ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2005 > > 50 KRÁT A STÁLE PO PRVÝ RAZ

50 KRÁT A STÁLE PO PRVÝ RAZ

50 KRÁT A STÁLE PO PRVÝ RAZ

Henry Roth (Adam Sandler), havajský zvodca žien zamestnaný v miestnom vodnom lunaparku Sea Life, sa zamiluje. Naozaj, nefalšovane a zrejme po prvý krát vo svojom živote. Je to naozajstná láska, schopná hory prenášať. Tou vyvolenou je Lucy (Drew Barrymoreová).


Henry má šťatie, aj ona sa doňho zamiluje na prvý pohlaď, preletí iskra a na druhý deň sa majú znova stretnúť. Aké je ale jeho (pomerne nemilé) prekvapenie, keď sa dotyčná tvári, ako keby ho nikdy v živote nevidela! Ten sa dozvie šokujúcu vec. Dievča trpí stratou krátkodobej pamäte. Takže si nepamätá to, čo bolo včera. Jej starostlivý otec a steroidmi napumpovaný brat Doug (Sean Astin) robia všetko preto, aby nedošlo k šoku a udržujú ju v tom, že je stále jeden a ten istý deň. Takto to ide už niekoľko pekelných mesiacov. Tie isté noviny (majú plnú skriňu výtlačkov z toho dňa), tá istá náplň dňa (oslava otcových narodenín) a čo je najhoršie, každý boží deň pozeranie ŠIESTEHO ZMYSLU s jeho „šokujúcou“ záverečnou pointou. Zmení ťažký zdravotný stav dievčaťa skutočná láska? Adam Sandler (OPITÍ LÁSKOU), v Amerike neskutočne populárny komik, a Drew Barrymoreová, ktorá sa preniesla cez drogové obdobie a dnes jej ako herečke & producentke svitá na lepšie časy (CHARLIEHO ANJELI), sa už raz stretli. Bola to PIESEŇ PRE NEVESTU, ale nebol to žiadny veľký úspech. Dnešný recenzovaný film ich oboch predstavuje vo vyzretejšej forme, k dispozícii majú lepší scenár (George Wing) a na oboch ich je vidieť, že v budúcnosti by nás mohli snáď zaujať aj v dramatickejších polohách, čo nie je u vyhlásených komikov nič netradičné. Čo sa týka ďalších stretnutí, Sandler sa tu cíti byť vo svojej koži, čo môže byť dané jednak opakovanou spoluprácou s Barrymoreovou, ale aj s režisérom Petrom Segalom, s ktorým nakrútil už KURZ SEBAOVLÁDANIA s Jackom Nicholsonom. Z vedľajších úloh zaujme niekdajší KROTIEĽ DUCHOV Dan Aykroyd v úlohe nie veľmi normálneho doktora Keatsa, prípadne istý zamestnanec ZOO, o ktorom nie je zrejmé, či je muž alebo žena. Neprehliadnuteľné kreácie stvorili aj Sean Astin - po Samovi z PÁNA PRSTEŇOV v neskutočnej fyzickej kondičke - a obskúrny Rob Schneider ako Ula, hrdinov dobrý kamarát, fúzatý, vlasatý, nadržaný milovník žralokov a otec kŕdľa inteligentných detí. Aj keď tento cirka tridsať miliónový film trvá trochu pridlho na to, aby si spočiatku dobre rozbehnutý scenár udržal tempo a moment prekvapenia, nejedná sa ani o malér a zaujímavé je aj finálne „vyriešenie problému“ na Aljaške. Trochu to pripomína NA HROMNICE O DEŇ VIACEJ, kde Bill Murray, „zaseknutý v čase“, prežíval jeden a ten istý deň. P.S. – Ak ste nevideli spomenutý ŠIESTY ZMYSEL, rýchlo si ho pozrite. Réžia: Peter Segal. Scenár: George Wing.
Kamera: Jack Green.
Hudba: Teddy Castelucci.
Produkcia:
Jack Giarraputo, Steve Golin, Nancy Juvonenová.
Hrajú: Adam Sandler, Drew Barrymoreová, Sean Astin, Dan Aykroyd, Rob Schneider, Allen Covert, Glen Chin, Missi Pyle, Lusia Strusová, Amy Hillová, Blake Clark
- Ivan “tron” Kučera -
09.08.2005

Fotogaléria

50 KRÁT A STÁLE PO PRVÝ RAZ

Súvisiace články


index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet