ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2009 > > SúDIM!

SúDIM!

SúDIM!

Súdim, až si usúdim. Sú vo vojne. Navzájom sa vraždia. Izrael to robí "formálne a oficiálne" a druhí to robia cez teroristov. Toho tu bolo a bude. A čo si my o nich myslíme je jedno.
Izrael má právo sa brániť a Palestínčania majú právo žiadať,čo je ich.


Kto stanovoval hranice po druhej svetovej vojne? Kto vrátil Židom, čo je "ich" z pocitu viny? Len problém je, že medzi tým "ich" a tým "dnes ich" ubehlo takmer 2000 rokov histórie. A medzi tým si 100 generácií Palestínčanov zvyklo, že to židovské ICH je vlastne PALESTÍNSKE ich.., ktoré vtedy spravovali  BRITI....
A teraz to ICH ich nie je ,ale je to ICH. A ONI SÚ ZLÍ A MY SME DOBRÍ. ALE, KTO SÚ TÍ ONI? MY? ALEBO ICH JE NAŠE? ...
Ja rozumiem obom stranám a navrhujem, uzatvorme okolo týchto dvoch krajín veľký balón, zoberme im ich technologické hračky (ja viem, že sa to nedá) a nechajme ich nech sa v "svätej" zemi uškvaria navzájom.
Vždy si to odnesú deti a nevinní. Vždy to tak je a bude. Vojna je raz taká.

A MY ČO SI TU SEDÍME V ZASNEŽENEJ KRAJINKE S NOVOU MENOU BUDEME ODSUDZOVAŤ PODĽA TOHO KOMU VIAC NADŔŽAME A NAŠE ÚSUDKY NIE SÚ OBRAZOM ICH SPORU A SPRÁVNEHO ÚSUDKU, ALE NAŠE ÚSUDKY SÚ A BUDÚ OBRAZOM TOHO KTO SME MY...

Takže klerikálny antisemita bude nadŕžať teroristom, aj keď vie, že nechce mať tú arabskú "sviňu" za suseda, ale radšej teroristu hrajúceho sa s pyrotechnikou ako nejakého Žida. A zase striktný slovenský Kresťan povie, žeby sa ľudia nemali vraždiť, ale nejako v duši tuší, že mŕtve dieťa je hrozná vec a to ktoré vidí teraz je to v palestínskej vlajke. A navyše Židia ukrižovali Ježiška. Komu vadí, že  bol Žid?...

Človek, čo žil s Židmi v Palestíne, ktorá im patrí od Boha a ktorý zažil tie útoky na svojej vlastnej koži bude na strane Izraela. Človek, ktorý strávil niekoľko dlhých dní v palestínskej časti Palestíny bude držať s palestínčanmi, aj keď vie, že HAMAS sú diablovi posli. A PALESTÍNSKY OTEC SA TEŠÍ ZO SMRTI ŽIDOVSKÉHO DIEŤAŤA aj keď vie že je to podľa koránu zvrátené. Ale oko za oko zub za zub.

A KRESŤANIA sa bijú do krvi pred Ježišovým hrobom o miesto na sedenie.
A TAKÍ SME. SÚDIME a NEZNÁŠAME a NADŔŽAME a MILUJEME a jednoducho sme.
Deti umierajú a ženy nariekajú. Keď nariekali Židovské matky tak ste všetci mlčali. A zrazu ste TÍ spravodliví, lebo teraz je všade vidieť nariekať palestínske Matky. Plakali tie matky keď plakali židovské matky? Alebo sa tešili. Kto si pamätá oslavné párty v Palestíne z 11.9. Televízie ukázali, že Arabi na celom svete sa radovali, že američania dostali to svoje. Veľa európanov si myslelo to isté.

Keď plačete nad mŕtvymi palestínčanmi tak plačte aj nad mŕtvimi Židmi. Keď Vám vadia teroristi v Baskicku a Severnom Írsku ,tak Vám musia vadiť aj Hamas a Al Kaida. Berte meter s rovnakou mierou alebo mlčte. Keď Vám vadí vraždenie Kosovských albáncov, tak Vám musí vadiť aj vraždenie kosovských Srbov.
Vo svete sú vojny a noviny nás o nich informujú a my sme raz na tej strane a raz na druhej. ALE PRAVDA JE INDE. NIE TAM KDE SÚ KAMERY. Židovská matka je teraz rada, že jej každý deň neletia nad hlavou rakety. Ona sa raduje z nešťastia Palestínskej matky. A o pár mesiacov to bude zase naopak a potom nebude NIK z VÁS hlásať, akí sú tí teroristi svine. VADIA VÁM OBRAŇUJÚCI SA ŽIDIA ALE NEVADIA VÁM PLAČÚCI ŽIDIA... A PREČO TIE PALESTÍNSKE MATKY UČIA NENÁVISTI? DO KEDY SA BUDÚ RADOVAŤ Z MŔTVEHO SYNA MUČENÍKA A ZAČNÚ NARIEKAŤ NAD STRATOU SYNA? DO KEDY BUDÚ ŽIDIA POSIELAŤ BRILANTNÝCH INŽINIEROV A INTELIGENTNÉ ŽENY DO ARMÁDY? A DO KEDY IM BUDÚ STAVAŤ POMNÍKY ZA VOJNU A NIE ZA VEDU A ŽIVOT?

- Chromáč -
06.01.2009

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet