ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2008 > > Ska a reggae na Myjave

Ska a reggae na Myjave

Ska a reggae na Myjave

Jedným s posledných kultúrnych podujatí tohtoročnej letnej sezóny bola Myghawa Ska – Reggae Party. V príjemnom prostredí PKO Trnovce sa včera už po tretíkrát rozozvučali tóny reggae a ska. Trochu sme boli zaskočení teplotou, ktorá klesla na 10 stupňov, ale inak to tam vrelo.


Skutočné tanečné šialenstvo sa rozpútalo so zotmením. Na pódium prišla kapela Karavana (www.karavana.sk) so Spišskej Novej Vsi. Okrem karibskej hudby na nás spustili aj dynamické latino a rôzne experimentálne tóny. Išlo o pomerne početnú skupinu hudobníkov, ktorí sa dokázali rozšantiť spolu s tancujúcim davom pred nimi.
Karavanu vystriedal Basta Fidel z Českej republiky (www.bastafidel.cz). Je to reinkarnácia zaniknutej kapely Fidel Castro. Ich hudba sa inšpiruje klasickým ska, no necháva sa ovplyvniť aj jazzom, arabskými motívmi, dancehallom atď. Dominantnou postavou je speváčka Marguet, ktorá spieva v niekoľkých jazykoch a dáva piesňam aj šansónový nádych.
Bombónikom a vrcholom Myghawa Ska – Reggae Party bola kapela Švihadlo (www.svihadlo.com). Táto legenda československého reggae oslavuje tento rok svoju štvrťstoročnicu. Petr Šturma a Vincent Richards nás svojim speváckym prejavom doslova teleportovali na Jamajku. Nádhernými hlasmi ich dopĺňali holky z G*apeels (www.gapeels.cz).
Po tomto koncerte sa pre nás stala teplota neznesiteľnou. Naše odevy totiž boli letne ladené a tak sme museli  krátko po pol jednej Myghawa party opustiť. Tancachtiví návštevníci určite vydržali ešte niekoľko hodín.

- redakcia -
31.08.2008

Fotogaléria

Myghawa


index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet