. Táto nestarnúca punková kapela skvelo zakončila celé hudobné dianie a tí, ktorí sa ešte chceli baviť sa presunuli do tanečného stanu alebo išli ďalej žiť do stanového mestečka.

Na festivale ste mali možnosť odfotiť sa so svojimi blízkymi, taktiež ste mohli zadarmo poslať pohľadnicu svojim známym a tiež tu bolo nahrávacie štúdio Hudba.sk, kde bola možnosť nahrať ľubovoľné zvuky, ktoré bolo následne možné spájať, upravovať a pretvárať.

Na koniec by som chcel poďakovať organizátorom za skvele zvládnutý festival ako po hudobnej, tak aj po organizačnej stránke.
Prajem im veľa úspechov v ďalšej práci a už teraz sa teším na ďalší ročník.

- Lukas -
29.07.2008

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet