ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2008 > > UPRISING REGGAE FESTIVAL, 29.8. - 30.8. 2008, Zlaté Piesky, Slovensko

UPRISING REGGAE FESTIVAL, 29.8. - 30.8. 2008, Zlaté Piesky, Slovensko

UPRISING REGGAE FESTIVAL, 29.8. - 30.8. 2008, Zlaté Piesky, Slovensko

Jediné čo festivalovému letu na Slovensku chýbalo bola kvalitná hudobná prehliadka toho najlepšieho z reggae, dancehallovej a hip-hopovej scény. Zámerne je použitý minulý čas, lebo už 29.-30. augusta si na bratislavských Zlatých pieskoch môžete vychutnať posledný prázdninový víkend pri rytmoch spomínaných hudobných štýlov. Zmes toho najlepšieho z karibskej a „pouličnej“ hudby Vám totižto prinesie jediný a jedinečný Uprising Reggae Festival.


Dátum/Date: 29.8. - 30.8. 2008
Miesto/Place of festival: Bratislava, Zlaté Piesky, Slovensko
Cena/Price: 450 SK (15 EUR) / 2 dni

Švédska formácia Looptroop je jednou z najkvalitnejších hip-hopových európskych či celosvetových skupín. Priaznivci slovenskej scény si tiež príjdu na svoje. Presvedčia ich o tom vystúpenia špičkových kapiel ako AMO, Moja Reč & Komplot Band či H16.
Milovníkom reggae rozošle svoje pozitívne vibrácie headliner Macka B, ktorý je nestarnúcou stálicou tejto trikolórovej scény. Po dvoch rokoch opäť zavíta na Slovensko, avšak tentoraz na festival, ktorý priamo súvisí s hudbou, ktorá mu vychádza zo srdca.
Už viac ako 15 rokov produkuje ten najlepší dub, reggae a live electronics Zion Train z Britkých Ostrovov. Aj túto prudko nákazlivú skupinu môžete vidieť i počuť naživo na Golden Beach of Bratislava.
Priamo z epicentra toho najlepšieho dancehallu, Jamajky, na Uprising zavíta spolu toasterkou Tifou, Ward 21. Majú za sebou niekoľko úspešných albumov a selekciu toho najlepšieho z ich doterajšej hudobnej histórie predvedú aj na slovenskému publiku.
Či je Ziggiho budúcnosť taká jasná za akú ju označuje uznávaný Gentleman, posúdime sami aj my. Tento talentovaný spevák a textár počas svojho európskeho turné zakotví totižto aj u nás, v hlavnom meste.
Ak nepoznáte najslávnejší track Miss Fatty od Million Stylez, neviete ani čo je dancehall. Nič to, ak je táto veta pravdou. Určite ho budete počuť na viac ako hodinovom koncerte tohto švédskeho speváka, ktorý si svojimi albumami postupne podmaňuje celý svet.
Spomenutí umelci však nie sú jedinými, ktorých uvidíte na prvom slovenskom festivale svojho druhu. V pracovnom „denníčku“ má dátum 29.-30. august zakrúžkovaný ešte jamajčan Wassigan, ktorý u nás už dvakrát vystupoval.

Postavené budú taktiež i tanečné stany, kde Vám svoje dlhoročné skills a repertoár predvedú tí najlepší DJ´s a Soundsystems, ktorí spravia letné noci ešte horúcejšími. Dievčatá sa môžu zapojiť do súťaže o najlepšiu tanečníčku, Dancehall Queen of Uprising.

Okrem hudby a najlepších koncertov sa možete počas festivalu aj dobre napapať a podráždiť chuťové bunky pravou jamajskou kuchyňou. Vyznávači streetového umenia môžu taktiež ukázať svoju kreativitu na graffiti a streetart workshope a priaznivci športu ukázať svaly a rýchlosť nôh (patrilo by sa zapojiť i trošku logického myslenia a stratégie) na futbalovom turnaji.

Pre návštevníkov budú k dispozícii samozrejme i sociálne zariadenia, sprchy, cisterny s pitnou vodou a možnosť ubytovania v stanovom mestečku.

Uprising Reggae festival je tou najlepšou voľbou ako ukončiť ôsme leto druhého milénia. Pridajte sa ku stovkám tých, ktorí neváhali, zakúpili si lístok a pomaly ale isto sa pripravujú na najväčší bashment tohto horúceho leta, na Uprising Reggae Festival na Zlatých Pieskoch v Bratislave.

LINE UP:

MACKA B (uk)
ZION TRAIN (uk)
WARD 21 feat. TIFA (jam)
ZIGGI & RENAISSANCE BAND (nl)
MILLION STYLEZ (swe)
LOOPTROOP ROCKERS (swe)
AMO (sk)
MOJA REČ & KOMPLOT BAND (sk)
H16 (sk) BIG FAMILI (mq)
MC JAMALSKI (usa)
WASSIGAN (jam)
LA JAM (fr)
UNITED FLAVOUR (cz/int)
HYPNOTIX (cz)

Viac info na: HYPERLINK "http://www.uprising.sk" www.uprising.sk
- redakcia -
20.08.2008

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet