ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2008 > > ČERVENÍK 2008 - reportáž + foto

ČERVENÍK 2008 - reportáž + foto

ČERVENÍK 2008 - reportáž + foto

43. ročník festivalu Červeník je úspešne za nami.
Pre všetkých milovníkov československej hudby to bol jeden z dlhoočakávaných slovenských festivalov.


Aj napriek nepriazni počasia sa však vydaril.
Ako prví sa na pódiu predstavili Anonym Kids, mladá punková kapela z Nového Mesta nad Váhom. Po nich vystúpilo ešte zopár menej známych kapiel ako napríklad Bank of Joe, Amphibios či Hospital Bukra.
O 17- tej však už prišli na rad Horkýže Slýže a areál festivalu sa poriadne naplnil. Všetkých divákov potešili známymi hitmi ako Brďokoky, A ja sprostá či Lesbien´s and Gay´s Song. Spolu s touto kapelou sa začala aj poriadna zábava, pretože hneď po nich prišli Hex a za nimi nasledoval Polemic. Všetci nadšenci a priaznivci ska si ich koncert určite naplno vychutnali. Krátko po deviatej hodine večer sa na pódiu objavila Zuzana Smatanová. Jej koncert patril k jedným z najlepších vystúpení festivalu aj napriek tomu, že úvodných dvoch pesničkách sa spustil silný dážď. Fanúšikom však ani to nedokázalo pokaziť naládu a bavili sa ďalej. Dobrá nálada vydržala aj pri vystúpení Desmodu.
Krátko pred polnocou sa na pódiu predviedol aj Konflikt a hneď po nich aj Slobodná Európa. No a pre vytrvalcov o druhej vystúpila aj kapelka HT. Na záver prvého dňa festivalu si ešte zahral aj Hasiaci prístroj.
Druhý deň festivalu sa niesol v znamení dažďa, čo sa odrazilo aj na návštevnosti. Až na skupinu Čechomor bol program ladený skôr pre divákov staršieho veku. Sobotňajší festivalový deň otvorila Anawi so svojou kapelou. Staršie ročníky potom potešil Drišľak a Václav Neckář and Bacily. Všetci netrpezlivo čakali na Čechomor. Ten prišiel na pódium po pol jedenastej a odohral výborný koncert.
Tento ročník festivalu bol úspešný a už teraz sa môžeme tešiť na budúci rok.

- Zuzka -
24.08.2008

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet