ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2008 > > Prvý deň Openjazzfestu ukončili americko - slovenské jam sessions + foto z piatku

Prvý deň Openjazzfestu ukončili americko - slovenské jam sessions + foto z piatku

Prvý deň Openjazzfestu ukončili americko - slovenské  jam sessions + foto z piatku

Nové Mesto nad Váhom, 02. 8. 2008: Prvý, piatkový večer medzinárodného jazzového festivalu pod holým nebom, Openjazzfest na Zelenej vode pri Novom Meste nad Váhom, ukončili spoločným jam sessions slovenskí a americkí hudobníci.


Okrem hudobných špičiek, ktoré sa návštevníkom piatkového večera nultého ročníka Openjazzfestu predstavili na dvoch pódiách, si mohli návštevníci festivalu vychutnať na hlavnom pódiu aj spontánne jam sessions. Tu sa stretli Tony Grey, Martin Valihora, Oli Rockberger, Gregoire Maret spolu so Saxophone Summit. Návštevníkov zabávali až do skorých ranných hodín.
Už dnes možno konštatovať, že piatková účasť bola okolo 2 000 návštevníkov, čo bol optimálny počet na kapacitu a dotvorenie neopakovateľnej atmosféry. To nás teší a napĺňa očakávania organizátorov vzhľadom na žánrovosť podujatia a jeho nultý ročník. “ hovorí umelecký riaditeľ festivalu, Marián Pavlovič.
Pavlovič ďalej dopĺňa, že organizátori sú pripravení na akúkoľvek zmenu počasia, keďže sedenie pri hlavnom pódiu sa dá operatívne kryť počas prípadných dažďov, či prehánok.

Viac info na: www.openjazzfest.sk
- Saša Štullerová -
02.08.2008

Fotogaléria

Petra Ernyei & Jakub Šafr Quartett

Adriena Bartošová & Friends

Piotr Baron

All Time Jazz & Lucia Lužinská

Blue Trio

Tony Grey Project (USA/SK)

Jazzfest08piatok


index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet